czwartek, 20 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMix onboardów RSMP duetu Wróblewski/Wróbel

Mix onboardów RSMP duetu Wróblewski/Wróbel

Na oficjalnym kanale Youtube Kacpra Wróblewskiego pojawiła się dziś genialna kompilacja najciekawszych momentów z tegorocznych oesów Profi Auto RSMP.

Kampania Profi Auto RSMP 2021 jest już historią. Nadszedł zatem czas podsumowań oraz analizy kluczowych momentów tegorocznej batalii. Na oficjalnym kanale Youtube Kacpra Wróblewskiego pojawiła się właśnie kompilacja najciekawszych onboardów duetu Orlen Teamu. Choć w rajdowych filmach nie brakuje zwykle adrenaliny czy szaleńczej prędkości, to tytułowy materiał jest kwintesencją emocji znanych z rodzimych odcinków specjalnych. Wszystko to w akompaniamencie genialnego, spokojnego głosu pilota, Jakuba Wróbla.

fot. Kaja Wróblewska Photography

Przygody w RSMP

Na dodanym kilka godzin temu filmie zobaczymy między innymi walkę z pyłem i słabą widocznością na Żmudzi, ratowanie podczas wyskoku na Rajdzie Polski oraz pamiętne dachowanie na odcinku Wieliczki 2. Co istotne, obserwujemy też głupotę kilku kibiców. Zabrakło dosłownie centymetrów do tragedii – niech będzie to porządna przestroga na przyszłość. Będziemy też świadkami usterek technicznych, pękniętych opon a nawet przestrzelonych zakrętów, kolizji ze zwierzętami czy pomyłek na odcinkach testowych.

Film jest też skarbnicą wiedzy odnośnie obsługi Skody Fabii Rally 2 evo, m.in. techniki odpowiedniej zmiany biegów czy dobrego używania hydraulicznego hamulca ręcznego. Obserwujemy też wzorową wręcz postawę Jakuba Wróbla, pilota załogi Orlen Teamu. Materiał powinien być pozycją obowiązkową dla każdego raczkującego jeszcze pilota.

fot. Kacper Wróblewski Rally Driver – oficjalny profil Facebook

O grubość lakieru

Ekipa Orlen Teamu była w tym sezonie dosłownie o krok od podium klasyfikacji generalnej Profi Auto RSMP. Walka o trzecie miejsce była pełna dramaturgii, ostatecznie lepszy okazał się duet Kasperczyk/Syty. Reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team wyprzedzili załogę Orlenu na ostatnich… metrach turnieju, dzięki triumfie na power stage’u Rajdu Koszyc. Do upragnionego podium Wróblewski i Wróbel stracili raptem 1,4 sekundy. Powodu do dumy jednak nie brakuje. Bohaterowie tytułowego materiału wywalczyli pudło w tabeli grupy 2. Zamieszanie z punktacją wywołało wątpliwości, które wyjaśniamy Wam w osobnym wpisie.

Jeżeli wciąż mało Wam nagrań Kacpra i Jakuba z tegorocznych oesów RSMP, zapraszamy do sprawdzenia kompilacji filmów z finałowej rundy sezonu. Więcej materiałów znajdziecie też na oficjalnym kanale Youtube Kacpra Wróblewskiego oraz jego mediach społecznościowych.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Arctic Lapland Rally 2022 [Film]

Filmowe podsumowanie z 1 i 2 dnia zimowego rajdu Arctic Rally 2022 Dzień 2: https://www.youtube.com/watch?v=Orfg3x6K82M

Mikołaj Marczyk w gronie dziesięciu najlepszych kierowców rajdowych świata

Już wkrótce ukaże się pierwsze notowanie FIA Global Rally Ranking. To międzynarodowy ranking kierowców rajdowych. Według oficjalnych...

Najciekawsze moto-licytacje 30. finału WOŚP

30 stycznia 2022 odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze fundacji...

Prost odchodzi z Alpine. Co tam się dzieje?

Kilka dni temu z Alpine F1 odszedł Marcin Budkowski. Wczoraj o swoim odejściu z tego teamu poinformował...

DAKAR 2022: Historia jednego filmu

Na Dakarze często dzieją się dziwne, nietypowe rzeczy i taka też miała miejsce pod koniec tegorocznej edycji....

NAJPOCZYTNIEJSZE