czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMłodzi kierowcy Kajetan Gawron i Marcel Kuc – na podium!

Młodzi kierowcy Kajetan Gawron i Marcel Kuc – na podium!

W dniach 6-7 czerwca 2015 roku odbyły się V i VI runda serii Rok Cup Poland. Na torze WallraV Racing Club w Zielonej Górze ponownie zobaczyliśmy czołówkę zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2015. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Kacper Szczurek, Piotr Dembiński, Karol Panek, Kajetan Gawron, Szymon Marut, Marcel Kuc, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel.

W całym weekendzie na zawodach Rok Cup Poland nasi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem. Zabrakło trochę wyrównanego poziomu jazdy i wykorzystania pełnego swojego potencjału. Treningi i sobotnia runda odbyła się w dużym upale, a temperatura sięgała nawet 36 stopni. Natomiast już niedzielna runda to deszcz i wiatr, a temperatura spadła nagle do 9 stopni. Podczas walki na torze nie obyło się bez defektów oraz incydentów, a jazda dostarczyła nam nowych wrażeń. Zebraliśmy kolejne cenne doświadczenie wyścigowe. Najrówniejsze tempo wśród naszych zawodników w tych trudnych warunkach prezentowali Kajetan Gawron, który dzięki ładnej jeździe po raz pierwszy stanął na drugim stopniu podium kategorii Baby Rok oraz Marcel Kuc również zajmując drugie miejsce w swojej kategorii Mini Rok.

3042431700893249780_o

W V i VI rundzie Rok-a kategorii Mini Rok Marcel Kuc zajmuje 4 i 2 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 21 i 22, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 16 i 20 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują 3 i 5 miejsce. Natomiast w kategorii Baby Rok Karol Panek zajmuje 10 i 16 miejsce, Kajetan Gawron zajmuje 8 i 2 miejsce, Szymon Marut zajmuje 17 i 18 miejsce, a w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 4 i 2 miejsce. Natomiast w kategorii Junior Rok Kacper Szczurek zajmuje 13 i 8 miejsce oraz w kategorii Rok DVS Piotr Dembiński zajmuje dwukrotnie 5 miejsce.

Podsumowując w klasyfikacji generalnej całego sezonu 2015 kategorii Mini Rok Marcel Kuc zajmuje 2 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 22 pozycję, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 27 miejsce. W klasyfikacji drużynowej zajmują dobre 4 miejsce. Natomiast w klasyfikacji generalnej kategorii Baby Rok Karol Panek zajmuje 5 miejsce, Oliwier Jaciów zajmuje 17 miejsce, Gabriel Łukasiewicz zajmuje 19 miejsce, a Kajetan Gawron zajmuje 10 miejsce oraz Szymon Marut 20 miejsce. W klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce. Natomiast w kategorii Junior Rok Kacper Szczurek zajmuje w generalce 11 miejsce oraz w kategorii Rok DVS Piotr Dembiński zajmuje 6 miejsce, a Maciej Skuza 13 miejsce.

Gratulacje! Pełni optymizmu czekamy na kolejne rundy zawodów.

Sukcesy i porażki zmotywowały nas do jeszcze cięższej pracy, więc możemy spodziewać się, że również w następnych występach zawalczy o jak najlepszy wynik.

7513327738588671427_o

Cieszymy się, że mamy tak mocną drużynę młodych kartingowców. Grono to ciągle się powiększa. Lata ciężkiej pracy przynoszą kolejne efekty.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejne rundy serii Rok Cup Poland zaplanowano na 19-20 czerwca 2015 roku w Bydgoszczy.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE