piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościMistrzowie w Załużu

Mistrzowie w Załużu

Ponad 70 zawodników pojawiło się na liście zgłoszeń inauguracyjnych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. Na 4688 metrowym odcinku z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej pojawią się takie gwiazdy jak Vladimir Vitver w potężnym Audi WTTR, ulubieniec kibiców Igor Drotar w nowym Lancerze WRC, czy Vaclav Janik w Normie M20FC,a  także Szwajcar Tiziano Riva w formule Reynard 92 D Cosworth.

Zawody, które rozpoczynają się 8 maja w Sanoku stanowią rundy FIA Hill Climb Cup oraz FIA CEZ Hill Climb Championship. O tytuł najszybszego kierowcy zapewne powalczy Robert Steć w Loli T96/50 Zytec, Sebastian Fołta w formule Opel Lotus czy Mistrz Polski kategorii I z 2014 roku Dubai w swoim Lancerze Berg Monster.

Jak co roku na Podkarpacie zjadą najlepsi kierowcy górscy – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów. Zakończył się pierwszy termin zgłoszeń i teraz czekamy do 1 maja na zgłoszenia zawodników w 2 terminie. Trasa jest już przygotowana, a my szykujemy się na wielkie święto wyścigów górskich w dniach 8-10 maja. Zaczynamy od odbioru administracyjnego i badania kontrolnego na Sanockim Rynku, a 9 i 10 maja przenosimy się do Wujskiego, gdzie zawodnicy pojawią się na ulubionych przez kibiców „Patelniach”.

Vitver_-_Arkadiusz_Bar

Wśród zawodników, którzy pojawią się na otwarciu sezonu, kibice zobaczą blisko 15 zagranicznych kierowców z Czech, Słowacji i Szwajcarii.

41 Bieszczadzki Wyścig Górski rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:00 pierwszym podjazdem treningowym. O godzinie 11:00 kierowcy ruszą po raz drugi na trening. Pierwsze zmagania rozpoczynają się o godzinie 14:30, a zwycięzców dwóch podjazdów wyścigowych poznamy o godzinie 19:00.

Niedzielne zawody 10 maja przeprowadzone zostaną na trzech podjazdach. Pierwszy i jedyny trening rusza o godzinie 8:30. W samo południe kierowcy wystartują do pierwszego wyścigu, drugiego dnia rywalizacji w Załużu, a już o 17:00 poznamy zwycięzców.

Automobilklub Małopolski w Krośnie, który jest organizatorem wyścigu zaprasza wszystkich kibiców na zawody, które od lat przyciągają najszybszych kierowców na zbocza Gór Słonnych.

inf.pras.

NOWOŚCI

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

Verstappen najszybszy w skróconym FP2 na Suzuce

Verstappen Grand Prix Japonii FP2
Max Verstappen uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Japonii. Kierowca Red Bulla...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here