środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMiko Marczyk ukarany na mecie Rajdu Polski!

Miko Marczyk ukarany na mecie Rajdu Polski!

Miko Marczyk otrzymał od FIA karę za „niebezpieczną jazdę” na sam koniec Orlen 77. Rajdu Polski. Zawodnik Orlen Teamu miał kręcić „bączki” zaraz po ceremonii zakończenia rajdu i wpłynąć na bezpieczeństwo jednego z operatorów kamery.

Uspokajamy, duet Marczyk/Gospodarczyk zachowuje miejsce w stawce ERC i Profi Auto RSMP. Obyło się bez kar czasowych, dyskwalifikacji czy ujemnych punktów. Wiadomość o nałożonej przez ZSS karze nie przebiła się do wiadomości publicznej. Natknęliśmy się na nią zupełnym przypadkiem, podczas nostalgicznego poszukiwania ciekawostek z jubileuszowej edycji Orlen 77. Rajdu Polski.

Dokładny dokument można znaleźć na oficjalnej stronie Rajdu Polski. W zakładce „zawodnicy” należy wybrać „tablicę ogłoszeń FIA ERC” i znaleźć feralną decyzję numer 11 w dokumentach sędziowskich. To niejedyny ciekawy komunikat, który można tam znaleźć.

fot. Rajd Polski – oficjalny profil Facebook

Miko Marczyk – dura lex sed lex

W dokumencie stworzonym o godzinie 21:00 w niedzielę i opublikowanym chwilę później możemy przeczytać, że obsługa rajdu otrzymała materiały od delegata FIA pokazujące, że duet Marczyk/Gospodarczyk kręcił „bączki” swoją Fabią Rally2 Evo po ceremonii zakończenia rajdu. Ta „niebezpieczna jazda” miała zagrozić bezpieczeństwu jednego z przedstawicieli mediów.

Ze względu na złamanie regulaminu (artykuł 34.1.2 FIA RSRR oraz 12.2.1.h ISC) na zwycięzcę klasyfikacji generalnej Profi Auto RSMP i zajmującego najniższy stopień podium w ERC Marczyka nałożono… 2000 euro kary (płatne w 48 godzin) oraz obowiązek pokrycia kosztów ewentualnego czyszczenia trasy.

W chwili tworzenia tego artykułu kara została już zapewne opłacona, dociekliwych zachęcamy do sprawdzenia oficjalnego dokumentu. We wspomnianej zakładce można przeczytać kilka innych, ciekawych komunikatów. M.in. o braku naklejki FIA na klatce bezpieczeństwa, braku homologacji klatki w innym zespole, czy pomyłkach na trasie.

fot. rajdpolski.pl

Zapraszamy do lektury obszernego podsumowania Orlen 77. Rajdu Polski, w którym szczegółowo opisujemy rywalizację w pierwszej rundzie mistrzostw Europy ERC oraz Profi Auto RSMP. Jeżeli szukacie pamiątki po jubileuszowej edycji tej imprezy, odpowiedzią jest kolekcjonerski album „Stulecie. Rajd Polski 1921-2021”. Pozycja została wydana w liczbie zaledwie 1000 egzemplarzy, które rozchodzą się w zawrotnym tempie. Na sam koniec, poniżej krótki materiał z nagrań „latających” samochodów. Oglądajcie, za podziwianie rajdówek na YouTube nie przewidziano żadnych kar!

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE