Marek Suder rozpoczął sezon na Torze Modlin – niestety mało szczęśliwie

1341

Zespół Gazmot Motorsport rozpoczął nowy sezon od startu w pierwszej eliminacji cyklu Pucharu Toru Modlin, który odbył się w miniony weekend na podwarszawskim obiekcie.

Marek Suder zaprezentował jednego z Fordów Sierrę Cosworth 4×4, które posiada w swoim garażu. Ubiegłoroczny zdobywca tytułu mistrzowskiego w klasie HISTO cyklu MRF Tarmac Masters rywalizował w klasie Historical Rally mając tylko jednego rywala, którym był Roman Martynka w BMW E30.

Podczas pierwszego z pięciu przejazdów szybszy okazał się Suder, który wyprzedził Romana Martynkę o 4 s. Jednak już po drugim przejeździe, przewaga kierowcy teamu Gazmot Motorsport wynosiła zaledwie 0.82 s! Na trzecim przejeździe technicznego odcinka, Suder „odskoczył” na trzy sekundy i na tym niestety, zakończył się jego start.

Awaria uniemożliwiła start w ostatnim dwóch przejazdach, co oznaczało, że zwycięzcą klasy historycznej został Roman Martynka. Kierowca BMW E30 został także sklasyfikowany w klasie 5 gdzie zajął czwartą pozycję ze stratą niecałej minuty do pierwszego Marcina Lipskiego (Renault Megane).