wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiMazda MX-5 wygrywa w Słowacji!

Mazda MX-5 wygrywa w Słowacji!

Zaledwie kilka dni po debiucie w Mazda MX-5 Cup, który miał miejsce połowie czerwca na torze Poznań, załoga zespołu UNITEL Motorsport Krzysztof Siadkowski / Marcin Siadkowski odniosła zwycięstwo w klasie 1+2 podczas pierwszej rundy serii KRAMP Endurance, 8-godzinnego wyścigu na torze Slovakiaring niedaleko Bratysławy.

Zarówno dla polskiego zespołu, jak i dla obydwu kierowców był to pierwszy w karierze wyścig długodystansowy. Rywalizacja w 30-stopniowym upale była bardzo wyczerpująca zarówno dla samochodów, jak i dla kierowców ubranych w grube, niepalne kombinezony.

Pomimo trudnych i wyczerpujących warunków w trakcie 8-godzinnego wyścigu, Mazda MX-5 przygotowana w warszawskiej firmie TG Auto spisała się doskonale. 200-konny roadster pokonał cały dystans bez najmniejszej awarii czy jakichkolwiek niepokojących objawów.

Załoga zespołu UNITEL Motorsport zajęła także dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej na 20 samochodów, co jest bardzo dobrym wynikiem, bo w wyścigu startowało wiele znacznie mocniejszych od Mazdy maszyn, takich jak Porsche, Radical, KTM GT3, czy BMW. Była realna szansa nawet na szóstą pozycję, ale wycieczka w żwir w końcówce zniweczyła te nadzieje.

Zdecydowanie nie byliśmy najszybsi na prostej, ale mieliśmy świetne tempo w zakrętach – mówi Krzysztof Siadkowski. – Zyskiwaliśmy czas także na krótkich postojach w boksach i powtarzalnością okrążeń. Rozkręcaliśmy się wyraźnie wraz z upływem czasu i pokonywanym dystansem. Jesteśmy pod wrażeniem osiągów i prowadzenia samochodu. Mazda MX-5 jest bardzo intuicyjna i przewidywalna, bardzo łatwo można się jej nauczyć na poziomie dającym satysfakcję z rywalizacji.

To było wspaniałe doświadczenie, koniecznie musimy je powtórzyć z większą liczbą samochodów z Mazda MX-5 Cup Poland – dodaje Marcin Siadkowski. – Pozwoli to na jeszcze lepszą rywalizację. W padoku, a także w alei serwisowej wspomagali nas niezastąpieni Mateusz i Gerard z TGauto.pl, którym bardzo dziękujemy. Cała logistyka, a także strategia wyścigowa, harmonogram postojów, tankowań, zmian opon i kierowców – wszystko wypadło perfekcyjnie.

Najbliższy start pucharowych Mazd MX-5 będzie miał miejsce w dniach 2 – 4 lipca na torze Poznań.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE