Miękoś wygrywa pierwszą rundę WSMP

Mariusz Miękoś odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Polski na Torze Poznań. Kierowca GT3 Poland pokonał Grzegorza Grzybowskiego.

Startujący z pole position Miękoś prowadził przez cały wyścig i pewnie zakończył rywalizację na pierwszym miejscu, przed Grzybowskim. Rywal w Porsche 911 musiał wyprzedzić Artura Paziewskiego w Hondzie klasy TCR, co udało mu się już na pierwszym okrążeniu i od tej pory obaj reprezentanci czołowej klasy D4 +3500 jechali na czele stawki łączonego wyścigu.

Paziewski utrzymał prowadzenie w dywizji D4 3500 i pokonał Piotra Podobę różnicą 21 sekund. Trzeci był Filip Zagórski, a poza podium uplasował się Filip Czarski.

Sławomir Szwargot pokonał Zbigniewa Łazarza, Rafała Płuciennika i Damiana Litwinowicza w D4 2000 Open. W D4 2000 N/A triumfowała Katarzyna Terlikowska, przed Nikodemem Sileckim i Jakubem Nawrotem, natomiast w D4 1400 Open Wiktoria Rozenek pokonała Łukasza Lewandowskiego i Mateusza Tabakę.

W dywizjach narodowych, Marcelina Czepiel wygrała w DN6-RN1 po tym, jak Radosław Wojdyna nie finiszował, Bruno Tomann dojechał do mety na pierwszym miejscu w DN6-RN2, Maciej Łaszkiewicz pokonał Antoniego Derebeckiego i Maksyma Burczenika w DN2, a najlepszy w DN1 był Szymon Piotrowski, przed Nikodemem Sobczykiem, Mieszko Matuszykiem i Wiktorem Braunem. Borys Lisiecki wypadł z toru i spowodował wyjazd samochodu bezpieczeństwa.