Marczyk zacznie sezon w Poslce

fot. oficjalny fanpage Facebook Miko Marczyk Motorsport

Tydzień po tym, jak Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk ogłosili, że w tym sezonie będą rywalizować o laury w Mistrzostwach Świata WRC 2, nadeszła do nas kolejna świetna wiadomość! Miko i Szymon zaczną sezon w Polsce!

Wspaniałe wieści dla Polskich kibiców! Załoga Orlen Team nie rozpocznie sezonu jak wcześniej planowano rajdem w Czechach, a tydzień wcześniej w Wieliczce podczas Platinium 6. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza!

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk / fot. Marcin Maksymiuk mmxphoto.pl

Zobacz też: Plany Miko Marczyka na sezon 2022

Na tą okazję najmłodszy Mistrz Polski w historii rajdów samochodowych oraz Mistrz Europy Juniorów pojedzie w Memoriale w specjalnie oklejonej Škodzie Fabia Rally2 evo. Start Marczyka i Gospodarczyka to efekt nawiązania współpracy z PLATINUM ORLEN OIL.

„To nie jest zwykły event samochodowy, tylko profesjonalny rajd poświęcony pamięci polskich rajdowych legend, na których wychowało się całe pokolenie kierowców, dlatego jestem bardzo dumny z wzięcia udziału w takim wydarzeniu.”– mówi Miko Marczyk

„Biorąc pod uwagę nastawienie młodego rajdowca oraz to, że w poprzednich latach zgłaszali się do rajdu zawodnicy nie tylko z czołówki rajdowej, ale także najlepsi kierowcy wyścigów górskich, można z pewnością powiedzieć, że widzom nie zabraknie emocji.”– mówi Paweł Owczyński, dyrektor sportowy zawodów oraz prezes Automobilklubu Krakowskiego.

źródło: www.superos.pl