Mikołaj Sokół przechodzi do Viaplay. Będzie komentować F1

Mikołaj Sokół w Viaplay
Mikołaj Sokół w Viaplay

Mikołaj Sokół już w lutym 2023 r. rozpocznie współpracę z Viaplay. To właśnie na tej platformie będzie można oglądać F1 w Polsce.

Mikołaj Sokół to pierwsze nazwisko ujawnione przez redakcję Viaplay w Polsce. Znany komentator zajmie się komentowaniem F1. Przez ostatnie lata występował w stacji Eleven Sports.

Zobacz: Transmisja F1 2023 – Viaplay szykuje drakońskie podwyżki

Formuła 1 od przyszłego roku będzie dostępna w Polsce przez Viaplay. Stacja wykupiła licencję na „królewską” serię do 2025 roku. Dyrektor sportowy polskiego oddziału, Paweł Wilkowicz, poinformował, że zamierza ogłosić część składu polskiej redakcji do końca bieżącego roku.

Do 31 grudnia obowiązuje promocja na pakiet roczny, dzięki któremu fani F1 będą mogli zapłacić 33,25 zł miesięcznie za dostęp do Viaplay. Regularna cena pakietu to 55 zł, a więc oszczędności są spore.

Mikołaj Sokół to nazwisko, którego nie trzeba przedstawiać w świecie polskiego motorsportu, lecz trudno wyobrazić sobie dzisiaj transmisje wyścigów F1 bez jego głosu w tle.

Abonenci Viaplay będą mogli oglądać główną transmisję oraz onboardy 3 kierowców jadących w stawce. Oprócz F1 będą transmitowane wyścigi Formuły 2 i Formuły 3. W ofercie platformy będzie można znaleźć IndyCar, a także IMSA, DTM oraz 24h Nurburgring.

Viaplay rozpocznie przyszłoroczny sezon F1 od transmisji zimowych testów, które odbędą się 23-25 lutego w Bahrajnie.