Michael Masi przerywa milczenie! Były dyrektor wydał oświadczenie

2214
Michael Masi
Michael Masi - oświadczenie byłego dyrektora

Kilkadziesiąt godzin temu FIA poinformowało, że Michael Masi opuszcza szeregi organizacji. Były dyrektor wyścigowy Formuły 1 wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie na łamach australijskiego portalu.

Po ostatnim wyścigu F1 w zeszłym sezonie na Michaela Masiego spadły gromy. FIA wszczęła śledztwo, które wykazało błędy ludzkie popełnione podczas tego wyścigu, ale według nich nie były one zamierzone. Dotychczasowy dyrektor wyścigowy został zastąpiony przez dwie inne osoby, ale pozostał w strukturach FIA pełniąc inne funkcje. Aż do wczoraj, gdy FIA wydała komunikat w tej sprawie.

Zobacz: Michael Masi odszedł z FIA

Do tej pory wiadomo było tylko tyle, że Michael Masi prawdopodobnie wrócił do Australii. Tymczasem w lokalnych mediach na Antypodach pojawiło się oświadczenie byłego dyrektora wyścigowego. Dołożył do tego kilka przemyśleń na temat pracy w FIA i powodów ostatecznego odejścia. Jego oświadczenie przerwało trwającą od grudnia nieobecność w mediach, która rozpoczęła się tuż po feralnym Grand Prix w Abu Dabi.

„To była przyjemność i zaszczyt reprezentować FIA jako dyrektor sportowy ds. bolidów jednomiejscowych oraz dyrektor wyścigowy FIA Formuły 1, a także delegat ds. bezpieczeństwa od czasu nieoczekiwanego i tragicznego zgonu Charliego [Whitinga] w Melbourne w 2019 roku”

– tymi słowami Masi rozpoczął swoje oświadczenie. Przy okazji poinformował o powodach przenosin do rodzinnej Australii.

Przeczytaj: Bolid Ferrari w płomieniach! Koszmar Carlosa Sainza [WIDEO]

„Pracując nad różnymi projektami na całym świecie z Federacją i jej klubami członkowskimi przez ponad dekadę przed moim powołaniem, zdecydowałem się opuścić organizację i przenieść się z powrotem do Australii, aby być bliżej mojej rodziny i przyjaciół.

Jestem dumny, że przez wiele lat współpracowałem z różnymi klubami członkowskimi FIA, Grupą Formuły 1, zawodnikami, promotorami i operatorami torów oraz moimi kolegami i zespołem wewnętrznym FIA. Zawsze będę cenił te relacje i przyjaźnie na całe życie, których doświadczyłem podczas mojej dotychczasowej kariery zawodowej”

W szczególności jestem dozgonnie wdzięczny Herbiemu Blashowi i zmarłemu Charliemu Whitingowi za wyznaczenie mnie w 2018 roku do roli, której nie mogłem się doczekać, by śledzić i uczyć się od Charliego przez wiele lat przed jego nagłym odejściem.

Przekazuję również moje szczere uznanie za wsparcie i wskazówki przekazywane podczas mojej kadencji przez byłego prezydenta FIA Jeana Todta, Stefano Domenicali i mojego oddanego zespołu FIA ds. bolidów jednomiejscowych.

Doceniam dziesiątki tysięcy oddanych wolontariuszy i działaczy, którzy umożliwiają funkcjonowanie sportów motorowych każdego dnia na całym świecie, ponieważ bezpieczeństwo zawodników i działaczy zawsze pozostawało moim najwyższym priorytetem.

Dziękuję prezydentowi FIA Mohammedowi Ben Sulayemowi i jego zespołowi za osobiste wsparcie od czasu ich powołania i życzę im w przyszłości wszystkiego najlepszego.”

Osobiste wsparcie mojej rodziny, przyjaciół i współpracowników na całym świecie podczas tej podróży, a zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku miesięcy, można opisać tylko jako coś niesamowitego, co zawsze będę cenić”.

– tymi słowami Michael Masi zakończył swoje oświadczenie na łamach portalu Speedcafe.