poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMłodzi kartingowcy Szymon Marut i Karol Panek promują kampanię „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ...

Młodzi kartingowcy Szymon Marut i Karol Panek promują kampanię „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU”

W dniu 22 marca 2015 roku zainaugurowano nową akcję „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU”.
 
To autorski projekt policjantów z Tarnowa, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach regionu. Działania edukacyjne, spotkania z dziećmi, mieszkańcami i propagowanie właściwych postaw na drogach, konsekwentne działania wobec łamiących prawo oraz wyposażanie pieszych w odblaski – to w dużym skrócie najważniejsze kierunki nowej kampanii.
Przygotowano liczne atrakcje. Były gry i konkursy dla dzieci, pokazy policyjnego sprzętu. Każdy maluch mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant, zasiadając za kółkiem radiowozu czy motocykla. Nieco starsi mogli wypróbować alkogogle, czyli specjalne okulary, pokazujące świat okiem osoby nietrzeźwej.
Podczas eventu ogłoszono laureatów konkursu plastycznego na plakat i ulotki promujące nową kampanię, a efekt pracy zwycięzców i wszystkich młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie, można było podziwiać na specjalnie zorganizowanej wystawie.
Przy tej okazji nie mogło zabraknąć również gokartów, które były prezentowane przez tarnowskich adeptów tej dyscypliny sportu Szymona Maruta i Karola Panka. Zawodnicy kartingowi klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów spotkali się z rówieśnikami przekazując m.in. mnóstwo cennych i praktycznych informacji jak zrobić pierwszy krok w sporcie kartingowym oraz dekorowali zwycięzców konkursu plastycznego i z grupą młodzieży z klasy o profilu policyjnym uczyli zainteresowanych udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie spotkania, policjanci przeprowadzili także odblaskową akcję. Kilkaset kamizelek i elementów i odblaskowych trafiło do rąk mieszkańców miasta, z których najmłodszy miał 3 miesiące, najstarszy blisko 80 lat.

 

Mamy nadzieję, że zaraziliśmy tarnowian modą na bezpieczeństwo, a wiedza którą im przekazaliśmy będzie wykorzystywana podczas poruszania się po drogach, podobnie jak wręczone odblaski. 

 

W imieniu organizatorów dziękujemy, że tak wiele osób odpowiedziało na zaproszenie i uczestniczyło całymi rodzinami w inauguracji tej kampanii.

 

Kampania ma za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że skutki ich nieodpowiedzialnych zachowań, mogą mieć tragiczne konsekwencje.

 

A bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od jej użytkowników, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów dotyczących ruchu pieszych oraz wyposażenie się w odblaski zwłaszcza, kiedy poruszamy się po zmroku oraz noszenia ich z własnej woli.

DSC_0134

Galerię znajdziecie na http://tarnow.policja.gov.pl/pl/content/galeria-1

 

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Trzy kartingowe imprezy w Lonato. Dwa podia Polaków!

WSK Super Master Series
Polscy kierowcy rozpoczęli sezon kartingowy we Włoszech. Na torze South Garda Karting w Lonato odbyły się trzy...

Podium na dla Hołka i Kurzeji

W sobotę po południu zakończyła się pierwsza runda Pucharu Świata Cross Country. Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją...

Kalendarz FIA ERC 2023 – jeden debiut, jeden powrót

Tak jak w ubiegłym sezonie, kalendarz FIA ERC 2023 składa się z ośmiu rajdów. Doszło jednak do...

125Q czyli Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro

Fiat 125P quattro Audi A3 125Q
Fiat 125p nałożony na Audi A3 1.8T Quattro. Brzmi jak ciekawa i realna wizja sleepera, albo jak...

Mazda RX-7 – silnik Wankla na wolnych obrotach! „brap brap brap” [wideo z napisami]

Mazda RX-7 silnik wankla
Mazda RX-7 kojarzy się wszystkim z silnikiem Wankla. Nawet jeśli w Twoim sercu nie ma miłości do...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here