MIĘDZYNARODOWY RAJD FESTIWALOWY

46 Rajd Festiwalowy, który odbędzie się 13-14 czerwca w Opolu jako impreza towarzysząca Krajowemu Festiwalowi Polskiej Piosenki cieszy się sporą popularnością wśród zagranicznych kierowców rajdowych. Impreza wraca do swoich korzeni z uroczystym startem na opolskim Rynku, prologiem „na Wałach” oraz międzynarodową obsadą.

W załodze z Michałem Wiśniewskim w Subaru Imprezą WRX jako kierowca pojedzie Włoch Sergio Azzini, startujący na co dzień w cyklu wyścigów górskich FIA CEZ Hill Climb Championship. W Opolu gościć będziemy także przedstawicieli Motor Club Inglostadt, Państwa Petra i Peterę Bartholomes, którzy wystąpią w klasie 5 swoim Audi 90 Quattro R.

Międzynarodowym akcentem będzie również Fiat 125p Romualda Chałasa, który brał udział w najsłynniejszym na świecie rajdowym klasyku – Rajdzie Monte Carlo.

– W cztery dni po otwarciu listy zgłoszeń mieliśmy już 60 zajętych pozycji – mówi Bożena Kobyłkiewicz, dyrektor imprezy. Lista zapełniła się tak szybko, że ostatecznie mamy 119 załóg Jest mi niezmiernie miło, że pobiliśmy rekord zgłoszeń. Ten wynik cieszy i pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszy się Rajd Festiwalowy.

W imprezie wezmą udział również przedstawiciele mediów. Stworzona została specjalna klasa „Dziennikarzy” w której do rywalizacji przystąpią przedstawiciele prasy, radia i telewizji oraz mediów internetowych. Jest to jedyna okazja w Polsce, aby zobaczyć dziennikarzy na trasie rajdu.

Rajd Festiwalowy rozegrany zostanie na asfaltowej nawierzchni na sobotnim prologu oraz 12 niedzielnych odcinkach specjalnych, które zlokalizowane zostały w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, Szydłowie, oraz w Dobrzeniu Wielkim, gdzie kibice obejrzą dwa odcinki.

Więcej informacji znaleźć można na nowej stronie internetowej rajdu: www.rajdfestiwalowy.pl.

 Plakat Rajd Festiwalowy

Sobota 13.06.2015

8:00 – 14:00 – odbiór administracyjny i Badanie Kontrolne DomExpo ul. Kępska

17:15 – oficjalny start z Rynku

17:30 – 21:30 – Prolog na Wałach Kanału Ulgi

Niedziela 14.06.2015

7:30 – start pierwszego kierowcy na trasę z 12 odcinkami – DomExpo ul. Kępska

14:48 – meta pierwszego zawodnika na Rynku w Opolu.

Odcinki Specjalne: Dobrzeń Wielki, Dobrzeń Wielki, Szydłów, Lotnisko Polska Nowa Wieś

inf.pras.