środa, 1 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMichał Wiśniewski wystąpi w Rajdzie Festiwalowym

Michał Wiśniewski wystąpi w Rajdzie Festiwalowym

Niespełna półtora miesiąca pozostało do 46 edycji słynnego Rajdu Festiwalowego, który w tym roku odbędzie się podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w dniach 13-14 czerwca. Jak przystało na festiwalowe ściganie wśród uczestników nie zabraknie gwiazd piosenki.

Po informacji o starcie Andrzeja Dąbrowskiego, organizator Automobilklub Opolski, otrzymał potwierdzenie od Michała Wiśniewskiego, wokalisty IchTroje, tak więc stawka artystów, którzy pojawią się w Opolu i wystartują w imprezie ciągle się powiększa.

– Cieszę się, że Michał Wiśniewski zapowiedział swój występ w 46 Rajdzie Festiwalowym – mówi Bożena Kobyłkiewicz, dyrektor rajdu. To piosenkarz, który jest mocno związany z motorsportem. Występował w rajdach terenowych, pojawiał się wielokrotnie podczas Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem mamy zaszczyt gościć go w Opolu.

Impreza, która rusza 13 czerwca rozpocznie się od oficjalnego startu z opolskiego rynku, gdzie na rampie startowej zaprezentuje się 100 załóg, ponieważ taką pojemność trasy zaplanował na ten rok organizator z Automobilklubu Opolskiego. Głównym starterem, który z flagą Opola wypuści na trasę zawodników będzie Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, który objął patronat nad rajdem.

– Andrzej Dąbrowski i Michał Wiśniewski to nie jedyne gwiazdy jakie pojawią się podczas 46 Rajdu Festiwalowego. – mówi Tomasz Szatkowski, z działu marketingu Automobilklubu Opolskiego. Już niebawem odsłonimy kolejne nazwiska tym razem gwiazd motorsportu, jakie pojawią się na ulicach Opola. Z pewnością kibice, zarówno ci starsi jak i młodsi będą usatysfakcjonowani, bo zawodnicy jakich zaprosiliśmy to ścisła elita świata rajdowego w Polsce.

Sobota to również emocje związane z Prologiem, który rozegrany zostanie w historycznej dla rajdu lokalizacji „Na Wałach” Kanału Ulgi w Opolu, gdzie w latach 90 odbywał się odcinek, na którym pojawiało się tysiące Opolan.

Zmagania na 12 odcinkach to plan na niedzielę 14 czerwca. Podczas drugiego dnia rajdu, kierowcy pojawią się w Polskiej Nowej Wsi, Szydłowie oraz Dobrzeniu Wielkim, a strefa serwisowa zaplanowana została pod DomExpo w Opolu na ulicy Kępskiej. Na zakończenie imprezy kierowcy po raz kolejny pojawią się na Rynku, na oficjalną ceremonię zakończenia rajdu.

Już na początku maja opublikowany zostanie Regulamin Uzupełniający rajdu i otwarta zostanie lista zgłoszeń.

Michał Wiśniewski

– Tegoroczny Rajd Festiwalowy jest imprezą otwartą dla kierowców amatorów z całej Polski. Liczymy na 100 załóg które pojawią się i wystartują podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – kończy Bożena Kobyłkiewicz.

Informacje dotyczące rajdu można uzyskać w Automobilklubie Opolskim pod numerem tel. 77 47 45 919 oraz mailowo: autoopol@onet.pl.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mick Schumacher kierowcą rezerwowym McLarena w sezonie 2023 F1

McLaren ogłosił, iż w nadchodzącym sezonie były zawodnik Haasa Mick Schumacher będzie pełnił funkcję kierowcy rezerwowego. Identyczny...

Brown określa Norrisa mianem „całkowitej gwiazdy”

CEO McLarena Zak Brown jest przekonany, że Lando Norris należy do czołowych kierowców w stawce F1 i...

Coulthard ostrzega Péreza przed Ricciardo

Były kierowca Red Bull Racing David Coulthard uważa, że Sergio Pérez musi dać z siebie więcej w...

Pierwsza runda Pucharu Świata przed Hołowczycem i Kurzeją

Nieco ponad dwa tygodnie po tym, jak w Arabii Saudyjskiej gościł najbardziej wymagający Rajd Dakar, jaki kiedykolwiek...

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji. Stacja zmienia zdanie

Viaplay rezygnuje z darmowych transmisji
Viaplay od tego sezonu nabyło prawa do transmisji F1. Stacja obiecywała udostępnić wybrane wyścigi oraz skróty za...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here