środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyMikkelsen wystartuje w Mythical Cars Rally. Wybrał wyjątkowe auto

Mikkelsen wystartuje w Mythical Cars Rally. Wybrał wyjątkowe auto

Mikkelsen – zeszłoroczny triumfator WRC2 – potwierdził swoje uczestnictwo w Mythical Cars Rally. Impreza odbędzie się w maju, a trzykrotny mistrz świata wystąpi w niej za kierownicą Skody Fabii S2000.

Mikkelsen jest pierwszym kierowcą, który potwierdził swój udział w imprezie Mythical Cars Rally. To zupełnie nowe wydarzenie w rajdowym kalendarzu, zaplanowane we włoskim Varzi – mieście leżącym w Lombardii.

Zobacz: Andreas Mikkelsen wystartuje w WRC2. Chce wrócić na szczyt

Celem tej niezwykłej imprezy jest sentymentalny powrót do poprzednich epok w historii rajdów. Na trasie pojawią się maszyny z początków lat 90., aż po konstrukcje, które startowały w poprzedniej erze WRC – w 2017 roku.

Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na stronie głównej rallyandrace.pl

Dlatego wybór maszyny do startu nie jest przypadkowy. Andreas Mikkelsen zamelduje się na odcinkach specjalnych w Skodzie Fabii S2000. Właśnie w tym samochodzie kierowca rozpoczął swoją karierę ponad dekadę temu, począwszy od zwycięstwa w Intercontinental Rally Challenge w 2011 i 2012 roku. Mikkelsen wystartuje pojazdem przygotowanym przez ekipę Gino WRC Invest.

– Mamy tylko dobre wspomnienia związane z tym samochodem. Doprowadził mnie do mistrzostw świata, więc szansa na ponowny start w tym modelu będzie świetną zabawą. – zapowiedział Mikkelsen.

Przeczytaj koniecznie: Mythical Cars Rally – WRC, grupa A, S2000 i Kit Cary wracają na oesy!

Podczas imprezy z pewnością pojawi się wiele wspaniałych nazwisk z motorsportu. Organizatorem Mythical Cars Rally jest włoskie Automobile Club Pavia, a jedną z twarzy i ambasadorem imprezy jest Andrea Adamo, który w ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora Hyundai Shell Mobis WRT.

Zapisy na listę zgłoszeń do Mythical Cars Rally rozpoczynają się pod koniec marca. Imprezę zaplanowano w terminie 25-27 maja.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here