niedziela, 5 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMiędzynarodowe plany Go+Cars

Międzynarodowe plany Go+Cars

Zespół pod dowództwem Grzegorza Olchawskiego poinformował o swoich planach związanych z tym sezonem. Zawdnika zobaczymy, m.in. w Historycznych Mistrzostwach Europy.

Kalendarz tego cyklu liczy, aż dziewięć rund. Start sezonu odbędzie się w kwietniowy weekend od włoskiego San Remo Rally Storico. Problemem zdecydowanie będą nakładające się terminy z rundami Motul HRSMP, w których najprawdopodobniej Grzegorz Olchawski także planuje wystartować. W tym samym terminie odbędzie się też Rajd Wisły – wracający po kilku latach do historycznego czempionatu i włoski Rally Elba Storico. Pomiędzy dwoma włoskimi eliminacji odbędą się takie klasyki, jak fiński Lahti Historic Rally, czy też czeski Vltava Rally.

Zanim nowy sezon ruszy pełną parą to Audi Quattro A2 zostanie przetestowane na Torze Fiata, na którym już w tą niedzielę odbędzie się pierwsza runda Samochodowych Mistrzostw Tychów.

Foto:Grzegorz Reda

Następnie w planach Grzegorza Olchawskiego jest start w Memoriale im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, którego organizatorzy zapowiadają połączenia trasy sprzed ubiegłorocznego Rally Sprintu z odcinkami znanymi z zeszłych edycji.

W planach Olchawskiego jest również austriacki event miłośników marki Audi, zarówno tych w wersji rajdowej, jak i cywilnej. Wśród kilkuset replik kultowych modeli niemieckiego producenta zespół Go+Cars zaprezentuje Audi S1, A2 oraz niedawno odsłonięte podczas krakowskiej Motoorkiestry, „UrQuttro”.

Warto wspomnieć, że organizatorzy Quttrolegende & Audi Welt zapowiedzieli udział w zawodach ponad 150 samochodów spod znaku czterech obręczy.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

7. Rajd Memoriał Kuliga i Bublewicza już w marcu. Znamy datę

7. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza organizowany przez Automobilklub Krakowski odbędzie się w tym roku...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here