środa, 30 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiMichael Masi ma nową pracę! Wraca do motorsportu

Michael Masi ma nową pracę! Wraca do motorsportu

Michael Masi po głośnym rozstaniu z FIA w ubiegłym sezonie w końcu znalazł nową pracę. Pozostanie w świecie sportów samochodowych, ale na drugim końcu świata.

Michael Masi ma objąć stanowisko przewodniczącego Komisji Supercars. Jest to bardzo popularna seria wyścigowa w Australii. Zastąpi na tym miejscu Neila Cromptona. Jak wynika z informacji przekazanych przez portal Motorsport.com, kilka dni temu uzyskano aprobatę kandydatury Masiego od właścicieli zespołów.

Zobacz: Michael Masi przerywa milczenie! Były dyrektor wydał oświadczenie

Niewykluczone, że będzie piastował dodatkowe stanowisko w Radzie Motorsportu Australii Południowej, która została reaktywowana po siedmiu latach przerwy.

Jeśli informacje się potwierdzą, Michael Masi wróci do świata motorsportu wiele miesięcy po tym jak w ubiegłoroczny finał sezonu w Formule 1 wywołał skandal. Wskutek kontrowersyjnych decyzji stracił stanowisko dyrektora wyścigowego F1 z strukturach FIA.

Zobacz: Michael Masi odszedł z FIA

Na początku informowano o tym, że były dyrektor wyścigowy F1 będzie mógł pozostać w szeregach federacji, ale niedawno poinformowano o całkowitym zakończeniu kariery.

Michael Masi trafił do F1 w 2018 roku właśnie z serii Supercars, gdzie zajmował stanowisko zastępcy dyrektora wyścigowego w ramach Motorsport Australia. W F1 najpierw piastował stanowisko zastępcy Charliego Whiting, a po jego śmierci został mianowany na dyrektora wyścigowego.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zmiana w harmonogramie Barbórki 2022 – wcześniej zaczynamy

Organizator poinformował o zmianie harmonogramu 60 Rajdu Barbórka 2022. Zaczynamy wcześniej niż pierwotnie planowano. Chodzi o uzyskanie...

Rajd Wikinga 2022 – SPINS & SIDEWAYS by GRBrally

Grupa Rajdowa Brodacz tradycyjnie uchwyciła kluczowe elementy wydarzenia. Zapraszamy na kompilację najciekawszych ujęć z 7 Rajdy Wikinga...

Kosmiczne barwy, ale start Kajetanowicza niepewny

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego...

Bracia Szeja z Katowicami w Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka zakończy sezon rajdowy w Polsce. Na trasie najbardziej medialnej imprezy motorsportowej w naszym kraju nie...

Mattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Mattia Binotto
Mattia Binotto – szef zespołu F1 Ferrari, opuszcza ekipę z Maranello wraz z końcem tego roku. Po...

NAJPOCZYTNIEJSZE