wtorek, 6 czerwca, 2023
Strona głównaInformacje prasoweMatulka i Dymurski zainaugurują współpracę w Memoriale

Matulka i Dymurski zainaugurują współpracę w Memoriale

Zespoły i załogi są już w pełnej gotowości do sportowego sezonu 2023, a najbliższą okazją do rywalizacji będą odcinki specjalne 7. Platinum Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (25-26 marca). Na liście zgłoszeń wielickiej imprezy znaleźli się również Jakub Matulka i Daniel Dymurski, dla których tegoroczna edycja będzie mieć szczególny charakter.

Załoga Forda Fiesty Rally3 przygotowanego przez firmę Grabowski Motorsport intensywnie trenowała przez ostatnie tygodnie, ale to właśnie Wieliczka będzie pierwszym oficjalnym startem i początkiem ich rajdowej współpracy. Co ciekawe, będzie to jednocześnie pierwszy start Daniela Dymurskiego w tych zawodach, wśród blisko 250 rajdów, jakie do tej pory zgromadził w dorobku.

Jakub Matulka miał szansę zmierzyć się z Memoriałem w minionym roku, a swój debiut zamienił na zwycięstwo w Klasie 1. Tym razem postanowił jeszcze wyżej zawiesić poprzeczkę. Reprezentanci barw Matulka Rally Team, DB Logistic, Złomex i TG Recycling, staną do rywalizacji w najmocniejszej Klasie 3. W walce o podium będą mieć 18 rywali – między innymi w samochodach najnowszej specyfikacji Rally2, czy takich motoryzacyjnych legendach, jak Audi Quattro Sport i Ford Escort RS Cosworth.

Warunki pogodowe mają być dużo lepsze, a konfiguracja odcinków specjalnych jest zbliżona do specyfiki poprzedniej edycji. O mocniejsze bicie serc kibiców z pewnością przyprawi powrót próby Solne Miasto, od której w sezonie 2007 rozpoczęła się historia Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. W dwudniowym harmonogramie znalazło się 10 odcinków specjalnych, na które złożą się próby Węgrzce Wielkie (3,82 km), Wieliczka Rynek (2,03 km), a w niedzielę trzykrotnie Brzegi (5,49 km) oraz Solne Miasto (2,25 km). Park serwisowy tradycyjnie zaplanowano w Wieliczce.

 

Jakub Matulka:Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza był dla mnie pierwszym rajdem w karierze. Wymagający weekend, w trudnych warunkach, ale bardzo dobrze go wspominam. Cieszę się, że tak ważny tegoroczny sezon, rozpoczniemy w tym samym miejscu, ale w Fieście Rally3 i wspólnie z Danielem Dymurskim – jednym z najbardziej doświadczonych polskich pilotów.

Z całym zespołem chcemy tym startem uczcić pamięć dwóch wybitnych kierowców. Fakt, że mamy świetnie przygotowany samochód i mocną stawkę, sprawia, że mamy apetyt by się pościgać. Trzymajcie mocno kciuki za załogę numer 9.

Daniel Dymurski: Mogłoby się wydawać, że po tylu latach startów, trudno o debiut, ale właśnie w takich okolicznościach rozpocznę nowy sezon. Nigdy do tej pory nie miałem okazji stanąć na starcie wielickiego Memoriału, więc debiut z Kubą zapowiada się jeszcze ciekawiej.

To nasz pierwszy oficjalny start w zawodach, ale na testach szybko znaleźliśmy wspólny język. Atmosfera w samochodzie jest bardzo pozytywna. Kierowca stoi na początku swojej kariery, ale jest ambitny i bardzo pracowity, więc cieszę się, że będę mógł pomóc mu w nabieraniu doświadczenia i w dalszym rozwoju. Mamy jasno określony cel, a ten weekend będzie ważnym krokiem w jego osiągnięciu. Zapraszamy na Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Olaf Grabowski (szef Grabowski Motorsport): Rozpoczynamy kolejny sezon w historii działalności Grabowski Motorsport. Przed zespołem jeszcze bardziej pracowity rok, z mocno napiętym kalendarzem startów. Dobrze wykorzystaliśmy zimową przerwę i jesteśmy w pełnej gotowości.

Kontynuujemy współpracę z Matulka Rally Team, a w weekend po raz drugi staniemy na starcie Rajdu Memoriał. To wyjątkowa impreza z atmosferą sportowego święta, w której sam udział jest wyróżnieniem, ale też świetną okazją by wejść w tryb sportowy. Przed Jakubem Matulką i Danielem Dymurskim okazja by zmierzyć się w ciekawym gronie, z szybką konkurencją z RSMP, HRSMP i wyścigów górskich. Zapraszam do Wieliczki i do odwiedzenia naszego serwisu.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zwycięski finał Damiana Litwinowicza – Portugalia ERX

Zapraszamy na pełną relację z finałowego wyścigu Mistrzostw Europy Rallycross na torze Montalegre w Portugalii. Damian Litwinowicz...

Cenne punkty za 4. miejsce Rajdzie Podlaskim

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski zaprezentowali bardzo dobre tempo podczas 42. Rajdu Podlaskiego, zajmując 4. miejsce w...

Kajetanowicz i Szczepaniak stają na podium WRC2 w Rajdzie Sardynii

Świetny debiut w nowym samochodzie rajdowym zaliczyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy rywalizowali w ostatnich dniach...

Damian Litwinowicz wygrywa 2 rundę ERX w Portugalii

Damian Litwinowicz zapisuje na swoje konto kolejną rundę Mistrzostw Europy Rallycross. Polak tryumfuje na Portugalskim torze Montalegre....

42 Rajd Podlaski 2023 | ACTION by MotoRecords.pl

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski
42. Rajd Podlaski wygrała załoga Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Zobaczcie jak rywalizacja podczas 3 rundy RSMP...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here