MISTRZOWIE DRIFTU W PŁOCKU

Stadion piłkarski zamienia się w driftingowy tor wyścigowy, a najlepsi kierowcy mkną w poślizgu, zderzak w zderzak, przy świetle księżyca! Publiczność bawi się na koncercie Pięknych i Młodych oraz Ivana Komarenko i czeka na pokaz sztucznych ogni oraz to, aż na starcie pojawi się legenda driftu Naoki Nakamura.

To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na tych, którzy w weekend 20 i 21 czerwca odwiedzą Stadion Wisły w Płocku.

Ryk kilkuset konnych silników, zapach palonej gumy i jazda samochodem rodem z filmów akcji tradycyjnie już kojarzą się z zawodami jedynej w Polsce, w pełni profesjonalnej, ligi driftingowej. Kibice, którzy przyjdą oglądać V i VI rundę DMGP będą świadkami kilku bezprecedensowych wydarzeń.

 DM_PLOCK

Po raz pierwszy w Polsce stadion piłkarski zmieni się w… tor driftingowy. Trawiasta nawierzchnia zostanie zabezpieczona specjalnym podłożem, a następnie pokryta specjalnie na tę okazję wylanym asfaltem. Sobotnie przejazdy TOP 16 rozpoczną się o godz. 21:00, co oznacza, że finałowe przejazdy będą rozgrywać się po zmroku. Dodatkową atrakcją będą specjalnie na tę okazję oświetlone samochody. Widowiska dopełnią efekty dźwiękowe, pirotechniczne oraz pokaz sztucznych ogni. Dodatkową atrakcją będzie oprawa artystyczna. W sobotę, specjalnie dla kibiców driftu zagrają: Piękni i Młodzi (godz. 16:30) oraz Ivan Komarenko (godz. 20:00), zaś publiczność będzie animował Wujek Samo Zło.

Nie zabraknie oczywiście sportowych emocji na najwyższym poziomie. Prawdziwą gratką dla kibiców sportów samochodowych będzie występ legendy driftingu Naokiego Nakamury. Wielokrotny mistrz japońskiej ligi D1 zmierzy się w Płocku z najlepszymi drifterami z Starego Kontynentu.

Przypomnijmy, że do tej pory w ramach zawodów Drift Masters Grand Prix 2015 rozegrano cztery rundy, dwie w Radomie i dwie w Poznaniu. Obecnie na czele klasyfikacji generalnej DMGP 2015 znajdują się zawodnicy Budmat Auto Drift Team: Piotr Więcek oraz Dawid Karkosik, na co dzień trenujący w Płocku. Czy „u siebie” także uda im się zająć najwyższe miejsca na podium?

Bilety już od 15 zł ! Do nabycia na eBilet.pl, w salonach empik oraz kasach biletowych.  

inf.pras.