poniedziałek, 2 października, 2023
Strona głównaAktualnościMiękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3 Poland pokonał Grzegorza Grzybowskiego.

Startujący z pole position Miękoś prowadził przez cały wyścig i pewnie zakończył rywalizację na pierwszym miejscu, przed Grzybowskim. Rywal w Porsche 911 musiał wyprzedzić Artura Paziewskiego w Hondzie klasy TCR, co udało mu się już na pierwszym okrążeniu i od tej pory obaj reprezentanci czołowej klasy D4 +3500 jechali na czele stawki łączonego wyścigu.

Paziewski utrzymał prowadzenie w dywizji D4 3500 i pokonał Piotra Podobę różnicą 21 sekund. Trzeci był Filip Zagórski, a poza podium uplasował się Filip Czarski.

Sławomir Szwargot pokonał Zbigniewa Łazarza, Rafała Płuciennika i Damiana Litwinowicza w D4 2000 Open. W D4 2000 N/A triumfowała Katarzyna Terlikowska, przed Nikodemem Sileckim i Jakubem Nawrotem, natomiast w D4 1400 Open Wiktoria Rozenek pokonała Łukasza Lewandowskiego i Mateusza Tabakę.

W dywizjach narodowych, Marcelina Czepiel wygrała w DN6-RN1 po tym, jak Radosław Wojdyna nie finiszował, Bruno Tomann dojechał do mety na pierwszym miejscu w DN6-RN2, Maciej Łaszkiewicz pokonał Antoniego Derebeckiego i Maksyma Burczenika w DN2, a najlepszy w DN1 był Szymon Piotrowski, przed Nikodemem Sobczykiem, Mieszko Matuszykiem i Wiktorem Braunem. Borys Lisiecki wypadł z toru i spowodował wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Fot. Tomasz Kubiak

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Kacper Sztuka z hat-trickiem na Mugello! Polak liderem włoskiej F4

Sztuka
Kacper Sztuka z drugim hat-trickiem we włoskiej Formule 4! Po trzech triumfach we Francji podopieczny Orlen Teamu...

Sebastien Loeb z pierwszym zwycięstwem w Polo R5

Loeb
Dwa starty w sezonie 2023 i... dwa zwycięstwa! Sebastien Loeb pilotowany przez swoją życiową partnerkę, Laurene Godey,...

Wróblewski i Wróbel podsumowują Rajd Wisły

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel, reprezentujący ORLEN Team, odnieśli spektakularne zwycięstwo w 68. Rajdzie Wisły, będącym jedną...

Przedwczesne zakończenie Rajdu Chile 2023

Niestety, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak nie zapamiętają dobrze Rajdu Chille. Polacy mieli problemy na pierwszym odcinku...

Kajetanowicz i Szczepaniak awansują w Rajdzie Chile!

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu zakończył się sobotni etap Rajdu Chile, jedenastej rundy Rajdowych...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here