środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMocna 3 kwalifikacja - Mistrzostwa Polski Rallycross Słomczyn

Mocna 3 kwalifikacja – Mistrzostwa Polski Rallycross Słomczyn

Trwa 6 runda Mistrzostwa Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn. Spokojne z początku zawody miały dzisiaj apogeum podczas trzeciej sesji kwalifikacyjnej. Kierowcy chcieli mocnym akcentem zakończyć dzień. Tym sposobem wielu mechaników będzie mieć krótszy sen.

Słoneczna i wiosenna aura nieco uśpiła część zawodników szóstej rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn. Pierwsze dwie kwalifikacje minęły wyjątkowo spokojnie jak na rallycross i zgodnie z typowanymi faworytami.

Bartłomiej Mirecki prowadzi w Seicento Cup. Tuż za nim plasowali się Jakub Śmiechowski i Robert Kabat. W trzeciej kwalifikacji doszło do potyczki Bartka i Roberta, w efekcie uszkodzeniu uległ przód auta Mireckiego po spotkaniu z oponami na wewnętrznej stronie toru. Przewaga z początku dnia była na tyle duża że Bartłomiej Mirecki utrzymał prowadzenie w kwalifikacjach. Trzeci wyścig padł łupem Alana Czyża, który awansował na trzecie miejsce za Julianem Śmiechowskim.

W RWD Cup na prowadzeniu Jarosław Frydrych, ale za jego plecami spore roszady. O miejsce w top3 walczyli Hubert Sągal, Mariusz Szczepański czy Kamil Pietraszko. Finalnie drugim miejscem na koniec dnia może pochwalić się Mariusz Szczepański. Kamil Pietraszko po spotkaniu z oponami na wejściu do Joker Lapa spadł na szóste miejsce. Szanse wykorzystał Piotr Dobrowolski, który zamyka top3 dzisiejszego dnia.

Spora roszada miała miejsce w SuperNational. Prowadzi gościnnie startujący Rytis GURKLYS startujący w Skodzie Fabii. Drugi miejsce zajmuje Gigi. Ale trzecie miejsce to niespodzianka dzisiejszego dnia czyli Piotr Budzynski. Kierowca Hondy miał sporo kontaktu z innymi kierowcami.

W drugiej kwalifikacji zaliczył obrót tuż po starcie, a w trzeciej jechał z krzywym wahaczem co skutkowałem znacznym wykrzywieniem koła. Mimo to kończył wyścigu na drugim miejscu. W trzeciej kwalifikacji doszło do większego zamieszania z udziałem Gigiego, Budzyńskiego i jeszcze Łukasza Zolla. Tą szansę wykorzystał Igor Sokulski startujacy Frankensteinem i wygrał trzecią kwalifikację. Finalnie jest czwarty za Piotrem Budzyńskim.

Klasa aut 4×4 to przedstawiciele klasy SuperCars Light. Prowadzenie objął Łukasz Tyszkiewicz. W pogoń próbują ruszyć Michał Peterlejtner i Łukasz Złotnicki. Jednak w suchych warunkach będzie im ciężko dogonić żółto-niebieską Fiestę. Tuż za top3 uplasował się Michał Kos w Mitsubishi Lancerze. Pod nieobecność Zbyszka Staniszewskiego klasyfikacja SC Light jest także klasyfikacją głównej klasy SuperCars.

W Crosskartach Maciej Laskowski nie daje szansy rywalom. Na treningu najlepszy czas miał co prawda Wojciech Milan jednak później do głosu doszedł Maciej i wygrał dwie dzisiejsze kwalifikacje i objął prowadzenie przed Wojciechem Milanem i Adamem Milanem.

Aktualne wyniki 6 rundy MP Rallycross

 

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here