czwartek, 18 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMateusz Tokarski dwukrotnie tuż za liderem!

Mateusz Tokarski dwukrotnie tuż za liderem!

Tor „Poznań” na weekend stał się wyścigowym miasteczkiem. To właśnie tu przyjechało ponad 120 kierowców, by rywalizować o najwyższe miejsca na podium i punkty istotne w klasyfikacji generalnej tego sezonu. W sobotniej rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski brali udział członkowie Automobilklubu Piast Dolnośląski – Mateusz Tokarski, 18-letni kierowca, który podczas II rundy WSMP przejechał linię mety jako pierwszy! Z linii startu ruszył też Marcin Białczyk i Sławek Virnik – znany kibicom z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz z jazdy dla zabawy, ku ich uciesze.

III runda WSMP zgromadziła na starcie ponad 20 zawodników, z pole position ruszył Krzysztof Ratajczak, który szybko stracił swoje prowadzenie. Po pierwszym okrążeniu uformowała się pierwsza trójka, a tuż za nią jechał Mateusz Tokarski. Na kilkadziesiąt minut tor zamienił się w pole walki – emocje były ogromne! Po kolizji, Marcin Białczyk musiał zakończyć swój wyścig. Kierowca Alles Supercar Racing Team, Mateusz Tokarski przejął 3 pozycję. A ostatecznie, po błędzie Mateusza Bartkowiaka, dowiózł do mety 2 miejsce, tuż za Arturem Obuchowskim! Virnik przejechał linię mety jako 4 kierowca i z tak wspaniałymi wynikami, kolejna runda przechodzi do historii.

_MG_0387a

W IV rundzie WSMP wzięło udział 2 członków Automobilklubu Piast Dolnośląski z zespołu Alles Supercar Racing Team – Mateusz Tokarski i Sławek Virnik. Marcin Białczyk po wczorajszej kolizji na tyle uszkodził swoje BMW e36, że zrezygnował z dalszej rywalizacji – zostając na torze, kibicował swoim kolegom z zespołu.

18-letni kierowca, Mateusz Tokarski, wystartował z 9 pola startowego, a Virnik z 7 – zgodnie z regulaminem, gdzie pierwsza dziesiątka kierowców z poprzedniej rundy, jedzie kolejną w odwróconej kolejności. W trakcie wyścigu, szybkie tempo Mateusza i bardzo dobra taktyka pozwoliła mu na nadrobienie wielu pozycji i ostatecznie po pokonaniu 14 okrążeń, przejechał linię mety jako drugi, tuż za Arturem Obuchowskim.

_MG_0388a
Virnik z okrążenia na okrążenie wytrwale poprawiał swoją pozycję. Jednak będąc niedaleko najlepszej trójki popełnił błąd, spadając na 9 miejsce. Ostatecznie wyścig zakończył na 8 pozycji.

W międzyczasie na torze sporo się działo! Rundy WSMP (BMW IS CUP) z udziałem BMW to najlepsze widowisko dla kibiców ze względu na bardzo zaciętą rywalizację i wiele ciekawych akcji na torze. Emocji tutaj z pewnością nie brakowało!

_MG_0398a

Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 rundy, rozegrane na Torze „Poznań” oraz 1 zagraniczna runda – w Brnie. Na kolejne wyścigi z rangą Mistrzostw Polski zapraszamy w drugi weekend sierpnia do Przeźmierowa.

Patronat medialny nad Automobilklubem Piast Dolnośląski objęła TVP Wrocław.

inf. pras., fot. Agnieszka Kujawa

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Neuville najszybszy na treningu w Belgii

Zgodnie z zapowiedziami, Thierry Neuville okazał się najszybszy na czwartkowych treningach przed Rajdem Belgii - dziewiątą odsłoną...

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

Kacper Osek wraca do ścigania na Slovakia Ring

Po dłuższej przerwie spowodowanej odwołaniem rundy na torze Grobnik, Kacper Osek powraca do rywalizacji w ramach Swift...

Kierowca Volkswgena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Volkswagen Arteon poszukiwany przez policję
Kierowca Volkswagena Arteona, a w zasadzie drogowy bandyta, który tydzień temu doprowadził do niebezpiecznego wypadku na trasie...

Toyota GR Yaris H2 napędzana wodorem wystartuje w Rajdzie Belgii

Toyota GR Yaris H2
Toyota od lat pracuje nad rozwojem technologii hybrydowej, ale równoległe rozwija napędy elektryczne i technologię wodorową. Tę...

NAJPOCZYTNIEJSZE