Marczyk zaprasza młode talenty na prawy fotel Fabii RS Rally2

Marczyk
fot. Miko Marczyk - oficjalny profil Facebook

Miko Marczyk postanowił wyróżnić trzech kierowców ze wspieranej przez siebie inicjatywy JuniorCup oraz TalentTrophy. Liderzy klasyfikacji generalnych wsiądą na prawy fotel Fabii RS Rally2, biorąc udział w testach przed 80. Rajdem Polski.

Na półmetku kampanii 2024, Mikołaj Marczyk postanowił wyróżnić trzech najmocniejszych zawodników serii Junior Cup i Talent Trophy. Dwukrotny rajdowy czempion RSMP, który na co dzień aktywnie wspiera rywalizację młodzieży na obiekcie w Miedzianej Górze, zamierza spełnić marzenia swoich adeptów zabierając ich na „przejażdżkę” po… luźnej nawierzchni.

Zobacz też: Marczyk i Gospodarczyk dochodzą swoich praw w Sądzie Apelacyjnym FIA

W buty Szymona Gospodarczyka wejdą Kordian Pelczar oraz Mateusz Przychodzki (liderzy klasyfikacji JuniorCup, ex aequo po sto dwa punkty). Dołączy do nich Szymon Bryk, który po pięciu rundach sezonu 2024 przewodził „generalce” TalentTrophy. Obok przejazdów na prawym fotelu Fabii RS Rally2, wspomniane trio będzie mogło towarzyszyć zespołowi Orlen Team w sesji testowej poprzedzającej start w domowej rundzie WRC – Orlen Rajdzie Polski.

Marczyk ambasadorem młodych talentów

JuniorCup (dla zawodników w wieku od czternastu do osiemnastu lat) oraz TalentTrophy (dla kierowców do dwudziestego czwartego roku życia) to zawody rozgrywane w ramach WWTECH SuperOES Tor Kielce. W inicjatywę wspierania młodych talentów, obok Mikołaja Marczyka i Toru Kielce, angażuje się również marka Rallyshop oraz trenerzy i zaproszeni goście – Marcin Markowicz, Michał Ratajczyk, Paweł Łuczkiewicz czy Leon Zardzewiały. W pierwszych pięciu rundach sezonu 2024 do rywalizacji stanęło aż czterdziestu śmiałków.

Tabelę WWTECH SuperOES Tor Kielce znajdziecie na oficjalnej witrynie organizatora. Po więcej emocji ze świata amatorskiego motorsportu zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!