Mistrz Junior WRC potwierdza walkę w WRC2 i WRC2 Challenger

24
Creighton
fot. William Creighton - oficjalny profil Facebook

William Creighton zamieni Fiestę Rally3 na Fiestę Rally2! Świeżo upieczony czempion Junior WRC spróbuje swoich sił w… WRC2.

Oficjalnie, William Creighton dokonuje największego kroku w swojej karierze. Mistrz cyklu Junior WRC 2023 pozostanie wierny maszynom M-Sportu, jednak Fiestę Rally3 zamieni na nieco mocniejszy model. Za sterami Fiesty Rally2 Irlandczyk powalczy o punkty w kategorii WRC2 oraz WRC2 Challenger. William potwierdził pełny program siedmiu startów, które jak wskazuje w swoich mediach społecznościowych, mają być przystankiem do klasy… Rally1!

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

W sezonie 2023 Creighton pilotowany przez swojego rodaka, Regana Liama, wziął udział w dziesięciu, oficjalnych imprezach. Irlandczyk stanął na najwyższym stopniu podium Junior WRC po genialnym, greckim finale, ostatecznie wyprzedzając Diego Domingueza. Kierowca Fiesty Rally3 zatriumfował w dwóch rundach – zimowej Szwecji oraz na szutrowej Sardynii. Syn Nialla Creightona zaliczył też jeden, nieudany epizod w WRC2. Za kierownicą Hyundaia i20N Rally2 zameldował się na 18. miejscu w WRC2 podczas 91. edycji Rajdu Monte-Carlo.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.