wtorek, 28 listopada, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaWyścigiF1Max Verstappen miał problemy ze zdrowiem. Czy wystartuje w GP Arabii Saudyjskiej?

Max Verstappen miał problemy ze zdrowiem. Czy wystartuje w GP Arabii Saudyjskiej?

Max Verstappen nie pojawił się w czwartek w Arabii Saudyjskiej. Mistrz świata F1 postanowił opóźnić o jeden dzień przylot do Dżuddy, gdzie odbędzie się drugi wyścig w tym sezonie. Wszystko z powodu problemów zdrowotnych. Czy wystąpi w wyścigu?

Max Verstappen poinformował, że w ostatnich dniach miał problemy żołądkowe. Z tego powodu postanowił przylecieć do Arabii Saudyjskiej później niż planował. Zawodnik otrzymał zgodę FIA na opuszczenie czwartkowych sesji medialnych.

Zobacz: Grande Alonso, Verstappen wygrywa w Bahrajnie

Holender przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nie odczuwa skutków ubocznych choroby. Nie ma również obaw, co do jego przygotowania przed zajęciami na torze. Dlatego możemy spodziewać się Verstappena już podczas pierwszych treningów przed nadchodzącym Grand Prix w Arabii Saudyjskiej. Jego start nie jest w żaden sposób zagrożony.

– Znów czuję się dobrze po problemach żołądkowych, które trwały przez kilka dni. Musiałem przesunąć z tego powodu swój przylot o jeden dzień. W związku z tym nie pojawię się na torze przed piątkiem. Do zobaczenia w Dżuddzie! – poinformował mistrz świata F1.

Verstappen nie może wystąpić w wyścigu. Co wtedy?

Gdyby okazało się, że Max Verstappen nie wystąpi w Grand Prix Arabii Saudyjskiej, Red Bull może skorzystać z jednego z trzech kierowców rezerwowych w tym sezonie:

  • Liam Lawson,
  • Zane Maloney,
  • Denis Hauger.

Oprócz tego, zespół może wykorzystać w każdej chwili jednego z kierowców zespołu Alpha Tauri: Nycka de Vriesa lub Yukiego Tsunodę. Pierwszy trening przed GP Arabii Saudyjskiej odbędzie się w piątek o godzinie 16:30 (czasu lokalnego). Max Verstappen będzie miał trochę czasu na regenerację, zanim wsiądzie do bolidu.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Holenderski kierowca jest liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata po pierwszej rundzie. Mimo słabszej dyspozycji w ostatnich dniach, jest nadal głównym kandydatem do najwyższego miejsca na podium w Grand Prix Arabii Saudyjskiej. To właśnie on przed rokiem dojechał do mety jako pierwszy.

Jędrzej Stoner
Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Peugeot 208 Rallye do kupienia tylko w jednym salonie na świecie

Peugeot 205 Rallye był ogromnym sukcesem sprzedażowym, który zaskoczył samego producenta. Zaprezentowany w 1988 roku samochód miał...

Yaris Cup – całkowicie nowa klasa w polskim Rallycrossie

W sezonie 2024 zadebiutuje zupełnie nowa klasa w Mistrzostwach Polski Rallycross. Będzie to Yaris Cup. Pucharowa klasa...

Barbórka Bis z nowymi lokalizacjami

Tydzień po 61 Rajdzie Barbórka odbędzie się Rally Barbórka Bis dla kierowców amatorów. Wydarzenie będzie organizował Witold...

Rajdy kontra wyścigi – akcja roku FIA

W RALLY and RACE kochamy jednakowo rajdy i wyścigi. Zdarza się jednak, że trzeba wybrać jedno z...

61 Rajd Barbórka na żywo w TVN Turbo – harmonogram relacji

Tegoroczna edycja 61. Rajdu Barbórka ponownie będzie transmitowana na żywo. Jednak nie wszystkie odcinki. Będą trzy wejścia...

NAJPOCZYTNIEJSZE