poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMateusz Tokarski dwukrotnie tuż za liderem!

Mateusz Tokarski dwukrotnie tuż za liderem!

Tor „Poznań” na weekend stał się wyścigowym miasteczkiem. To właśnie tu przyjechało ponad 120 kierowców, by rywalizować o najwyższe miejsca na podium i punkty istotne w klasyfikacji generalnej tego sezonu. W sobotniej rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski brali udział członkowie Automobilklubu Piast Dolnośląski – Mateusz Tokarski, 18-letni kierowca, który podczas II rundy WSMP przejechał linię mety jako pierwszy! Z linii startu ruszył też Marcin Białczyk i Sławek Virnik – znany kibicom z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz z jazdy dla zabawy, ku ich uciesze.

III runda WSMP zgromadziła na starcie ponad 20 zawodników, z pole position ruszył Krzysztof Ratajczak, który szybko stracił swoje prowadzenie. Po pierwszym okrążeniu uformowała się pierwsza trójka, a tuż za nią jechał Mateusz Tokarski. Na kilkadziesiąt minut tor zamienił się w pole walki – emocje były ogromne! Po kolizji, Marcin Białczyk musiał zakończyć swój wyścig. Kierowca Alles Supercar Racing Team, Mateusz Tokarski przejął 3 pozycję. A ostatecznie, po błędzie Mateusza Bartkowiaka, dowiózł do mety 2 miejsce, tuż za Arturem Obuchowskim! Virnik przejechał linię mety jako 4 kierowca i z tak wspaniałymi wynikami, kolejna runda przechodzi do historii.

_MG_0387a

W IV rundzie WSMP wzięło udział 2 członków Automobilklubu Piast Dolnośląski z zespołu Alles Supercar Racing Team – Mateusz Tokarski i Sławek Virnik. Marcin Białczyk po wczorajszej kolizji na tyle uszkodził swoje BMW e36, że zrezygnował z dalszej rywalizacji – zostając na torze, kibicował swoim kolegom z zespołu.

18-letni kierowca, Mateusz Tokarski, wystartował z 9 pola startowego, a Virnik z 7 – zgodnie z regulaminem, gdzie pierwsza dziesiątka kierowców z poprzedniej rundy, jedzie kolejną w odwróconej kolejności. W trakcie wyścigu, szybkie tempo Mateusza i bardzo dobra taktyka pozwoliła mu na nadrobienie wielu pozycji i ostatecznie po pokonaniu 14 okrążeń, przejechał linię mety jako drugi, tuż za Arturem Obuchowskim.

_MG_0388a
Virnik z okrążenia na okrążenie wytrwale poprawiał swoją pozycję. Jednak będąc niedaleko najlepszej trójki popełnił błąd, spadając na 9 miejsce. Ostatecznie wyścig zakończył na 8 pozycji.

W międzyczasie na torze sporo się działo! Rundy WSMP (BMW IS CUP) z udziałem BMW to najlepsze widowisko dla kibiców ze względu na bardzo zaciętą rywalizację i wiele ciekawych akcji na torze. Emocji tutaj z pewnością nie brakowało!

_MG_0398a

Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 rundy, rozegrane na Torze „Poznań” oraz 1 zagraniczna runda – w Brnie. Na kolejne wyścigi z rangą Mistrzostw Polski zapraszamy w drugi weekend sierpnia do Przeźmierowa.

Patronat medialny nad Automobilklubem Piast Dolnośląski objęła TVP Wrocław.

inf. pras., fot. Agnieszka Kujawa

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here