Monte-Carlo: Falstart Solberga, Szwed skazany na „super rally”

7
Monte-Carlo
fot. Oliver Solberg - oficjalny profil Facebook

Oliver Solberg i Elliott Edmondson nie zaliczą tegorocznego Monte do udanych… Załoga Fabii RS Rally2 przez długi czas nie mogła złapać odpowiedniego rytmu, a dziś zmuszona była wycofać się z walki po problemach z pękającym ogumieniem. Na szczęście Oliver nie zgłosił się do punktowania w WRC2, zaś 92. Monte-Carlo traktuje wyłącznie jako imprezę treningową. Mimo tego, Solberg czuje niedosyt.

Młody Solberg od początku nie mógł odnaleźć się na alpejskich zboczach. Po czwartkowej, relatywnie krótkiej „przystawce” tracił już ponad czterdzieści sekund. Oliver nie gryzł się też w język podczas piątkowego etapu – narzekał na nieprecyzyjne notatki, brak pewności siebie i zbytnią ostrożność. Niestety, sobota nie przyniosła wyczekiwanego przełamania…

Kierowca Fabii RS Rally2 złapał „kapcia” na OS10, zmieniając koło. Nie wiedział, iż doszło też do rozszczelnienia innej opony. Szwed zabrał ze sobą tylko jeden zapas, musiał więc wycofać się z dalszej batalii. Oliver powróci jutro rano, korzystając z systemu super rally.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Mimo kiepskiego początku i ogromnego pecha podczas sobotniego etapu 92. edycji Rajdu Monte-Carlo, Oliver i Elliott mogą spać spokojnie. Budżet młodego kierowcy wspieranego przez Monster Energy pozwala mu bowiem na przejechanie praktycznie wszystkich rund z kalendarza Mistrzostw Świata, przeplatając walkę o punkty z… występami treningowymi.

Syn mistrza świata z 2003 roku po raz drugi z rzędu nie zdecydował się na oficjalną walkę na alpejskich zboczach. Oliver zbiera tylko doświadczenie, dzięki czemu zachował czystą kartę. Wiemy już, iż Szwed „zadebiutuje” na odcinkach Rajdu Szwecji, gdzie zatriumfował przed rokiem. Domowy start ma rozpocząć jego marsz po upragnione złoto grupy WRC2.

Francusko-hiszpańska batalia

Po dwunastu odcinkach specjalnych liderami grupy WRC2 są Pepe Lopez oraz David Liste Vazquez. Rewelacyjna drużyna czerwono-żółtej Fabii RS ma skromną, pięciosekundową przewagę nad Nikolayem Gryazinem i Konstantinem Aleksandrovem. Podium uzupełniają zeszłoroczni zwycięzcy Monte – Yohan Rossel i Arnaud Dunand. Można dziś zaryzykować stwierdzenie, iż poza Solbergiem, sportowy falstart zaliczyła też Toyota GR Yaris Rally2. Najwyżej sklasyfikowanym duetem korzystającym z najnowszego dziecka Gazoo Racing WRT są Lefebvre i Malfoy. Ich strata do liderów wynosi astronomiczne… cztery minuty!

Korzystając z okazji zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Jak przed rokiem, rywalizacja na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Starego Kontynentu trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2024 na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live, na kanale znajdziecie także szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowania każdego etapu, czy wywiady z zawodnikami. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie motowizja.pl.

Komplet informacji o 92. Rajdzie Monte-Carlo znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!