Monte-Carlo: Munster nad przepaścią, szarża Lopeza

4
Monte-Carlo
fot. Gregoire Munster - oficjalny profil Facebook

Niestety, Gregoire Munster i Louis Louka nie ukończą sobotniego etapu 92. Rajdu Monte-Carlo. Protegowani Jourdana Serderidisa zawisnęli nad jedną z przepaści, wbijając swoją Pumę w metalową barierę. W kategorii WRC2 byliśmy świadkami kolejnej szarży Pepe Lopeza. Hiszpan dosłownie zdeklasował Gryazina i Rossela!

Popołudniową pętlę sobotniego etapu 92. Rajdu Monte-Carlo otworzył drugi przejazd oesu „Esparron – Oze”. Niemrawe promienie Słońca wysuszyły nawierzchnię, dając zawodnikom nieco więcej przyczepności. Z drugiej strony, kierowcy musieli mierzyć się ze sporą ilością „syfu”, naniesionego podczas premierowej, porannej próby. Najlepszy czas „wykręcił” Seb Ogier – zawodnik Gazoo Racing WRT ponownie zredukował swoją stratę do podopiecznych Cyrila Abiteboula. Neuville i Wydaeghe utrzymali prowadzenie, ale Francuz jest już bardzo blisko, tracąc ledwie pięć sekund. Wirtualne podium uzupełniają Evans i Martin. Elfyn nie ma dziś łatwego życia – jego fantastyczne tempo stępiła usterka zestawu hybrydyowego.

Największymi pechowcami zostali Munster i Louka. Świeżo upieczona załoga brytyjskiego M-Sportu popełniła błąd na jednym z lewych zakrętów, wypadając z drogi… Śnieżnobiała Puma zatrzymała się na metalowej barierze, która zatrzymała pojazd przed runięciem w przepaść. Gregoire’owi i Louisowi nic się nie stało, ale kontynuowanie jazdy nie było już możliwe. Luksemburczyk i Belg skorzystali zatem z dobrodziejstw systemu super rally…

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Podziwiając walkę w WRC2 po raz kolejny przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Pepe Lopez zdeklasował swoich rywali, zostawiajac w tyle Nikolaya Gryazina oraz Yohana Rossela. Ba, międzyczasy Hiszpana były tak obiecujące, iż Rosjanin w zabawny sposób… kwestionował prawdziwość pomiarów! Po dwunastu sprawdzianach Lopez ma pięć sekund przewagi nad Nikolayem. Rossel i Dunand nie mogą odnaleźć rytmu, tracąc przeszło piętnaście sekund.

Klasyfikację generalną Rajdu Monte-Carlo znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie WRC.

Zacięta walka o wygraną!

Sytuacja w czołówce tegorocznego Monte robi się coraz bardziej ciekawa. Pikanterii dodaje również fakt, iż wieczorem przyznane zostaną pierwsze punkty. Neuville, Ogier i Evans nie odpuszczą, a przed nami jeszcze dwie, sobotnie próby. Zwycięzców etapu poznamy mniej więcej około godziny 18:00, na mecie czternastego oesu „Pellafol – Agnieres-en-Devoluy”.

Korzystając z okazji zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Jak przed rokiem, rywalizacja na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Starego Kontynentu trafia na antenę rodzimej stacji telewizyjnej. Motowizja pokaże wszystkie oesy WRC i ERC 2024 na żywo, z komentarzem ekspertów i zaproszonych do studia gości. Poza relacjami live, na kanale znajdziecie także szczegółowe zapowiedzi rajdów, podsumowania każdego etapu, czy wywiady z zawodnikami. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie motowizja.pl.

Komplet informacji o 92. Rajdzie Monte-Carlo znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!