Marczyk piąty przed ostatnią pętlą

fot. Miko Marczyk Motorsport - oficjalny profil Facebook

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajmują jak na razie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rally di Roma Capitale, trzeciej rundy cyklu mistrzostw Europy ERC. Przed załogą Orlen Teamu jeszcze cztery odcinki specjalne.

Zmagania we Włoszech to pierwsza w tym roku w pełni asfaltowa runda europejskiego czempionatu. Rally di Roma Capitale rozpoczął piątkowy, miejski odcinek po ulicach Wiecznego Miasta. Marczyk zakończył tę próbę z dziewiątym czasem.

W sobotę zawodnicy mieli do pokonania raptem 64 kilometry oesowe. Już na pierwszym porannym odcinku spore problemy miał Nikolai Griazin. Rosjanin przebił swoją lewą, przednią oponę i stracił ponad dwie minuty. Marczyk dojechał do pierwszego serwisu na szóstej lokacie ze stratą około dwudziestu sekund. Po popołudniowym etapie nasz duet zachował swoją pozycję, ale strata powiększyła się blisko dwukrotnie.

fot. Miko Marczyk Motorsport – oficjalny profil Facebook

Miko Marczyk – zostały cztery oesy

Niedziela nie jest dniem odpoczynku dla stawki włoskiej imprezy. Zawodnicy rozpoczęli ściganie jeszcze przed ósmą. Po blisku dwudziestokilometrowej próbie Guarcino duet Marczyk/Gospodarczyk spadł o jedną lokatę. Po OS9 udało się jednak awansować o dwie pozycje. Aleksiej Łukjaniuk, jeden z głównych rywali załogi Orlen Teamu wypadł z trasy i urwał koło. Rosjanin zakończył udział w imprezie, odcinek został wstrzymany. Dodatkowo Włoch Damiano de Tomasso otrzymał dwudziestosekundową karę i klasyfikuje się za Polakami.

Do końca imprezy pozostały cztery odcinki specjalne. Po planowanym serwisie załogi ruszą na trasę około godziny 13:00. Zwycięzcę imprezy poznamy dziś wieczorem. Jak na razie Rally di Roma Capitale zdominowali gospodarze. Liderem pozostaje duet Basso/Granai w Fabii Rally2 Evo.

fot. Miko Marczyk Motorsport – oficjalny profil Facebook

ERC – Bella Italia na asfalcie

Rywalizację można śledzić poprzez profil Facebook Rally di Roma Capitale. Ze względu na chwilową awarię oficjalnej strony mistrzostw Europy ERC, wszystkie wyniki dostępne są w niezawodnym serwisie EWRC.

Zachęcamy do zapoznania się z testowym przejazdem polskiego duetu po włoskich, asfaltowych trasach. Jeżeli chcecie poznać dokładne plany naszego mistrza na ten rok w Europie i RSMP, koniecznie przeczytajcie nasz wywiad z zawodnikiem Orlen Teamu.