matex.motorsport powalczy o kolejne zwycięstwo w Tarmac Masters

Fot. Mateusz Banaś

Mateusz Milczarek i Krzysztof Pawlak przyjeżdżają na trzecią rundę Tarmac Masters Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska jako liderzy klasyfikacji Pro RWD po zwycięstwie podczas TEC2000 Rally Sobótka.

Załoga BMW M3 E46 powalczy o równie doskonały wynik podczas 1. Ecumaster Rally Bolków w niedzielę 16 czerwca. Będzie to najtrudniejsze jak dotąd zadanie dla ekipy matex.motorsport, bowiem stawka klasy Pro RWD będzie największa od początku sezonu.

Po istotnych zmianach wprowadzonych w specyfikacji samochodu przed poprzednim rajdem, które pomogły Mateuszowi i Krzysztofowi wywalczyć zdecydowane zwycięstwo w klasie, a nawet rywalizować ze znacznie szybszymi i droższymi autami, w końcu wsiądą do znanego im już auta i będą mogli skupić się na odcinkach specjalnych.

Te podczas rajdu w Bolkowie będą dwa – 7,55-kilometrowa próba Bolków oraz OS Kondratów o długości 10,40 km. Oba odcinki zostaną przejechane przez zawodników trzykrotnie, a pomiędzy każdą sekcją zaplanowany jest 20-minutowy serwis.

Fot. Catch Cars Photography/matex.motorsport

Dzięki drugiej i pierwszej pozycji w poprzednich rundach, Mateusz i Krzysztof prowadzą w klasyfikacji sezonu z 28-punktową przewagą nad Arturem Sękowskim i Pawłem Pochroniem. W niedzielę będą musieli zmierzyć się z nowymi rywalami – do rywalizacji dołączają bowiem Mikołaj Górecki i Marcin Borycki w BMW E36 oraz Marcin Radecki i Beata Biliniewicz w Mazdzie MX-5 flat out.

Inauguracyjny Ecumaster Rally Bolków będziecie mogli śledzić na stronie internetowej magazynu RALLY and RACE. Więcej o zespole z miejscowości Czarne przeczytacie natomiast w nadchodzącym 44. numerze RALLY and RACE. Możecie go zamówić już dzisiaj w naszym sklepie internetowym.