czwartek, 11 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIEModyfikacje na rallycrossowym torze w Poznaniu

Modyfikacje na rallycrossowym torze w Poznaniu

W 2021 roku na bazie nitki kartingowej Poznańskiego obiektu, powstał tymczasowy tor rallycrossowy. Aby móc dalej rozbudować tor i poprawiać jego infrastrukturę potrzebne jest pozwolenie na budowę, na które Automobilklub Wielkopolski cały czas czeka. Pomimo tego, że pole manewru jest znacznie ograniczone, włodarze Poznańskiego obiektu robią co mogą, aby choć w małym stopniu zmieniać obiekt na lepszy.

Rallycrossowa nitka zbiera bardzo dobre recenzje wśród kierowców, jest szybka i techniczna. Zawodnicy lubią tu przyjeżdżać i startować. Przed piątą rundą MPRC + FIA CEZ, które odbędą się w najbliższy weekend, Automobilklub Wielkopolski poczynił drobne modernizacje mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo zawodników, ale też zadbanie o szutrową część toru. Na zdjęciach poniżej widać nowe betonowe łączniki między szutrem, a asfaltem, o długości około 10 metrów. W miejscu gdzie teraz kończy się beton a zaczyna asfalt podczas zawodów robił się ogromy wyryp. Auta uderzały z ogromną siłą podwoziem, co po pierwsze mogło zakończyć się uszkodzeniem auta i taki próg to wątpliwa przyjemność dla kierowców. Teraz dzięki zabetonowaniu tego odcinka wjazd z szutru na asfalt będzie zdecydowanie delikatniejszy i przyjemniejszy. Dzięki temu część asfaltowa powinna się znacznie mniej brudzić.

Zmianom uległ też sam odcinek szutrowy, który został utwardzony co widać na zdjęciach poniżej.

Więcej informacji o zmianach na rallycrossowym torze w Poznaniu pojawi się w nadchodzący weekend.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Pasja do motoryzacji na wyciągnięcie ręki

Prosty przepis na wspaniały spot i to jeszcze cykliczny. To efekt pracy lokalnego stowarzyszenia, które przez 10...

OPEL Astra F 1994 rok, 5 drzwi- 260 km/h [wideo]

OPEL Calibra Turbo 260 kmh
OPEL Astra F, kolor bordowy, styl dziadkowy. "Przy 290 na godzinę na autostradzie niemieckiej auto się zachowuje...

Track Masters 2022 Tor Poznań – wyniki

Za nami piąta runda cyklu Track Masters. Tym razem zawodnicy Central Europe Time Attack wrócili do domu,...

Nowy, elektryczny rekord okrążenia na Nordschleife!

Oficjalnie, Nordschleife zyskało nowego, elektrycznego króla! Lars Kern, kierowca rozwojowy Porsche pobił rekord okrążenia "zielonego piekła'' wśród...

25. Grand Prix Sopot – Gdynia Harmonogram GSMP

Przed nami wyjątkowe Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia czyli Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski nad morzem....

NAJPOCZYTNIEJSZE