McRae przyjedzie do Polski. Odwiedzi M-Sport i zaliczy testy

Max McRae
Max McRae (fot. Facebook)

Kolejny przedstawiciel rajdowego rodu McRae coraz mocniej rozpycha się w świecie motorsportu. Max McRae pojawi się w Polsce. Najpierw odwiedzi siedzibę M-Sport, a następnie wsiądzie za kierownicę Forda Fiesty Rally3.

Max McRae to 17-letni syn Alistera, wnuk Jimmiego i bratanek Colina. Młody zawodnik po krótkim epizodzie wyścigowym wraca na rajdowe „oesy”. Ostatnie dwa sezony jeździł ośką, a w tym sezonie przejechał kilka zawodów za kierownicą Subaru Imprezy WRX. Jego celem jest zdobycie tytułu w mistrzostwach zachodniej Australii.

Zobacz: Córka Colina McRae w rozmowie z Malcolmem Wilsonem o jej ojcu

Oczywiście równoległe cały czas marzy o podbiciu Europy. W związku z tym, zawita do siedziby M-Sport, a stamtąd wybierze się na testy. Nastoletni kierowca sprawdzi Forda Fiestę Rally3.

„Jestem niezwykle podekscytowany mogąc ogłosić, że w najbliższy poniedziałek lecę do Polski. Wraz z moim ojcem udajemy się do ekipy M-Sport, aby później przejechać testy w samochodzie Rally3 na szybkich, polskich odcinkach” – przekazał Max McRae za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Skonstruowana przez M-Sport, zupełnie nowa Fiesta z napędem na cztery koła jest podstawową maszyną do startów w serii Junior WRC. W tej kategorii młodzi i aspirujący kierowcy będą mogli się zmierzyć w identycznych samochodach w ramach pięciu rund połączonych z WRC.

Młody kierowca szlifuje na co dzień swoje umiejętności w Australii, gdzie mieszka. Jednak w najbliższej przyszłości chciałby zameldować się na listach startowych Junior WRC i regularnie startować w europejskich zawodach. Oczywiście jego długofalowym celem są starty w „dorosłej” serii mistrzostw świata.

Max McRae na pewno pojawi się jeszcze raz w tym roku na Starym Kontynencie. Zagości na imprezie McRae Rally Challenge, która odbędzie się na szkockim torze Knockhill 2-3 lipca 2022 roku.