czwartek, 30 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMistrzowie w Załużu

Mistrzowie w Załużu

Ponad 70 zawodników pojawiło się na liście zgłoszeń inauguracyjnych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. Na 4688 metrowym odcinku z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej pojawią się takie gwiazdy jak Vladimir Vitver w potężnym Audi WTTR, ulubieniec kibiców Igor Drotar w nowym Lancerze WRC, czy Vaclav Janik w Normie M20FC,a  także Szwajcar Tiziano Riva w formule Reynard 92 D Cosworth.

Zawody, które rozpoczynają się 8 maja w Sanoku stanowią rundy FIA Hill Climb Cup oraz FIA CEZ Hill Climb Championship. O tytuł najszybszego kierowcy zapewne powalczy Robert Steć w Loli T96/50 Zytec, Sebastian Fołta w formule Opel Lotus czy Mistrz Polski kategorii I z 2014 roku Dubai w swoim Lancerze Berg Monster.

Jak co roku na Podkarpacie zjadą najlepsi kierowcy górscy – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów. Zakończył się pierwszy termin zgłoszeń i teraz czekamy do 1 maja na zgłoszenia zawodników w 2 terminie. Trasa jest już przygotowana, a my szykujemy się na wielkie święto wyścigów górskich w dniach 8-10 maja. Zaczynamy od odbioru administracyjnego i badania kontrolnego na Sanockim Rynku, a 9 i 10 maja przenosimy się do Wujskiego, gdzie zawodnicy pojawią się na ulubionych przez kibiców „Patelniach”.

Vitver_-_Arkadiusz_Bar

Wśród zawodników, którzy pojawią się na otwarciu sezonu, kibice zobaczą blisko 15 zagranicznych kierowców z Czech, Słowacji i Szwajcarii.

41 Bieszczadzki Wyścig Górski rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:00 pierwszym podjazdem treningowym. O godzinie 11:00 kierowcy ruszą po raz drugi na trening. Pierwsze zmagania rozpoczynają się o godzinie 14:30, a zwycięzców dwóch podjazdów wyścigowych poznamy o godzinie 19:00.

Niedzielne zawody 10 maja przeprowadzone zostaną na trzech podjazdach. Pierwszy i jedyny trening rusza o godzinie 8:30. W samo południe kierowcy wystartują do pierwszego wyścigu, drugiego dnia rywalizacji w Załużu, a już o 17:00 poznamy zwycięzców.

Automobilklub Małopolski w Krośnie, który jest organizatorem wyścigu zaprasza wszystkich kibiców na zawody, które od lat przyciągają najszybszych kierowców na zbocza Gór Słonnych.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

40. numer magazynu Rally and Race – start preorderu

Rally
Wielkimi krokami zbliża się premiera 40. numeru magazynu Rally and Race. Już wkrótce w Wasze ręce oddamy...

Zbigniew Staniszewski przed pierwszym startem sezonu 2023 w rallycrossie

Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski rozpocznie w najbliższy weekend nowy sezon startów na rallycrossowych torach. Kiedy po siedemnastu...

Robert Kubica odwołuje przyjazd na Poznań Motor Show

Niestety... Roberta Kubica ostatecznie nie pojawi się na Poznań Motor Show 2023. Podopieczny Orlen Team odwołał swoją...

Jacek Pydys: „Nordschleife? Tu zostawiłem swoje serce”

Pydys
Jacek Pydys trafił na Nurbugring zupełnym przypadkiem. A poznając jego historię można chyba zaryzykować stwierdzenie, że zakochał...

Wypadek Audi na S8 – ścigały ją demony

Wypadek Audi na S8 - ścigały ją demony
Ścigały ją demony. Tak wytłumaczyła się kierująca Audi, która podróż momentami nawet 200 km/h zakończyła na barierkach...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here