środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMarek Goczał i Łukasz Łaskawiec wystartują w Rajdzie Andaluzji

Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec wystartują w Rajdzie Andaluzji

Rajd Andaluzji będzie ostatnią rundą World Rally-Raid Championship, czyli Mistrzostw Świata w Rajdach Cross-Country. Na starcie nie może zabraknąć liderów mistrzostw w kategorii T4, czyli Marka Goczała i Łukasza Łaskawca. Załoga Energylandia Rally Team jedzie na południe Hiszpanii, do Sewilli, z nadziejami na przypieczętowanie mistrzostwa po trudnym, długim i wymagającym sezonie.

Mistrzostwa świata wystartowały 1 stycznia od legendarnego Rajdu Dakar. Tam Goczał i Łaskawiec prezentowali kapitalne tempo przez całe dwa tygodnie imprezy, wygrywając zdecydowanie najwięcej etapów i plasując się na podium. W Abu Dhabi Desert Challenge załoga Energylandia Rally Team potwierdziła kapitalne tempo wygrywając cały rajd i zbierając najwięcej etapowych punktów. Również w Rajdzie Maroka duet prezentował się znakomicie i utrzymał prowadzenie w mistrzostwach.

Rajd Andaluzji zostanie rozegrany w dniach 18-23 października, a jego bazą będzie Sewilla. Każdego dnia zawodnicy pokonywali będą między 200 a 300 kilometrów odcinków specjalnych. Pięć etapów na słonecznym południu Hiszpanii wyłoni nowych mistrzów świata.

– To jest niesamowicie długi i ciężki sezon. Rozpoczęliśmy przecież w styczniu na ukochanej przez nas legendzie – Rajdzie Dakar. Później Abu Zabi, gdzie wygraliśmy i Maroko, gdzie mieliśmy swoje problemy, ale jednocześnie znów pokazaliśmy świetne tempo. Teraz wszystko zakończy się ponad 10 miesięcy po tym, jak się zaczęło – na pięknym, słonecznym południu Hiszpanii, w Andaluzji – mówił przed startem imprezy Marek Goczał.

Plan jest prosty – wyprostować prawą nogę na starcie i nie ściągać jej aż do mety. Na pewno będziemy naciskali i robili wszystko, co w naszych siłach, aby wygrać ten rajd i mistrzostwo świata w kategorii T4. Nasi rywale pojawią się w Sewilli z podobnym nastawieniem, a różnice w punktacji są minimalne. Wierzę jednak w to, że to my wyjdziemy z tej walki zwycięsko. Mam nadzieję, że walka o tytuł rozstrzygnie się na ostatnim etapie. Damy z siebie wszystko! – zakończył kierowca Cobant Energylandia Rally Team.

Goczał z Łaskawcem zgromadzili w poprzednich rundach 152 punkty. Drugie miejsce z dorobkiem 151 punktów zajmuje Litwin Rokas Baciuska, zaś trzeci z dorobkiem 150 punktów jest Amerykanin Austin Jones.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here