sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościMiędzynarodowa Magura

Międzynarodowa Magura

Blisko 50 zawodników zgłosiło się do 7 i 8 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w dniach 10-12 lipca w okolicach Gorlic. Oficjalna lista zgłoszeń opublikowana zostanie w poniedziałek 6 lipca, ale już dziś wiemy, że w 2 Wyścigu Górskim Magura Małastowska wystąpią oprócz polskich kierowców zawodnicy z Czech.

W tym roku trasa na szczyt Beskidu Niskiego została wydłużona i mierzy 3440 metrów. Nowością w GSMP będzie ostatni odcinek, który poprowadzi nie pod górę, lecz w dół.

To bardzo ciekawe rozwiązanie – mówi Dubai, Mistrz Polski GSMP 2014. Wszyscy zastanawiamy się jak ostatnia partia zamiesza w klasyfikacji generalnej. Jeszcze nie miałem okazji ścigać się z górki, ale cóż, trzeba będzie stawić czoła i temu wyzwaniu. W ubiegłym roku wystartowałem na Magurze tylko podczas jednego dnia, ale tym razem chciałbym powalczyć o zwycięstwo. Nie będzie łatwo bo na liście jest zwycięzca edycji 2014 Waldek Kluza oraz Andrzej Szepieniec, który nie zaliczy ostatnich zawodów w okolicach Gorlic do udanych. Tak naprawdę cztery podjazdy wyścigowe pokażą, kto będzie szybszy.

Po raz kolejny w organizację zawodów bardzo mocno włączyły się lokalne władze Starostwa Powiatowego w Gorlicach w osobie Pana Starosty Karola Górskiego oraz Burmistrza Miasta Gorlice Pana Rafała Kulki.

Z satysfakcją objąłem patronat honorowy nad 2 Wyścigiem Górskim „Magura Małastowska” – mówi Karol Górski. Niezmiernie się cieszę, że na terenie powiatu gorlickiego odbywa się wydarzenie sportowe o tak dużej randze, które stanowi także znakomitą okazję do promocji naszego regionu na arenie ogólnopolskiej. Korzystając z danej mi możliwości, pragnę podziękować organizatorowi wyścigu – Automobilklubowi Bieckiemu oraz wszystkim pozostałym instytucjom, osobom i służbom odpowiedzialnym za sprawny przebieg imprezy oraz pełne bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Szczególnie serdecznie witam wszystkich uczestników zawodów. Mam nadzieję, że rywalizacja na Magurze Małastowskiej dostarczy Wam wiele sportowych emocji. Jestem przekonany, że wyścig będzie pasjonującym widowiskiem, a fani sportów samochodowych będą świadkami sportowej walki przebiegającej na najwyższym poziomie.

Wielu ciepłych słów w kierunku organizatora z Automobilklubu Bieckiego nie szczędzi Rafał Kukla – Proszę przyjąć gratulacje i wyrazy uznania za przygotowanie kolejnej już edycji Wyścigu Górskiego „Magura Małastowska” organizowanego przez Automobilklub Biecki. Cieszę się, że wydarzenie sportowe o tak znaczących walorach promocyjnych organizowane jest właśnie w Gorlicach i na Ziemi Gorlickiej – miejscu, które na stałe wpisało się w historię polskich i międzynarodowych rajdów samochodowych. Jestem przekonany, że widowiskowa rywalizacja zawodników biorących udział w wyścigowych zmaganiach rozgrywających się w malowniczej scenerii Beskidu Niskiego będzie niezapomnianym przeżyciem dla zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych widzów. Na ręce Pana Prezesa składam serdeczne podziękowania i życzenia powodzenia dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację Wyścigu Górskiego „Magura Małastowska.

2 Wyścig Górski Magura Małastowska rozpoczyna się w piątek 10 lipca w Gorlicach, gdzie na Rynku zlokalizowane zostało biuro oraz Badanie Kontrolne samochodów, tak aby wszyscy mieszkańcy mogli z bliska obejrzeć samochody oraz potwory o mocach ponad 600 koni, jakie w sobotę i niedzielę 11-12 lipca pojawią się na starcie, a także poznać kierowców, którzy od pierwszej edycji bardzo chwalą sobie wyścigowe zmagania w Powiecie Gorlickim.

plakat_magura_2015_L

inf.pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here