niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaNA TOPIEMichael Masi ma nową pracę! Wraca do motorsportu

Michael Masi ma nową pracę! Wraca do motorsportu

Michael Masi po głośnym rozstaniu z FIA w ubiegłym sezonie w końcu znalazł nową pracę. Pozostanie w świecie sportów samochodowych, ale na drugim końcu świata.

Michael Masi ma objąć stanowisko przewodniczącego Komisji Supercars. Jest to bardzo popularna seria wyścigowa w Australii. Zastąpi na tym miejscu Neila Cromptona. Jak wynika z informacji przekazanych przez portal Motorsport.com, kilka dni temu uzyskano aprobatę kandydatury Masiego od właścicieli zespołów.

Zobacz: Michael Masi przerywa milczenie! Były dyrektor wydał oświadczenie

Niewykluczone, że będzie piastował dodatkowe stanowisko w Radzie Motorsportu Australii Południowej, która została reaktywowana po siedmiu latach przerwy.

Jeśli informacje się potwierdzą, Michael Masi wróci do świata motorsportu wiele miesięcy po tym jak w ubiegłoroczny finał sezonu w Formule 1 wywołał skandal. Wskutek kontrowersyjnych decyzji stracił stanowisko dyrektora wyścigowego F1 z strukturach FIA.

Zobacz: Michael Masi odszedł z FIA

Na początku informowano o tym, że były dyrektor wyścigowy F1 będzie mógł pozostać w szeregach federacji, ale niedawno poinformowano o całkowitym zakończeniu kariery.

Michael Masi trafił do F1 w 2018 roku właśnie z serii Supercars, gdzie zajmował stanowisko zastępcy dyrektora wyścigowego w ramach Motorsport Australia. W F1 najpierw piastował stanowisko zastępcy Charliego Whiting, a po jego śmierci został mianowany na dyrektora wyścigowego.

Jędrzej Stoner
Jędrzej Stonerhttps://rallyandrace.pl/author/bboner/
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

NOWOŚCI

Atlas Ward Motorsport – motorsportowe fundamenty

Atlas
Atlas Ward to jedna z czołowych, rodzimych firm z branży budowlanej. Stawiane przez nią obiekty rozsiane są...

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

NAJPOCZYTNIEJSZE