piątek, 2 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMistrz Polski i samochód WRC w Opolu

Mistrz Polski i samochód WRC w Opolu

Ponad 90 zgłoszonych załóg znajduje się już na liście 46 edycji Rajdu Festiwalowego, który rozegrany zostanie w dniach 13-14 czerwca w Opolu. Wśród najlepszych zawodników nie zabraknie Legend oraz Mistrzów Polski.Do tak utytuowanych należy z pewnością załoga Mariusz Stec/Wiesław Stec, którzy wystartują Fordem Fiesta WRC Proto do rajdowego klasyka.

Wiesław Stec w 1991 i 1993 roku startował w Rajdzie Festiwalowym, który zaliczany był do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Za pierwszym razem Wiesław Stec i Artur Skorupa otarli się o podium, zajmując 4 miejsce za kierownicą Opla Manty GTE. Drugi występ Lubelskiego kierowcy to z kolei 6 pozycja w klasyfikacji generalnej, tym razem za kierownicą Mitsubishi Galanta VR-4 EVO 2.

Mariusz to syn Wiesława Steca, legendy polskich rajdów. Młodszy z rodu Steców to jeden z najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych i wyścigowych w Polsce. W 2001 roku zadebiutował na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jednak to w wyścigach górskich zdobył aż 5 tytułów Mistrza Polski, z tego trzy pod rząd zaczynając od 2009 i kończąc w 2011 roku. Obecnie Mariusz Stec jest właścicielem jednej z najbardziej profesjonalnych stajni rajdowych budującej samochody WRC Proto marki Ford w Polsce.

fot. Arkadiusz Bar

Podczas Rajdu Festiwalowego załoga Stec/Stec pojawi się właśnie Fordem Fiesta WRC Proto o mocy ponad 300 koni mechanicznych.

– Długo nie musieliśmy namawiać Mariusza do występu w Opolu – mówi Jarosław Strzelecki, Prezes Automobilklubu Opolskiego. Chcemy wspólnie z Mariuszem zaprezentować opolskiej publiczności i fanom rajdów samochodowych z naszego regionu prawdziwe rajdowe potwory WRC, dlatego pomysł zaproszenia załogi Stec/Stec. Z ojcem Mariusza znam się z wyścigów górskich i tras rajdowych i z wielką przyjemnością będziemy gościli ekipę z Urzędowa w Opolu. Cieszę się, że tak utytułowani zawodnicy pojawią się na naszej imprezie i razem z gwiazdami piosenki, stworzą wielkie rajdowe show.

Rajdowe emocje rozpoczynają się już 13 czerwca startem z opolskiego rynku z samej Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Na 30 minut przed startem kibice będą mogli obejrzeć odsłonięcie gwiazdy Jacka Cygana, a następnie kawalkadę ponad 100 załóg w rajdowych samochodach. Już o 17:30 kibice rządni wrażeń powinni pojawić się na ulicznym odcinku „Prologu na Wałach Kanału Ulgi” w Opolu.

W niedzielę 14 czerwca Automobilklub Opolski, główny organizator rajdu zaprasza wszystkich na cztery odcinki specjalne do Szydłowa i Polskiej Nowej Wsi, a także na odcinki w Dobrzeniu Wielkim.

Na trasie pojawi się blisko 20 samochodów 4×4, 15 samochodów zgłoszonych w klasie Legend i Legend Sport wraz ze spektakularnym Mercedesem 280 CE Rally grupy B z lat 70-tych. Wśród gwiazd zobaczymy uczestnika Rally Monte Carlo Romualda Chałasa w Fiacie 125p Rally oraz gwiazdy piosenki Andrzeja Dąbrowskiego i Michała Wiśniewskiego, którzy walczyć będą z ponad setką załóg.

  fot. Łukasz Krzemiński

Fotografia Łukasz Krzemiński, Arkadiusz Bar

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DeTomaso P900 z technologią z F1. Ma 900 KM, kosztuje 3 mln dolarów

DeTomaso P900
DeTomaso to niszowy włoski producent, który wraca do życia. Firma zaprezentowała projekt nowego hipersamochodu o nazwie P900. DeTomaso...

Polacy wrócili z Portugalii. Bez sukcesu w Rotax Grand Finals

Rotax Grand Finals 2022
W miniony weekend polska reprezentacja zakończyła swój udział w 22. edycji Rotax Grand Finals. Liczyliśmy na sukces...

Rajd Barbórka 2022 – załoga M. Markowicz / D. Trzonkowski – nowy silnik Subaru Impreza

Marcin Markowicz Rajd Barborka 2022
Rajd Barbórka 2022! Zbudowanie silnika przed środowymi testami w 24h? Żaden problem! U kogo? U załogi Marcin...

Łukasz Borowski: „Start w Rajdzie Barbórka to spełnienie marzeń”

Borowski
Łukasz Borowski z powodzeniem startował do tej pory w imprezach amatorskich, zdobywając mistrzowskie laury na SuperOesach czy...

Niki Lauda ma swoją ulicę. Wyjątkowy hołd Mercedesa dla legendy

Niki Lauda
Niki Lauda został uhonorowany przez Mercedesa. Trzykrotny mistrz świata F1 i wieloletni dyrektor zespołu z Brackley ma...

NAJPOCZYTNIEJSZE