Mistrzostwa Świata na Autodromie Słomczyn

Już 20 i 21 lipca na Autodromie Słomczyn odbędzie się IV runda 2024 FIM Supermoto World Championship Podczas Grand Prix of Poland możemy liczyć na zaciętą rywalizację!

Mistrzostwa Świata Supermoto to dynamiczna dyscyplina sportu motocyklowego, łącząca elementy wyścigów szosowych (asfaltowych) i motocrossu. Zawody supermoto odbywają się na torach mieszanych, które składają się z asfaltowych odcinków (zwykle około 70% długości toru) oraz odcinków terenowych z przeszkodami, takimi jak hopki (stoliki), muldy i bandy.
Mistrzostwa Świata
Liderem cyklu jest Marc Reiner Schmidt reprezentujący L30 Racing TM Moto. Niemiec po zwycięstwie w poprzedniej rundzie zawodów objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jego największym rywalem jest Thomas Chareyre, który również prezentuje wysoki poziom i jest jednym z głównych konkurentów do tytułu. W stawce są Elia Sammartin, który regularnie plasuje się w czołówce, oraz Steve Bonnal, który po początkowych problemach wrócił do formy i zajął czwarte miejsce w ostatnich wyścigach. Erik Tesconi z Włoch także pokazuje potencjał, mimo problemów zdrowotnych, kończąc ostatnie zawody na piątym miejscu. Bardzo szybki jest także młody Julien Avila Cortes, który regularnie staje na podium.
Sezon jest jeszcze długi, a różnice punktowe między czołowymi zawodnikami są niewielkie, więc możemy spodziewać się zaciętej walki na torze do samego końca.
Harmonogram SuperMoto Mistrzostwa Świata Autodrom Słomczyn
Oglądaj rywalizację najlepszych zawodników na świecie na żywo!
Bilety w cenie 50zł będą dostępne w kasach zawodów, dzieci do 16 lat z rodzicem gratis