Michał Streer najszybszy podczas kolejnej rundy Tarmac Masters

fot. Maciej Niechwiadowicz

Załoga Michał Streer/ Jakub Wróbel wygrała zarówno klasę jak i całą stawkę w rajdzie TEC2000 Rally. Najszybciej pokonali wszystkie sześć odcinków specjalnych, mały błąd na 1 OS’ie spowodował nałożenie 5 sekundowej kary za potrącenie szykany.

„Jadąc na drugą rundę Tarmac Masters, byłem dobrej myśli, ponieważ miałem sprawdzony samochód, super opony i doświadczonego pilota. Wiedziałem, ze jeśli ja nie popełnię błędów to jest duża szansa na zwycięstwo w rajdzie. Bardzo szybkie odcinki i sucha nawierzchnia powodowały, że prędkości były ogromne. Gdyby nie potrącenie szykany na 1 odcinku, wygralibyśmy wszystkie odcinki rajdu. Na metę wjechaliśmy z dużą przewagą. Jestem bardzo szczęśliwy, bo pierwszy raz wygrałem ośką w całej stawce rajdu.” – mówi Michał Streer.

Na prawym fotelu zasiadł tym razem Jakub Wróbel, bardzo doświadczony pilot rajdowy, który kilka dni temu wrócił z Rajdu Rally Islas Canarias.

Za wygranie odcinka 5 Tec2000 Rally – Pogwizdów, przyznane były dodatkowe punkty do klasyfikacji punktowej na koniec sezonu. Podczas poprzedniej edycji Tarmac Masters – Tech-Mol Nowa Ruda, załoga Streera również wygrała Power Stage.