Michał Ratajczyk (DaftRacing): Dwukrotnie 1 miejsce, podczas 7 i 8 rundy GSMP

Rywalizacja w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski na półmetku. W miniony weekend 11-12 lipca, kolejny raz mogliśmy zobaczyć zawodników na trasie, tym razem w Magurze Małastowskiej.Michał Ratajczyk wystartował ponownie samochodem Mitsubishi Lancer EVO IX RS, w barwach DaftCode, przygotowanym przez serwis 7motorsport. Podczas wyścigu zawodnik DaftRacing, uplasował się dwukrotnie na 1 miejscu w grupie N, oraz 6 w klasyfikacji generalnej zarówno 7 jak i 8 rundy GSMP.

 Ratajczyk_Magura1

Michał Ratajczyk (DaftRacing): Jestem bardzo zadowolony z weekendu wyścigowego w Magurze Małastowskiej. Pogoda nam wyjątkowo dopisała, trasa była ciekawa ponieważ wiodła przez szczyt oraz było dużo nawrotów, które bardzo lubię. Mam nadzieję, że kibicom również się podobało. Plan sportowy został ponownie w pełni zrealizowany -podczas 7 i 8 rundy GSMP dwukrotnie wywalczyłem 1 miejsce na podium w grupie N, co daje mi dodatkowe 40 punktów do klasyfikacji rocznej. Wygrana cieszy jeszcze bardziej, zwarzywszy na to, że jechałem na troszkę słabszym set up’ie czyli na paliwie drogowym. Auto było ewidentnie wolniejsze, przez co też było trudniej podjąć walkę w generalce, gdzie tym razem zająłem dobre 6 miejsce. Jak zawsze serwis 7motorsport spisał się wyśmienicie, za co im bardzo dziękuję. Ogólnie wyścig był dobrze zorganizowany, kibice licznie dopisali i zadbali o super atmosferę. Dziękuję za wsparcie mojego startu oraz niespodzianki, firmom: DaftCode, technicsystem.pl, oraz kwejk.pl. Wszystkich zapraszam ponownie do śledzenia DaftRacing na naszym profilu facebook.com/daftracing. Kolejna runda za niecałe dwa tygodnie w Banovcach, więc od poniedziałku przygotowania pełną parą. Stay tuned.

 Ratajczyk_Magura5

Kolejna 9 i 10 runda GSMP Banovce, została zaplanowana na przełom lipca i sierpnia na Słowacji. Trasa o długości 3700 m, jest bardzo lubiana przez zawodników i kibiców. Dodatkowe informacje na temat kolejnej rundy znajdziecie na: www.jvrsok.sk

 Ratajczyk_Magura8

Klasyfikacja indywidualna po 8 rundach – Grupa N:

  1. Dereń Krzysztof, Mitsubishi Lancer EVO X RS, 135 pkt

  2. Michał Ratajczyk, Mitsubishi Lancer EVO IX RS, 115 pkt

  3. Szulc Wojciech, Mitsubishi Lancer, 86 pkt

  4. Bąk Bartosz, Honda Civic Type R, 84 pkt

  5. Misiewicz Mateusz, Renault Clio, 52 pkt

 Ratajczyk_Magura11

Szczegółowe wyniki 7 i 8 rundy GSMP na stronie: www.pzm.com.pl/gorskie

 Ratajczyk_Magura16

Kolejne rundy GSMP 2015:

31.07 – 02.08 – Banovce-Jankov, 9 i 10 runda

21.08 – 23.08 – 18. Grand Prix Sopot–Gdynia, 11 i 12 runda

11.09 – 13.09 – 12. Wyścig Górski Prządki, 13 i 14 runda

Ratajczyk_Magura22

Ratajczyk_Magura2

inf.pras.