Mazda RX-8 z Offblast Drift Team

Najnowszy nr RALLY and RACE dostępny w sprzedaży, zarówno w kioskach jak i online poprzez naszą stronę www.rallyandrace.pl.
Wiecie, że możecie w nim przeczytać artykuł o Maździe RX-8 z Offblast Drift Team?

„Tor Poznań, późne godziny popołudniowe. Na torze już nie ma żadnych samochodów, a w koło wszystko ucichło. Słońce zbliża się ku zachodowi, a jesienny chłód powoli ogarnia cały teren. Wtem w oddali słychać sportowy wydech. Już z daleka wiadomo, że to nie żadna Honda z małym silnikiem i wielkim wydechem. Świst turbiny, parskanie zaworu upustowego i strzały nieprzepalonego paliwa dają znać o tym co drzemie pod maską, a z zza zakrętu wyłania się Biała Mazda RX-8 w barwach Offblast Drift Team.

e30is-11

Polska scena driftu rozwinęła się w zastraszającym tempie. Jeszcze kilka lat temu dobry kierowca mógł wygrać zawody w praktycznie seryjnym 200-konnym BMW. Dziś, żeby walczyć o podium trzeba mieć ogromne doświadczenie, profesjonalnie przygotowany samochód, dobrej klasy opony i ponad 500 koni pod maską. Właśnie takim samochodem dysponuje Piotr Grela z niedawno utworzonego Offblast Drift Team…

W trakcie zawodów driftu górują dwie marki Nissan i BMW. Zarówno jedna jak i druga marka ma swoich zagorzałych zwolenników, plusy i minusy. Innych samochodów jest “jak na lekarstwo” i właśnie dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej Maździe RX-8, którą Piotr wybrał, by na zawodach wyróżniać się ciekawym autem.”

Więcej znajdziecie w 7 nr RALLY and RACE:

rallyandrace