czwartek, 18 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMłodzi kartingowcy Szymon Marut i Karol Panek promują kampanię „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ...

Młodzi kartingowcy Szymon Marut i Karol Panek promują kampanię „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU”

W dniu 22 marca 2015 roku zainaugurowano nową akcję „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU”.
 
To autorski projekt policjantów z Tarnowa, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach regionu. Działania edukacyjne, spotkania z dziećmi, mieszkańcami i propagowanie właściwych postaw na drogach, konsekwentne działania wobec łamiących prawo oraz wyposażanie pieszych w odblaski – to w dużym skrócie najważniejsze kierunki nowej kampanii.
Przygotowano liczne atrakcje. Były gry i konkursy dla dzieci, pokazy policyjnego sprzętu. Każdy maluch mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant, zasiadając za kółkiem radiowozu czy motocykla. Nieco starsi mogli wypróbować alkogogle, czyli specjalne okulary, pokazujące świat okiem osoby nietrzeźwej.
Podczas eventu ogłoszono laureatów konkursu plastycznego na plakat i ulotki promujące nową kampanię, a efekt pracy zwycięzców i wszystkich młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie, można było podziwiać na specjalnie zorganizowanej wystawie.
Przy tej okazji nie mogło zabraknąć również gokartów, które były prezentowane przez tarnowskich adeptów tej dyscypliny sportu Szymona Maruta i Karola Panka. Zawodnicy kartingowi klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów spotkali się z rówieśnikami przekazując m.in. mnóstwo cennych i praktycznych informacji jak zrobić pierwszy krok w sporcie kartingowym oraz dekorowali zwycięzców konkursu plastycznego i z grupą młodzieży z klasy o profilu policyjnym uczyli zainteresowanych udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie spotkania, policjanci przeprowadzili także odblaskową akcję. Kilkaset kamizelek i elementów i odblaskowych trafiło do rąk mieszkańców miasta, z których najmłodszy miał 3 miesiące, najstarszy blisko 80 lat.

 

Mamy nadzieję, że zaraziliśmy tarnowian modą na bezpieczeństwo, a wiedza którą im przekazaliśmy będzie wykorzystywana podczas poruszania się po drogach, podobnie jak wręczone odblaski. 

 

W imieniu organizatorów dziękujemy, że tak wiele osób odpowiedziało na zaproszenie i uczestniczyło całymi rodzinami w inauguracji tej kampanii.

 

Kampania ma za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że skutki ich nieodpowiedzialnych zachowań, mogą mieć tragiczne konsekwencje.

 

A bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od jej użytkowników, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów dotyczących ruchu pieszych oraz wyposażenie się w odblaski zwłaszcza, kiedy poruszamy się po zmroku oraz noszenia ich z własnej woli.

DSC_0134

Galerię znajdziecie na http://tarnow.policja.gov.pl/pl/content/galeria-1

 

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Neuville najszybszy na treningu w Belgii

Zgodnie z zapowiedziami, Thierry Neuville okazał się najszybszy na czwartkowych treningach przed Rajdem Belgii - dziewiątą odsłoną...

Obiady czwartkowe – checklisty, asapy, musy dla bobasów [podcast]

Obiady czwartkowe. W tym zupełnie nowym formacie postaram się zabrać Was w podróż po świecie motoryzacji i......

Kacper Osek wraca do ścigania na Slovakia Ring

Po dłuższej przerwie spowodowanej odwołaniem rundy na torze Grobnik, Kacper Osek powraca do rywalizacji w ramach Swift...

Kierowca Volkswgena Arteona zlokalizowany! Grozi mu wysoka kara

Volkswagen Arteon poszukiwany przez policję
Kierowca Volkswagena Arteona, a w zasadzie drogowy bandyta, który tydzień temu doprowadził do niebezpiecznego wypadku na trasie...

Toyota GR Yaris H2 napędzana wodorem wystartuje w Rajdzie Belgii

Toyota GR Yaris H2
Toyota od lat pracuje nad rozwojem technologii hybrydowej, ale równoległe rozwija napędy elektryczne i technologię wodorową. Tę...

NAJPOCZYTNIEJSZE