Miko i Szymon wygrywają 60 Rajd Barbórka

fot. Michał Kondrowski | rallyart.pl

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali tegoroczny Rajd Barbórka. Zgarnęli 5 z 6 oesów zaplanowanych przed Kryterium Asów na ulicy Karowej. Jedyną załogą dotrzymującą kroku liderom byli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski i to oni właśnie wyrwali ten jeden zwycięski odcinek.

Chuchała wygrał drugi przejazd na Autodromie Słomczyn. Później już kolejne odcinki zapisywał na swoje konto Miko Marczyk. Zarówno na Słomczynie jak i na Służewcu pierwsze załogi witały bardzo śliskie warunki. Im później dana załoga startowała tym lepiej. Dopiero auta z najmniejszymi numerami miały komfortowe warunki na trasie.

Pogoda iście Barbórkowa już od piątkowego odcinka w Pruszkowie. Tutaj paradoksalnie warunki pogarszały się stopniowo, a dla relacji w TV czołówka wyjątkowo pojechała na początku i tym sposobem ominęła śliskie warunki. Jeśli zachowano by normalne zasady tej imprezy do mogło by dojść do ciekawych rotacji w wynikach. Ale dzisiejszy dzień z pięcioma odcinkami na pewno poukładałby wyniki na nowo.

Chuchała i Rozwadowski musieli pogodzić się z drugą pozycją. Sam kierowca powiedział, że jest zadowolony z wyniku. Udało mu się w ekspresowym tempie odbudować sportową kondycję. Trzecie miejsce do połowy rajdu zajmowali bracia Szeja, ale od drugiego Służewca wyprzedzili ich Marek Nowak i Adam Grzelka. Bracia Szeja miejsca już nie odzyskali. Tym sposobem całe podium wywalczyły załogi startujące w Skodach Fabia.

Zobacz pełne wyniki przed Kryterium Asów

Teraz czekamy na wielki finał czyli ulicę Karową.