wtorek, 30 listopada, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMcLaren wyjeżdża na trasy terenowe!

McLaren wyjeżdża na trasy terenowe!

McLaren Racing ogłosił przystąpienie do serii Extreme E w 2022 roku. Zespół dołączy do 9 dotychczasowych teamów, jakie są już obecne na trasach tych zawodów terenowych dla pojazdów elektrycznych. McLaren ma w planach udział we wszystkich 5 przyszłorocznych rundach Extreme E. 

McLaren Racing otworzy swój nowy rozdział w sportach motorowych w 2022 roku, kiedy dołączy do zespołu Extreme  – innowacyjnej, całkowicie elektrycznej serii off-road, której celem jest wykorzystanie wyścigów do promowania zrównoważonego rozwoju i różnorodności. Zespół będzie rywalizować w pięciu wyścigach globalnych mistrzostw, pomagając przyspieszyć własny program zrównoważonego rozwoju i różnorodności McLaren Racing, jednocześnie docierając do nowych fanów i partnerów oraz rozwijając markę i franczyzę McLaren Racing.

Zespół będzie obsługiwany przez McLaren Racing przy użyciu zarówno istniejącego personelu spoza programu Formuły 1, jak i dodatkowych specjalistów. Podobnie jak wszystkie zespoły, McLaren Racing jest ograniczony do czterech mechaników i jednego inżyniera na każdych zawodach dla samochodu jednej marki

Decyzja o wejściu do Extreme E jest wynikiem szczegółowej oceny serii przez McLarena pod kątem zestawu kryteriów strategicznych, ekonomicznych i operacyjnych. Zostały one poparte wyraźnym imperatywem przyspieszenia własnej misji zrównoważonego rozwoju McLaren Racing, która u podstaw stawia redukcję emisji dwutlenku węgla, recykling, ponowne wykorzystanie i eliminację odpadów oraz różnorodność, równość i integrację.

McLaren Racing od samego początku był liderem w elektrycznych sportach motorowych, dostarczając akumulator do Mistrzostw Formuły E FIA w sezonach Gen 1 i Gen 2, wykorzystując tę ​​samą technologię, która była pionierem w hipersamochodzie McLaren P1.

Od momentu ogłoszenia Extreme E uważnie śledziliśmy postępy w serii. Naszą uwagę natychmiast przyciągnął innowacyjny format tej platformy sportów motorowych, w szczególności możliwość przyspieszenia i wzmocnienia naszego nadrzędnego programu zrównoważonego rozwoju, który podziela te same priorytety, takie jak dekarbonizacja, redukcja odpadów, różnorodność i równość. Od samego początku McLaren zawsze był w czołówce i nigdy nie bał się przesuwać nowych granic. To nowe przedsięwzięcie jest wierne naszym korzeniom uczestnictwa w różnych kategoriach, innowacyjności i odwadze. Podczas gdy Formuła 1 zawsze pozostanie w centrum naszego świata, podobnie jak INDYCAR i esport, nasze wejście do Extreme E jest dodatkiem do serii McLaren Racing i będzie uzupełniać i wspierać wszystkie nasze programy. Będziemy rywalizować z wielkimi nazwiskami, które dobrze znamy z F1 i INDYCAR, ale podobnie jak we wszystkich seriach, w których bierzemy udział, cel zawodów jest jasny: jesteśmy po to, aby wygrać” – mówi Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing.

Extreme E przewiduje udział maksymalnie 12 zespołów. McLaren dołączy do serii jako dziesiąty team. W tegorocznej stawce znajdują się już 2 zespoły producenckie – Cupra i GMC.

 

AM

Fot. McLaren Racing

 

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kajto zdradził jakim autem pojedzie Barbórkę

Po opublikowaniu listy zgłoszeń nie ucichły spekulacje czym pojedzie Kajetan Kajetanowicz z Maciejem Szczepaniakiem na 59 Rajdzie...

Polski zespół wraca do Asian Le Mans Series w 2022!

Zespół Inter Europol Competition wystawi swój prototyp klasy LMP3 w sezonie 2022 w Asian Le Mans Series....

Toyoty w 59. Rajdzie Barbórka

Trzy załogi w samochodach z legendarnych oznaczeniem GT-Four na klapie bagażnika już 3 listopada staną na starcie...

Barbórka – OS Karowa. Organizacja strefy kibica, mapka

Organizator 59. Rajdu Barbórka zaprezentował mapę z lokalizacją stref kibica oraz prezentacja video, kultowego odcinka specjalnego Rajdu...

Asfaltowe wyzwanie szutrowej załogi

Bartosz Grygorowicz i Dawid Barański to duet, który może kojarzyć się kibicom śledzącym zmagania na luźnych nawierzchniach....

NAJPOCZYTNIEJSZE