Jakub Matulka: „Jutro nowy dzień, jedziemy zbierać kilometry”

Matulka
fot. Jakub Matulka - oficjalny profil Facebook

Jakub Matulka opublikował krótki film, w którym dokładnie wytłumaczył co stało się na piątym odcinku specjalnym 71. Rajdu Szwecji. Urzędujący mistrz kategorii 3. RSMP udostępnił także onboard ze swojej „przygody”. Co najważniejsze, Jakub potwierdził że załoga Totalizatora Sportowego powróci do rywalizacji o poranku.

Biało-czerwoni sympatycy jazdy na opis mogą już odetchnąć z ulgą. Po pierwsze, Jakub Matulka potwierdził w krótkim oświadczeniu, iż mechanicy rodzimego oddziału M-Sportu naprawią jego kanarkową Fiestę Rally3. Po drugie, aktualni mistrzowie czteronapędowej klasy 3. RSMP powrócą jutro do rywalizacji w Junior WRC. Matulka zamierza potraktować kolejne dni jako szansę na zebranie kluczowego doświadczenia. Przy okazji, zawodnik z Gliwic podzielił się też onboardem z pechowego odcinka specjalnego OS5 „#43 Brattby”.

 

Do zobaczenia o poranku!

Piątkowy etap 71. Rajdu Szwecji dobiegł końca. Liderami zimowego klasyka są Esapekka Lappi oraz Janne Ferm. Podopieczni Cyrila Abiteboula zachowali skromną, trzysekundową przewagę nad Katsutą i Johnstonem. Gigantyczną sensacją jest pozycja Olivera Solberga. Młody Szwed prowadzi w kategorii WRC2, przy okazji zamykając też podium „generalki”. Wydaje się jednak, iż szanse na „pudło” są iluzoryczne, bo Adrien Fourmaux i Alexandre Coria znajdują się tuż za zderzakiem pstrokatej Fabii RS Rally2. Czołową piątkę zamyka Elfyn Evans pilotowany przez Scotta Martina. Brytyjczycy tracą już blisko… dwie minuty. Klasyfikację generalną 71. Rajdu Szwecji znajdziecie naturalnie na oficjalnej stronie WRC.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Korzystając z okazji zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Jak przed rokiem, rywalizacja na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Starego Kontynentu trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2024 na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live, na kanale znajdziecie także szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowania każdego etapu, czy wywiady z zawodnikami. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie motowizja.pl.

Komplet informacji o WRC 71. Rajdzie Szwecji znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!