Monte-Carlo: Pijany kibic z Polski… „odpalił” GR Yarisa Rally2?

48
Monte-Carlo
fot. ERACE WRT - oficjalny profil Facebook

Zdajemy sobie sprawę, iż plotki z parku zamkniętego Rajdu Monte-Carlo brzmią… conajmniej irracjonalnie. Takie doniesienia docierają do nas jednak z węgierskich grup na Facebooku. Według opublikowanych nagrań, jeden z kibiców miał wejść na teren parc ferme, aby… uruchomić GR Yarisa Rally2 załogi Bouffier/Vauclare!

Na wstępie, niniejsza informacja nie została jeszcze potwierdzona, wciąż obracamy się więc w sferze plotek, domysłów oraz medialnych spekulacji… Liczymy na to, iż sprawa okaże się zwykłym żartem lub „kaczką dziennikarską”. Jednak informacje, które dotarły do nas dziś o poranku wywołują spory niepokój. Zwłaszcza, że mówi się o wybrykach… polskiego kibica.

Zobacz też: PZM: „Uspokajamy, mamy rozwiązanie na „nowe” SKJS”

Na węgierskich grupach zrzeszających sympatyków jazdy na opis udostępniono nagrania z parku zamkniętego, na których uwieczniono pracę jednostki napędowej najnowszej Toyoty GR Yaris Rally2. Samo wideo nie jest przecież żadnym wykroczeniem, w końcu poznaliśmy bowiem dźwięk trzycylindrowego silnika w pełnej krasie. Problem w tym, że za kierownicą rajdówki drużyny Bouffier/Vauclare, należącej do stajni ERACE WRT zasiadać miał… kibic.

 

Węgierscy internauci twierdzą, iż „fan” wdarł się na teren parc ferme, otworzył maszynę i uruchomił silnik. Najprawdopodobniej nie chciał ruszać pojazdu – zależało mu zaledwie na „przegazowaniu” najnowszego dzieła Gazoo Racing. Na miejscu szybko pojawiły się służby porządkowe 92. Rajdu Monte-Carlo i funkcjonariusze, którzy przerwali „zabawę”. W sieci rozgorzała żywiołowa dyskusja, a wielu użytkowników Facebooka przekonywało, iż policja zatrzymała „kibica” z Polski. Niestety, potwierdzają to opublikowane fotografie. Delikwent ma na sobie czarną bluzę Lotos Rally Teamu. Trudno uwierzyć, iż jest to tylko przypadek.

Obyśmy się mylili…

Czekamy na rozwój sytuacji. W międzyczasie wysłaliśmy oficjalne zapytanie o sprawę do drużyny ERACE WRT, obsługującej Bryana Bouffiera i Frederica Vauclare’a. Apelujemy też do wszystkich biało-czerwonych kibiców – zaczekajmy na oficjalne komunikaty prasowe i nie ferujmy jeszcze ostatecznych wyroków. W takich sytuacjach niezbędny jest rozsądek.

Komplet informacji o 92. Rajdzie Monte-Carlo znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Świata zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!