sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościMateusz Tokarski dwukrotnie tuż za liderem!

Mateusz Tokarski dwukrotnie tuż za liderem!

Tor „Poznań” na weekend stał się wyścigowym miasteczkiem. To właśnie tu przyjechało ponad 120 kierowców, by rywalizować o najwyższe miejsca na podium i punkty istotne w klasyfikacji generalnej tego sezonu. W sobotniej rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski brali udział członkowie Automobilklubu Piast Dolnośląski – Mateusz Tokarski, 18-letni kierowca, który podczas II rundy WSMP przejechał linię mety jako pierwszy! Z linii startu ruszył też Marcin Białczyk i Sławek Virnik – znany kibicom z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz z jazdy dla zabawy, ku ich uciesze.

III runda WSMP zgromadziła na starcie ponad 20 zawodników, z pole position ruszył Krzysztof Ratajczak, który szybko stracił swoje prowadzenie. Po pierwszym okrążeniu uformowała się pierwsza trójka, a tuż za nią jechał Mateusz Tokarski. Na kilkadziesiąt minut tor zamienił się w pole walki – emocje były ogromne! Po kolizji, Marcin Białczyk musiał zakończyć swój wyścig. Kierowca Alles Supercar Racing Team, Mateusz Tokarski przejął 3 pozycję. A ostatecznie, po błędzie Mateusza Bartkowiaka, dowiózł do mety 2 miejsce, tuż za Arturem Obuchowskim! Virnik przejechał linię mety jako 4 kierowca i z tak wspaniałymi wynikami, kolejna runda przechodzi do historii.

_MG_0387a

W IV rundzie WSMP wzięło udział 2 członków Automobilklubu Piast Dolnośląski z zespołu Alles Supercar Racing Team – Mateusz Tokarski i Sławek Virnik. Marcin Białczyk po wczorajszej kolizji na tyle uszkodził swoje BMW e36, że zrezygnował z dalszej rywalizacji – zostając na torze, kibicował swoim kolegom z zespołu.

18-letni kierowca, Mateusz Tokarski, wystartował z 9 pola startowego, a Virnik z 7 – zgodnie z regulaminem, gdzie pierwsza dziesiątka kierowców z poprzedniej rundy, jedzie kolejną w odwróconej kolejności. W trakcie wyścigu, szybkie tempo Mateusza i bardzo dobra taktyka pozwoliła mu na nadrobienie wielu pozycji i ostatecznie po pokonaniu 14 okrążeń, przejechał linię mety jako drugi, tuż za Arturem Obuchowskim.

_MG_0388a
Virnik z okrążenia na okrążenie wytrwale poprawiał swoją pozycję. Jednak będąc niedaleko najlepszej trójki popełnił błąd, spadając na 9 miejsce. Ostatecznie wyścig zakończył na 8 pozycji.

W międzyczasie na torze sporo się działo! Rundy WSMP (BMW IS CUP) z udziałem BMW to najlepsze widowisko dla kibiców ze względu na bardzo zaciętą rywalizację i wiele ciekawych akcji na torze. Emocji tutaj z pewnością nie brakowało!

_MG_0398a

Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 rundy, rozegrane na Torze „Poznań” oraz 1 zagraniczna runda – w Brnie. Na kolejne wyścigi z rangą Mistrzostw Polski zapraszamy w drugi weekend sierpnia do Przeźmierowa.

Patronat medialny nad Automobilklubem Piast Dolnośląski objęła TVP Wrocław.

inf. pras., fot. Agnieszka Kujawa

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here