sobota, 25 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMiędzynarodowa Magura

Międzynarodowa Magura

Blisko 50 zawodników zgłosiło się do 7 i 8 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w dniach 10-12 lipca w okolicach Gorlic. Oficjalna lista zgłoszeń opublikowana zostanie w poniedziałek 6 lipca, ale już dziś wiemy, że w 2 Wyścigu Górskim Magura Małastowska wystąpią oprócz polskich kierowców zawodnicy z Czech.

W tym roku trasa na szczyt Beskidu Niskiego została wydłużona i mierzy 3440 metrów. Nowością w GSMP będzie ostatni odcinek, który poprowadzi nie pod górę, lecz w dół.

To bardzo ciekawe rozwiązanie – mówi Dubai, Mistrz Polski GSMP 2014. Wszyscy zastanawiamy się jak ostatnia partia zamiesza w klasyfikacji generalnej. Jeszcze nie miałem okazji ścigać się z górki, ale cóż, trzeba będzie stawić czoła i temu wyzwaniu. W ubiegłym roku wystartowałem na Magurze tylko podczas jednego dnia, ale tym razem chciałbym powalczyć o zwycięstwo. Nie będzie łatwo bo na liście jest zwycięzca edycji 2014 Waldek Kluza oraz Andrzej Szepieniec, który nie zaliczy ostatnich zawodów w okolicach Gorlic do udanych. Tak naprawdę cztery podjazdy wyścigowe pokażą, kto będzie szybszy.

Po raz kolejny w organizację zawodów bardzo mocno włączyły się lokalne władze Starostwa Powiatowego w Gorlicach w osobie Pana Starosty Karola Górskiego oraz Burmistrza Miasta Gorlice Pana Rafała Kulki.

Z satysfakcją objąłem patronat honorowy nad 2 Wyścigiem Górskim „Magura Małastowska” – mówi Karol Górski. Niezmiernie się cieszę, że na terenie powiatu gorlickiego odbywa się wydarzenie sportowe o tak dużej randze, które stanowi także znakomitą okazję do promocji naszego regionu na arenie ogólnopolskiej. Korzystając z danej mi możliwości, pragnę podziękować organizatorowi wyścigu – Automobilklubowi Bieckiemu oraz wszystkim pozostałym instytucjom, osobom i służbom odpowiedzialnym za sprawny przebieg imprezy oraz pełne bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Szczególnie serdecznie witam wszystkich uczestników zawodów. Mam nadzieję, że rywalizacja na Magurze Małastowskiej dostarczy Wam wiele sportowych emocji. Jestem przekonany, że wyścig będzie pasjonującym widowiskiem, a fani sportów samochodowych będą świadkami sportowej walki przebiegającej na najwyższym poziomie.

Wielu ciepłych słów w kierunku organizatora z Automobilklubu Bieckiego nie szczędzi Rafał Kukla – Proszę przyjąć gratulacje i wyrazy uznania za przygotowanie kolejnej już edycji Wyścigu Górskiego „Magura Małastowska” organizowanego przez Automobilklub Biecki. Cieszę się, że wydarzenie sportowe o tak znaczących walorach promocyjnych organizowane jest właśnie w Gorlicach i na Ziemi Gorlickiej – miejscu, które na stałe wpisało się w historię polskich i międzynarodowych rajdów samochodowych. Jestem przekonany, że widowiskowa rywalizacja zawodników biorących udział w wyścigowych zmaganiach rozgrywających się w malowniczej scenerii Beskidu Niskiego będzie niezapomnianym przeżyciem dla zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych widzów. Na ręce Pana Prezesa składam serdeczne podziękowania i życzenia powodzenia dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację Wyścigu Górskiego „Magura Małastowska.

2 Wyścig Górski Magura Małastowska rozpoczyna się w piątek 10 lipca w Gorlicach, gdzie na Rynku zlokalizowane zostało biuro oraz Badanie Kontrolne samochodów, tak aby wszyscy mieszkańcy mogli z bliska obejrzeć samochody oraz potwory o mocach ponad 600 koni, jakie w sobotę i niedzielę 11-12 lipca pojawią się na starcie, a także poznać kierowców, którzy od pierwszej edycji bardzo chwalą sobie wyścigowe zmagania w Powiecie Gorlickim.

plakat_magura_2015_L

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Szymon Ładniak debiutuje w Ferrari Challenge

Szymon Ładniak rozpoczyna rywalizacje w prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe. Po imponujących testach przedsezonowych na Hockenheim kierowca...

Matulka i Dymurski zainaugurują współpracę w Memoriale

Zespoły i załogi są już w pełnej gotowości do sportowego sezonu 2023, a najbliższą okazją do rywalizacji...

Rusza drugi sezon pucharu Toyota GR Cup

TOYOTA GAZOO Racing Polska rozpoczyna drugi sezon markowego pucharu Toyota GR Cup dla miłośników sportowych aut Toyoty,...

Artur Równiatka: „Mistrzostwo Tarmaca smakuje jak RSMP”

Artur Równiatka jest wręcz książkowym przykładem na to, że nic nie przychodzi łatwo, zaś każdy sukces wymaga...

Pitlane – elektryfikacja, którą pokochasz

Pitlane
Z czym kojarzy się Wam pojęcie elektryfikacji? Z domniemaną "ekologią'', której pod żadnym pozorem nie wolno zakwestionować?...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here