niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaWyścigiMax Verstappen miał problemy ze zdrowiem. Czy wystartuje w GP Arabii Saudyjskiej?

Max Verstappen miał problemy ze zdrowiem. Czy wystartuje w GP Arabii Saudyjskiej?

Max Verstappen nie pojawił się w czwartek w Arabii Saudyjskiej. Mistrz świata F1 postanowił opóźnić o jeden dzień przylot do Dżuddy, gdzie odbędzie się drugi wyścig w tym sezonie. Wszystko z powodu problemów zdrowotnych. Czy wystąpi w wyścigu?

Max Verstappen poinformował, że w ostatnich dniach miał problemy żołądkowe. Z tego powodu postanowił przylecieć do Arabii Saudyjskiej później niż planował. Zawodnik otrzymał zgodę FIA na opuszczenie czwartkowych sesji medialnych.

Zobacz: Grande Alonso, Verstappen wygrywa w Bahrajnie

Holender przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie odczuwa skutków ubocznych choroby. Nie ma również obaw, co do jego przygotowania przed zajęciami na torze. Dlatego możemy spodziewać się Verstappena już podczas pierwszych treningów przed nadchodzącym Grand Prix w Arabii Saudyjskiej. Jego start nie jest w żaden sposób zagrożony.

– Znów czuję się dobrze po problemach żołądkowych, które trwały przez kilka dni. Musiałem przesunąć z tego powodu swój przylot o jeden dzień. W związku z tym nie pojawię się na torze przed piątkiem. Do zobaczenia w Dżuddzie! – poinformował mistrz świata F1.

Verstappen nie może wystąpić w wyścigu. Co wtedy?

Gdyby okazało się, że Max Verstappen nie wystąpi w Grand Prix Arabii Saudyjskiej, Red Bull może skorzystać z jednego z trzech kierowców rezerwowych w tym sezonie:

  • Liam Lawson,
  • Zane Maloney,
  • Denis Hauger.

Oprócz tego, zespół może wykorzystać w każdej chwili jednego z kierowców zespołu Alpha Tauri: Nycka de Vriesa lub Yukiego Tsunodę. Pierwszy trening przed GP Arabii Saudyjskiej odbędzie się w piątek o godzinie 16:30 (czasu lokalnego). Max Verstappen będzie miał trochę czasu na regenerację, zanim wsiądzie do bolidu.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Holenderski kierowca jest liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata po pierwszej rundzie. Mimo słabszej dyspozycji w ostatnich dniach, jest nadal głównym kandydatem do najwyższego miejsca na podium w Grand Prix Arabii Saudyjskiej. To właśnie on przed rokiem dojechał do mety jako pierwszy.

Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na...

Miękoś na pole position także w niedzielę

Mariusz Miękoś wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here