piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościMIĘDZYNARODOWY RAJD FESTIWALOWY

MIĘDZYNARODOWY RAJD FESTIWALOWY

46 Rajd Festiwalowy, który odbędzie się 13-14 czerwca w Opolu jako impreza towarzysząca Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki cieszy się sporą popularnością wśród zagranicznych kierowców rajdowych. Impreza wraca do swoich korzeni z uroczystym startem na opolskim Rynku, prologiem „na Wałach” oraz międzynarodową obsadą.

W załodze z Michałem Wiśniewskim w Subaru Imprezą WRX jako kierowca pojedzie Włoch Sergio Azzini, startujący na co dzień w cyklu wyścigów górskich FIA CEZ Hill Climb Championship. W Opolu gościć będziemy także przedstawicieli Motor Club Inglostadt, Państwa Petra i Peterę Bartholomes, którzy wystąpią w klasie 5 swoim Audi 90 Quattro R.

Międzynarodowym akcentem będzie również Fiat 125p Romualda Chałasa, który brał udział w najsłynniejszym na świecie rajdowym klasyku – Rajdzie Monte Carlo.

– W cztery dni po otwarciu listy zgłoszeń mieliśmy już 60 zajętych pozycji – mówi Bożena Kobyłkiewicz, dyrektor imprezy. Lista zapełniła się tak szybko, że ostatecznie mamy 119 załóg Jest mi niezmiernie miło, że pobiliśmy rekord zgłoszeń. Ten wynik cieszy i pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się Rajd Festiwalowy.

W imprezie wezmą udział również przedstawiciele mediów. Stworzona została specjalna klasa „Dziennikarzy” w której do rywalizacji przystąpią przedstawiciele prasy, radia i telewizji oraz mediów internetowych. Jest to jedyna okazja w Polsce, aby zobaczyć dziennikarzy na trasie rajdu.

Rajd Festiwalowy rozegrany zostanie na asfaltowej nawierzchni na sobotnim prologu oraz 12 niedzielnych odcinkach specjalnych, które zlokalizowane zostały w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, Szydłowie, oraz w Dobrzeniu Wielkim, gdzie kibice obejrzą dwa odcinki.

Więcej informacji znaleźć można na nowej stronie internetowej rajdu: www.rajdfestiwalowy.pl.

 Plakat Rajd Festiwalowy

Sobota 13.06.2015

8:00 – 14:00 – odbiór administracyjny i Badanie Kontrolne DomExpo ul. Kępska

17:15 – oficjalny start z Rynku

17:30 – 21:30 – Prolog na Wałach Kanału Ulgi

Niedziela 14.06.2015

7:30 – start pierwszego kierowcy na trasę z 12 odcinkami – DomExpo ul. Kępska

14:48 – meta pierwszego zawodnika na Rynku w Opolu.

Odcinki Specjalne: Dobrzeń Wielki, Dobrzeń Wielki, Szydłów, Lotnisko Polska Nowa Wieś

inf.pras.

NOWOŚCI

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

Verstappen wraca na pierwsze miejsce

Grand Prix Singapuru było bardzo niecharakterystyczne dla Maxa Verstappena, który nie był najszybszy w żadnej sesji rozegranej...

Hubert Laskowski wraca za kierownicę rajdówki

Hubert Laskowski powraca za kierownicę Fiesty Rally3! Młodemu zawodnikowi z Dolnego Śląska udało się przełamać finansowy marazm,...

Simracing na wielkim ekranie dzięki ekipie Pitlane Esports

Pitlane
Jedna z największych galerii handlowych w Polsce. Dziesiątki tysięcy klientów i spacerowiczów, a w samym centrum uwagi......

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here