środa, 30 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMistrzowie w Załużu

Mistrzowie w Załużu

Ponad 70 zawodników pojawiło się na liście zgłoszeń inauguracyjnych rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w Załużu. Na 4688 metrowym odcinku z Wujskiego do Tyrawy Wołoskiej pojawią się takie gwiazdy jak Vladimir Vitver w potężnym Audi WTTR, ulubieniec kibiców Igor Drotar w nowym Lancerze WRC, czy Vaclav Janik w Normie M20FC,a  także Szwajcar Tiziano Riva w formule Reynard 92 D Cosworth.

Zawody, które rozpoczynają się 8 maja w Sanoku stanowią rundy FIA Hill Climb Cup oraz FIA CEZ Hill Climb Championship. O tytuł najszybszego kierowcy zapewne powalczy Robert Steć w Loli T96/50 Zytec, Sebastian Fołta w formule Opel Lotus czy Mistrz Polski kategorii I z 2014 roku Dubai w swoim Lancerze Berg Monster.

Jak co roku na Podkarpacie zjadą najlepsi kierowcy górscy – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor zawodów. Zakończył się pierwszy termin zgłoszeń i teraz czekamy do 1 maja na zgłoszenia zawodników w 2 terminie. Trasa jest już przygotowana, a my szykujemy się na wielkie święto wyścigów górskich w dniach 8-10 maja. Zaczynamy od odbioru administracyjnego i badania kontrolnego na Sanockim Rynku, a 9 i 10 maja przenosimy się do Wujskiego, gdzie zawodnicy pojawią się na ulubionych przez kibiców „Patelniach”.

Vitver_-_Arkadiusz_Bar

Wśród zawodników, którzy pojawią się na otwarciu sezonu, kibice zobaczą blisko 15 zagranicznych kierowców z Czech, Słowacji i Szwajcarii.

41 Bieszczadzki Wyścig Górski rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:00 pierwszym podjazdem treningowym. O godzinie 11:00 kierowcy ruszą po raz drugi na trening. Pierwsze zmagania rozpoczynają się o godzinie 14:30, a zwycięzców dwóch podjazdów wyścigowych poznamy o godzinie 19:00.

Niedzielne zawody 10 maja przeprowadzone zostaną na trzech podjazdach. Pierwszy i jedyny trening rusza o godzinie 8:30. W samo południe kierowcy wystartują do pierwszego wyścigu, drugiego dnia rywalizacji w Załużu, a już o 17:00 poznamy zwycięzców.

Automobilklub Małopolski w Krośnie, który jest organizatorem wyścigu zaprasza wszystkich kibiców na zawody, które od lat przyciągają najszybszych kierowców na zbocza Gór Słonnych.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zmiana w harmonogramie Barbórki 2022 – wcześniej zaczynamy

Organizator poinformował o zmianie harmonogramu 60 Rajdu Barbórka 2022. Zaczynamy wcześniej niż pierwotnie planowano. Chodzi o uzyskanie...

Rajd Wikinga 2022 – SPINS & SIDEWAYS by GRBrally

Grupa Rajdowa Brodacz tradycyjnie uchwyciła kluczowe elementy wydarzenia. Zapraszamy na kompilację najciekawszych ujęć z 7 Rajdy Wikinga...

Kosmiczne barwy, ale start Kajetanowicza niepewny

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego...

Bracia Szeja z Katowicami w Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka zakończy sezon rajdowy w Polsce. Na trasie najbardziej medialnej imprezy motorsportowej w naszym kraju nie...

Mattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Mattia Binotto
Mattia Binotto – szef zespołu F1 Ferrari, opuszcza ekipę z Maranello wraz z końcem tego roku. Po...

NAJPOCZYTNIEJSZE