sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościMocna 3 kwalifikacja - Mistrzostwa Polski Rallycross Słomczyn

Mocna 3 kwalifikacja – Mistrzostwa Polski Rallycross Słomczyn

Trwa 6 runda Mistrzostwa Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn. Spokojne z początku zawody miały dzisiaj apogeum podczas trzeciej sesji kwalifikacyjnej. Kierowcy chcieli mocnym akcentem zakończyć dzień. Tym sposobem wielu mechaników będzie mieć krótszy sen.

Słoneczna i wiosenna aura nieco uśpiła część zawodników szóstej rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn. Pierwsze dwie kwalifikacje minęły wyjątkowo spokojnie jak na rallycross i zgodnie z typowanymi faworytami.

Bartłomiej Mirecki prowadzi w Seicento Cup. Tuż za nim plasowali się Jakub Śmiechowski i Robert Kabat. W trzeciej kwalifikacji doszło do potyczki Bartka i Roberta, w efekcie uszkodzeniu uległ przód auta Mireckiego po spotkaniu z oponami na wewnętrznej stronie toru. Przewaga z początku dnia była na tyle duża że Bartłomiej Mirecki utrzymał prowadzenie w kwalifikacjach. Trzeci wyścig padł łupem Alana Czyża, który awansował na trzecie miejsce za Julianem Śmiechowskim.

W RWD Cup na prowadzeniu Jarosław Frydrych, ale za jego plecami spore roszady. O miejsce w top3 walczyli Hubert Sągal, Mariusz Szczepański czy Kamil Pietraszko. Finalnie drugim miejscem na koniec dnia może pochwalić się Mariusz Szczepański. Kamil Pietraszko po spotkaniu z oponami na wejściu do Joker Lapa spadł na szóste miejsce. Szanse wykorzystał Piotr Dobrowolski, który zamyka top3 dzisiejszego dnia.

Spora roszada miała miejsce w SuperNational. Prowadzi gościnnie startujący Rytis GURKLYS startujący w Skodzie Fabii. Drugi miejsce zajmuje Gigi. Ale trzecie miejsce to niespodzianka dzisiejszego dnia czyli Piotr Budzynski. Kierowca Hondy miał sporo kontaktu z innymi kierowcami.

W drugiej kwalifikacji zaliczył obrót tuż po starcie, a w trzeciej jechał z krzywym wahaczem co skutkowałem znacznym wykrzywieniem koła. Mimo to kończył wyścigu na drugim miejscu. W trzeciej kwalifikacji doszło do większego zamieszania z udziałem Gigiego, Budzyńskiego i jeszcze Łukasza Zolla. Tą szansę wykorzystał Igor Sokulski startujacy Frankensteinem i wygrał trzecią kwalifikację. Finalnie jest czwarty za Piotrem Budzyńskim.

Klasa aut 4×4 to przedstawiciele klasy SuperCars Light. Prowadzenie objął Łukasz Tyszkiewicz. W pogoń próbują ruszyć Michał Peterlejtner i Łukasz Złotnicki. Jednak w suchych warunkach będzie im ciężko dogonić żółto-niebieską Fiestę. Tuż za top3 uplasował się Michał Kos w Mitsubishi Lancerze. Pod nieobecność Zbyszka Staniszewskiego klasyfikacja SC Light jest także klasyfikacją głównej klasy SuperCars.

W Crosskartach Maciej Laskowski nie daje szansy rywalom. Na treningu najlepszy czas miał co prawda Wojciech Milan jednak później do głosu doszedł Maciej i wygrał dwie dzisiejsze kwalifikacje i objął prowadzenie przed Wojciechem Milanem i Adamem Milanem.

Aktualne wyniki 6 rundy MP Rallycross

 

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here