poniedziałek, 14 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Młodzi kartingowcy Szymon Marut i Karol Panek promują kampanię „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ...

Młodzi kartingowcy Szymon Marut i Karol Panek promują kampanię „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU”

W dniu 22 marca 2015 roku zainaugurowano nową akcję „NIE BĄDŹ OBOJĘTNY-DAJ SZANSĘ PIESZEMU”.
 
To autorski projekt policjantów z Tarnowa, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach regionu. Działania edukacyjne, spotkania z dziećmi, mieszkańcami i propagowanie właściwych postaw na drogach, konsekwentne działania wobec łamiących prawo oraz wyposażanie pieszych w odblaski – to w dużym skrócie najważniejsze kierunki nowej kampanii.
Przygotowano liczne atrakcje. Były gry i konkursy dla dzieci, pokazy policyjnego sprzętu. Każdy maluch mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant, zasiadając za kółkiem radiowozu czy motocykla. Nieco starsi mogli wypróbować alkogogle, czyli specjalne okulary, pokazujące świat okiem osoby nietrzeźwej.
Podczas eventu ogłoszono laureatów konkursu plastycznego na plakat i ulotki promujące nową kampanię, a efekt pracy zwycięzców i wszystkich młodych artystów, którzy wzięli udział w konkursie, można było podziwiać na specjalnie zorganizowanej wystawie.
Przy tej okazji nie mogło zabraknąć również gokartów, które były prezentowane przez tarnowskich adeptów tej dyscypliny sportu Szymona Maruta i Karola Panka. Zawodnicy kartingowi klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów spotkali się z rówieśnikami przekazując m.in. mnóstwo cennych i praktycznych informacji jak zrobić pierwszy krok w sporcie kartingowym oraz dekorowali zwycięzców konkursu plastycznego i z grupą młodzieży z klasy o profilu policyjnym uczyli zainteresowanych udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie spotkania, policjanci przeprowadzili także odblaskową akcję. Kilkaset kamizelek i elementów i odblaskowych trafiło do rąk mieszkańców miasta, z których najmłodszy miał 3 miesiące, najstarszy blisko 80 lat.

 

Mamy nadzieję, że zaraziliśmy tarnowian modą na bezpieczeństwo, a wiedza którą im przekazaliśmy będzie wykorzystywana podczas poruszania się po drogach, podobnie jak wręczone odblaski. 

 

W imieniu organizatorów dziękujemy, że tak wiele osób odpowiedziało na zaproszenie i uczestniczyło całymi rodzinami w inauguracji tej kampanii.

 

Kampania ma za zadanie uświadomić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że skutki ich nieodpowiedzialnych zachowań, mogą mieć tragiczne konsekwencje.

 

A bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od jej użytkowników, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów dotyczących ruchu pieszych oraz wyposażenie się w odblaski zwłaszcza, kiedy poruszamy się po zmroku oraz noszenia ich z własnej woli.

DSC_0134

Galerię znajdziecie na http://tarnow.policja.gov.pl/pl/content/galeria-1

 

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

2. Marten Rajd Strzeliński za nami

W miniony weekend zakończył się 2. Marten Rajd Strzeliński, który zainaugurował tegoroczny cykl MSP Rally Trophy. Poza...

Krzysztof Romanowski wygrywa Drift Open w Debrznie.

Za nami emocjonująca inauguracje sezonu Drift Open w Debrznie. W klasie Masters - najwyższej w DO niepokonany...

Oliver Solberg – wygrana we Włoszech, wyjazd do Kenii!

Kariera młodego zawodnika jaśnieje coraz bardziej. Wicemistrz ERC z 2020 roku ma za sobą kolejny, bardzo udany...

Mercedes kończy śrubowanie swoich rekordów

Miniony weekend był dla stajni Mercedesa jednym z najgorszych w ostatnich miesiącach. Po wtopie w Monako, z...

Adrian Chwietczuk wygrywa 40. Rajd Podlaski!

Ostatni szutrowy sprawdzian przed 77. Orlen Rajdem Polski dla zawodnika Hołowczyc Racing. Olsztynianin w pasjonującej walce pokonał...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63