Michał Wiśniewski wystąpi w Rajdzie Festiwalowym

Niespełna półtora miesiąca pozostało do 46 edycji słynnego Rajdu Festiwalowego, który w tym roku odbędzie się podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w dniach 13-14 czerwca. Jak przystało na festiwalowe ściganie wśród uczestników nie zabraknie gwiazd piosenki.

Po informacji o starcie Andrzeja Dąbrowskiego, organizator Automobilklub Opolski, otrzymał potwierdzenie od Michała Wiśniewskiego, wokalisty IchTroje, tak więc stawka artystów, którzy pojawią się w Opolu i wystartują w imprezie ciągle się powiększa.

– Cieszę się, że Michał Wiśniewski zapowiedział swój występ w 46 Rajdzie Festiwalowym – mówi Bożena Kobyłkiewicz, dyrektor rajdu. To piosenkarz, który jest mocno związany z motorsportem. Występował w rajdach terenowych, pojawiał się wielokrotnie podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem mamy zaszczyt gościć go w Opolu.

Impreza, która rusza 13 czerwca rozpocznie się od oficjalnego startu z opolskiego rynku, gdzie na rampie startowej zaprezentuje się 100 załóg, ponieważ taką pojemność trasy zaplanował na ten rok organizator z Automobilklubu Opolskiego. Głównym starterem, który z flagą Opola wypuści na trasę zawodników będzie Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, który objął patronat nad rajdem.

– Andrzej Dąbrowski i Michał Wiśniewski to nie jedyne gwiazdy jakie pojawią się podczas 46 Rajdu Festiwalowego. – mówi Tomasz Szatkowski, z działu marketingu Automobilklubu Opolskiego. Już niebawem odsłonimy kolejne nazwiska tym razem gwiazd motorsportu, jakie pojawią się na ulicach Opola. Z pewnością kibice, zarówno ci starsi jak i młodsi będą usatysfakcjonowani, bo zawodnicy jakich zaprosiliśmy to ścisła elita świata rajdowego w Polsce.

Sobota to również emocje związane z Prologiem, który rozegrany zostanie w historycznej dla rajdu lokalizacji „Na Wałach” Kanału Ulgi w Opolu, gdzie w latach 90 odbywał się odcinek, na którym pojawiało się tysiące Opolan.

Zmagania na 12 odcinkach to plan na niedzielę 14 czerwca. Podczas drugiego dnia rajdu, kierowcy pojawią się w Polskiej Nowej Wsi, Szydłowie oraz Dobrzeniu Wielkim, a strefa serwisowa zaplanowana została pod DomExpo w Opolu na ulicy Kępskiej. Na zakończenie imprezy kierowcy po raz kolejny pojawią się na Rynku, na oficjalną ceremonię zakończenia rajdu.

Już na początku maja opublikowany zostanie Regulamin Uzupełniający rajdu i otwarta zostanie lista zgłoszeń.

Michał Wiśniewski

– Tegoroczny Rajd Festiwalowy jest imprezą otwartą dla kierowców amatorów z całej Polski. Liczymy na 100 załóg które pojawią się i wystartują podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – kończy Bożena Kobyłkiewicz.

Informacje dotyczące rajdu można uzyskać w Automobilklubie Opolskim pod numerem tel. 77 47 45 919 oraz mailowo: autoopol@onet.pl.

inf.pras.