środa, 8 grudnia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiMateusz Kaprzyk liczy na podium w ELMS w Portugalii

Mateusz Kaprzyk liczy na podium w ELMS w Portugalii

Mateusz Kaprzyk wystartuje w najbliższy weekend w wyścigu ostatniej rundy samochodowych mistrzostw Europy European Le Mans Series. W portugalskim Portimao kierowca polskiego zespołu Inter Europol Competition i podopieczny ORLEN Teamu liczy na walkę o podium. 

W swoim debiutanckim sezonie w długodystansowych wyścigach cyklu ELMS młody katowiczanin wielokrotnie pokazywał już tempo ścisłej czołówki i ocierał się o podium, które będzie jego celem także w najbliższą niedzielę. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ portugalski Algarve International Circuit będzie dla 20-latka całkowicie nowym torem.

W Portugalii podopieczny ORLEN Teamu zmieniać się będzie za sterami 455-konnego Ligiera polskiego zespołu Inter Europol Competition z Chilijczykiem Nico Pino oraz debiutującym w serii ELMS Patrykiem Krupińskim. W czwartek kierowców czekają oficjalne testy, w piątek pierwszy trening wolny, a w sobotę drugi trening i 10-minutowa sesja kwalifikacyjna.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 14:00 czasu polskiego i potrwa cztery godziny. Bezpośrednia relacja na antenie nSport+ i SportKlubu oraz oficjalnym kanale YouTube serii ELMS.

„Po pechowym weekendzie w belgijskim Spa-Francorchamps chcę zakończyć swój debiutancki sezon w ELMS mocnym akcentem i razem z moim zespołem znów walczyć o podium – mówi Mateusz Kaprzyk. – Tor w Portimao to dla mnie nowy obiekt, który jest bardzo wymagający i trudny technicznie. Jest pełen zmian poziomów, długich zakrętów i trudnych dohamowań, ale sprawia sporą frajdę z jazdy. Intensywnie przygotowywałem się do wyścigu na symulatorze i nie mogę doczekać się weekendu. Razem z całą ekipą i moimi nowymi zmiennikami damy z siebie wszystko”.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Fiat Panda 1 by M-Sport – 300KM

Fiat Panda 1 generacji przygotowany przez M-SPORT. Panda posiada silnik 1.6-litre Ford EcoBoost o mocy 300 KM...

Niespodzianka Rajdu Barbórka – Michał Ratajczyk

Przejazdy załogi Michał Ratajczyk i Jędrzej Szcześniak to zaskoczenie i nie mała sensacja bardzo dobrej formy podczas...

Moto-Mikołaj Rzeszów 2021 – video

Moto Mikołaj Rzeszów 2021
Moto-Mikołaj organizowany przez Automobilklub Rzeszowski odbył się w tym roku 5 grudnia. Impreza odbyła się w formie...

Andrea Adamo kończy współpracę z Hyundai Motorsport

Andrea Adamo
Andrea Adamo ze skutkiem natychmiastowym przestaje pełnić funkcję szefa sportowego Hyundaia. Poinformował o tym oficjalnie Hyundai Motorsport....

Toyota Yaris GR Sport, czyli wersja poprawiona już w Europie

Toyota zaprezentowała nowego Yarisa GR Sport. Nowe auto wzbogaca linię modelową GR Sport w Europie, ale niestety...

NAJPOCZYTNIEJSZE