Mistrzowie kontra dzieci

W środę 26 marca 2014 roku Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych – Tor Speed Race Tarnów był miejscem niezwykłego spotkania przedszkolaków z PP nr 5 z Mistrzem Polski Łukaszem Kiwiorem oraz II Wicemistrzem Polski Kacprem Szczurkiem. Zabawa była przednia. Dzieci miały okazję do rozmowy o kartingu, czyli o tym jak sięgać wysoko po marzenia i realizować swoje pasje motoryzacyjne.
1414734947_n
Odbyła się pokazowa jazda po torze z udziałem bohaterów spotkania oraz aktywna lekcja motoryzacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Kartingowi Mistrzowie musieli sprostać wielu pytaniom najmłodszych pasjonatów motorsportu.  Dzieci otrzymały mnóstwo cennych oraz praktycznych informacji jak zrobić pierwszy krok w sporcie kartingowym i zdobyć licencję kartingową oraz jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Na koniec, nie zabrakło słodkiego poczęstunku i upominków dla uczestników.
35029114_n
Sport kartingowy jest najlepszą szkołą nauki właściwej techniki jazdy, a jednocześnie doskonałą formą wychowania młodego pokolenia przyszłych kierowców. Wypracowany przez nas wysoki poziom szkolenia i doskonalenia techniki jazdy stał się najważniejszym elementem poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Przez ten sport, zabawę i własną dyscyplinę do efektywnej edukacji uczestnictwa w ruchu drogowym. Pragniemy uwidocznić możliwości współpracy między światem sportu, a edukacją, w celu podkreślenia wagi sportu kartingowego, jako narzędzia kształcenia oraz wychowania komunikacyjnego dzieci i młodzieży – powiedział Rafał Kiwior, Koordynator ogólnopolskiej akcji Przez zabawę do bezpieczeństwa.
243586239_n
Wszystkie szczegóły o całej akcji na portalu www.gokarty-tarnow.pl
inf. pras.