wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyCross CountryMistrzostwa Europy Enduro. Prawdziwe enduro!

Mistrzostwa Europy Enduro. Prawdziwe enduro!

Rozgrywane w Piekoszowie koło Kielc Mistrzostwa Europy Enduro to składanka najlepszych elementów enduro z jakimi można mieć do czynienia. Pierwszego dnia rywalizacji, 18. września, na starcie zameldowały się liczne reprezentacje krajów starego kontynentu, w sumie blisko 150 zawodników.

Zawodnicy musieli rywalizować nie tylko z próbami przygotowanymi przez organizatorów, ale i z ulewnym deszczem, co dla wielu równoznaczne było z walką ze swoimi słabościami.

Start Kadry Narodowej Enduro to emocje dla kibiców. Niestety kontuzja Maćka Więckowskiego rzutuje na wynik zespołu, ale i tak nasi zawodnicy jadą na dobrym poziomie.

Jesteśmy po pierwszym dniu Mistrzostw Europy w Kielcach, dość pechowych dla mnie zawodów ze względu na poważną kontuzję, której się nabawiłem tydzień temu. Dotarłem na metę pierwszego dnia, niestety nie na najlepszym miejscu. Ciężkie zawody, zimno, mokro.” – mówi Maciej Więckowski.

Z kolei dla Aleksandra Bracika start w rodzinnych Kielcach, to też doping kibiców, którymi jest szczególnie wdzięczny.

Po pierwszym dniu Mistrzostw Europy w moim rodzinnym mieście jestem 5. w klasie 250 2T, co jest dla mnie powodem do zadowolenia. Zawody jak najbardziej na plus, pogoda typowo kielecka czyli deszcz, przez co zrobiło się dość ciekawie na trasie! Dziękuje wszystkim za pomoc jutro walczymy dalej!” – cieszy się Bracik.

 

Sobota w Kielcach obyła się bez błędów na próbach i zanotowałem dość solidny rezultat. Trasa bardzo wymagająca, deszcz nie ułatwił nam zadania. Podsumowując kolejne cenne doświadczenie które napewno zaowocuje w przyszłości. Mam nadzieje że jutro uda mi się podkręcić trochę tempo i poprawić wyniki z dziś.” – tak swój start podsumowuje Kacper Baklarz.

 

Klasyfikacja zawodników Kadry Narodowej Enduro po pierwszym dniu Mistrzostw Europy:

– Kacper Baklarz – klasa FIM Europe J2 – 7. miejsce

– Aleksander Bracik – klasa FIM Europe 250 2T – 5. miejsce

– Maciej Więckowski – klasa FIM Europe 250 4T – 4. miejsce

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

Łukasz Zoll podsumowuje jubileuszowy sezon 2021

Łukasz Zoll jadący w klasie SuperNational+2000 w końcowej indywidualnej klasyfikacji sezonu 2021 zajął trzecie miejsce. Zawodnik Zoll...

Inter Europol Competition wygrywa na koniec sezonu!

Polski zespół Inter Europol Competition zakończył sezon European Le Mans Series znakomitym wynikiem na torze Autódromo Internacional...

NAJPOCZYTNIEJSZE