Mazda MX-5, Z4, Supra – rodzynek po tuningu na sprzedaż

mazda supra mx-5 z4
fot. olx.pl

Mazda MX-5, Z4, Supra to ciąg znaków bardzo dobrze opisujący czerwone auto wystawione na sprzedaż za niecałe 16 tys. zł. Tuning? Fanaberia? Przesada?

Mazda mx-5 supra z4. Wszystkie 3 modele, których nazwy widzicie w tytule lubimy i szanujemy. MX-5 Z4 i Suprę łączy wiele cech. Sportowy charakter, napęd na tył i rosnąca wartość kolekcjonerska to tylko niektóre z zalet. Co się stanie, gdy ktoś pokocha te trzy modele, ale ma tylko jedno miejsce w garażu? Trze przechodzi przez zaciśnięte zęby stwierdzenie, że powstać z tego połączenia może wyjątkowo piękne auto.

Zobacz również: Mazda MX-5 – czy to dobra inwestycja?

fot. olx.pl

„Co autor miał na myśli nie wiem…”

Sprzedający tego rodzynka nie ma pomysłu na przyświecającą konstruktorowi ideę, ale wg jego słów… Odpowiedź na Wasze pytanie brzmi: tak! Tak, to są prawdziwe, oryginalne przednie lampy od Toyoty Supry MK4. O ile tył od Z4 dość zgrabnie komponuje się z nadwoziem MX-5, to duże przednie reflektory na tym małym nadwoziu zdecydowanie psują proporcje. Można tu chyba nawet powiedzieć, że marnują się reflektory od Supry, które nie są ani tanie, ani łatwo dostępne.

mazda mx-5 sparco toyota supra bmw z4 tunin
fot. olx.pl

1.6 pojemności, 116 KM

Wóz może sprawiać wrażenie szybszego niż wyjechał z fabryki, ale jest to seryjne 1.6 o mocy 116 KM, z którym Mazda wyjechała z fabryki. W środku kierownica Sparco, czerwone wstawki (np. mieszek drążka zmiany biegów) i pomimo seryjnego obrotomierza będącego na wyposażeniu, pojawił się ogromny podświetlany obrotomierz jak w dragsterze.

mazda mx-5 sparco toyota supra bmw z4 tunin
fot. olx.pl

Czy auto jest ciekawe? Rzuca się w oczy? Pochłonęło masę pracy? Trzy razy tak! Czy wzbudzimy szacunek i podziw na spocie JDM-ów? Kup, pojedź, opowiedz nam o wrażeniach, bo mogą być skrajnie różne.

LINK do ogłoszenia

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.