sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościMiędzynarodowe towarzystwo na Torze "Poznań"

Międzynarodowe towarzystwo na Torze „Poznań”

Ponad 180 kierowców wzięło udział w największych w tym roku wyścigach samochodowych, jakie odbyły się na Torze „Poznań”. Zawodnicy walczyli w 6. i 7. rundzie FIA CEZ Circuit Race Championship (kwalifikacjach strefy Europy Centralnej), 3. rundzie FIA CEZ Endurance, 3. i 4. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 2. rundzie Porsche GT3 Cup Central Europe oraz 3. rundzie Volkswagen Castrol Cup.

Jak zwykle podczas zawodów nie brakowało interesującej walki na torze i oczywiście emocji. Kwalifikacje w Porsche GT3 Cup wygrał Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski) i on też zwyciężył w pierwszym wyścigu ze sporą przewagą nad rywalami. Za jego plecami toczyła się zacięta walka o drugą pozycję. Stefan Biliński (A. Wielkopolski) startujący z trzeciego miejsca zdołał wyprzedzić minimalnie Ignasa Gelzinisa i mógł dopisać do swojego dorobku kolejne 18 punktów. Drugi wyścig był równie emocjonujący. Tym razem pecha miał Lewandowski, który szybo zakończył jazdę z powodu awarii auta. Sytuację wykorzystał Biliński i po raz drugi w tych zawodach pokonał Gelzinisa. Na trzecim miejscu finiszował Adam Gładysz. Po poznańskiej rundzie zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej jest Biliński.

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło rywalizacji w Volkswagen Castrol Cup. Swoje wielkie aspiracje do zwycięstwa w całym cyklu potwierdził Litwin Robertas Kupcikas, który wygrał pierwszy wyścig, wyprzedzając Jana Kisiela oraz Szweda Marcusa Flucha. Dla Kupcikasa było to trzecie, kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Drugi wyścig należał z kolei do Jeffrey’a Krugera z RPA. Jako drugi finiszował Szwed Fluch, a trzeci był Kupcikas. W klasyfikacji generalnej liderem jest Kupcikas (220 pkt.), drugie miejsce zajmuje Fluch (194), a trzecie Kruger (192). Do końca rywalizacji pozostały jeszcze cztery rundy i z pewnością wydarzy się wiele ciekawych rzeczy. Zakończenie walki 28 września na Torze „Poznań”.

W klasie 4 aut o pojemności powyżej 3500 ccm, w sobotniej rundzie triumfował Czech Jakub Knoll (Mercedes SLS), który wyprzedził dwóch Polaków – Piotra Krawczyka (A. Polski – Mercedes SLS) i Andrzeja Lewandowskiego (A. Wielkopolski – Porsche 911). W niedzielę klasę pokazał Słowak Miroslav Konopka (Saleen), wyprzedzając Knolla oraz innego Słowaka Roberta Senkyra (BMW Alpina). W klasie do 3500 ccm dwukrotnie zwyciężył Bartosz Palusko (A. Wielkopolski – BMW B3). W pierwszym wyścigu finiszowali za nim: Słowak Tomas Erdelyi i Czech Petr Kacirek, w drugim – Kacirek oraz Jakub Glasse (A. Wielkopolski).

W klasie 4 do 2000 ccm dwa razy na pierwszym miejscu finiszował Maciej Szkudlarek (A. Wielkopolski – Renault Clio). Równie skuteczni na Torze „Poznan” byli zawodnicy startujący w dywizji narodowej 8, czyli Pucharze Malucha. W klasie 8-1 dwukrotnie wygrywał Konrad Tadla (A. Wielkopolski), podobnie jak Christophe Carion (A. Wielkopolski) w klasie 8-2.

Wszystkie wyniki poznańskich zawodów na stronie internetowej Polskiego Związku Motorowego.

Kolejne zawody w wyścigach samochodowych na Torze „Poznań” w dniach 8-10 sierpnia.

inf. pras.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here