czwartek, 30 czerwca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMiędzynarodowe towarzystwo na Torze "Poznań"

Międzynarodowe towarzystwo na Torze „Poznań”

Ponad 180 kierowców wzięło udział w największych w tym roku wyścigach samochodowych, jakie odbyły się na Torze „Poznań”. Zawodnicy walczyli w 6. i 7. rundzie FIA CEZ Circuit Race Championship (kwalifikacjach strefy Europy Centralnej), 3. rundzie FIA CEZ Endurance, 3. i 4. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 2. rundzie Porsche GT3 Cup Central Europe oraz 3. rundzie Volkswagen Castrol Cup.

Jak zwykle podczas zawodów nie brakowało interesującej walki na torze i oczywiście emocji. Kwalifikacje w Porsche GT3 Cup wygrał Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski) i on też zwyciężył w pierwszym wyścigu ze sporą przewagą nad rywalami. Za jego plecami toczyła się zacięta walka o drugą pozycję. Stefan Biliński (A. Wielkopolski) startujący z trzeciego miejsca zdołał wyprzedzić minimalnie Ignasa Gelzinisa i mógł dopisać do swojego dorobku kolejne 18 punktów. Drugi wyścig był równie emocjonujący. Tym razem pecha miał Lewandowski, który szybo zakończył jazdę z powodu awarii auta. Sytuację wykorzystał Biliński i po raz drugi w tych zawodach pokonał Gelzinisa. Na trzecim miejscu finiszował Adam Gładysz. Po poznańskiej rundzie zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej jest Biliński.

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło rywalizacji w Volkswagen Castrol Cup. Swoje wielkie aspiracje do zwycięstwa w całym cyklu potwierdził Litwin Robertas Kupcikas, który wygrał pierwszy wyścig, wyprzedzając Jana Kisiela oraz Szweda Marcusa Flucha. Dla Kupcikasa było to trzecie, kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Drugi wyścig należał z kolei do Jeffrey’a Krugera z RPA. Jako drugi finiszował Szwed Fluch, a trzeci był Kupcikas. W klasyfikacji generalnej liderem jest Kupcikas (220 pkt.), drugie miejsce zajmuje Fluch (194), a trzecie Kruger (192). Do końca rywalizacji pozostały jeszcze cztery rundy i z pewnością wydarzy się wiele ciekawych rzeczy. Zakończenie walki 28 września na Torze „Poznań”.

W klasie 4 aut o pojemności powyżej 3500 ccm, w sobotniej rundzie triumfował Czech Jakub Knoll (Mercedes SLS), który wyprzedził dwóch Polaków – Piotra Krawczyka (A. Polski – Mercedes SLS) i Andrzeja Lewandowskiego (A. Wielkopolski – Porsche 911). W niedzielę klasę pokazał Słowak Miroslav Konopka (Saleen), wyprzedzając Knolla oraz innego Słowaka Roberta Senkyra (BMW Alpina). W klasie do 3500 ccm dwukrotnie zwyciężył Bartosz Palusko (A. Wielkopolski – BMW B3). W pierwszym wyścigu finiszowali za nim: Słowak Tomas Erdelyi i Czech Petr Kacirek, w drugim – Kacirek oraz Jakub Glasse (A. Wielkopolski).

W klasie 4 do 2000 ccm dwa razy na pierwszym miejscu finiszował Maciej Szkudlarek (A. Wielkopolski – Renault Clio). Równie skuteczni na Torze „Poznan” byli zawodnicy startujący w dywizji narodowej 8, czyli Pucharze Malucha. W klasie 8-1 dwukrotnie wygrywał Konrad Tadla (A. Wielkopolski), podobnie jak Christophe Carion (A. Wielkopolski) w klasie 8-2.

Wszystkie wyniki poznańskich zawodów na stronie internetowej Polskiego Związku Motorowego.

Kolejne zawody w wyścigach samochodowych na Torze „Poznań” w dniach 8-10 sierpnia.

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Polski zespół Subaru Historic Rally Team na trasach WRC

Już po raz siódmy zespół Subaru Historic Rally Team stanie na starcie Rajdu Mittelrhein (w randze WRC...

Szutrowych zmagań ciąg dalszy – trzecia runda Motul Gravel Cup 2022

W nadchodzący weekend (01-02.07) na terenie obiektu Atlas Ward Speed Academy w Kamieniu Śląskim odbędzie się trzecia...

Zobacz i usłysz P25 + wnętrze [wideo]

Najnowsze dziecko ze stajni prodrive czyli Subaru Impreza P25. W materiale nagranie z przejazdów oraz szczegółowa prezentacja...

Kaprzyk powalczy o podium w świątyni prędkości

Mateusz Kaprzyk gotowy na kolejny wyścig European Le Mans Series w sezonie 2022. Zawodnik ORLEN Team zapowiada...

Przełożona pierwsza runda World RX1e

W nadchodzący weekend miało odbyć się wielkie otwarcie nowego sezonu FIA World Rallycross Championship 2022 na powracającym...

NAJPOCZYTNIEJSZE