sobota, 30 września, 2023
Strona głównaNA TOPIEMonte-Carlo: skandaliczne zachowanie kibiców

Monte-Carlo: skandaliczne zachowanie kibiców [wideo]

Monte-Carlo to prawdziwe, rajdowe święto i jedna z najlepszych eliminacji w kalendarzu Mistrzostw Świata WRC! Niestety, nie wszyscy potrafią uszanować powagę tej imprezy. Wyjaśniła się kwestia tajemniczego „czarnego lodu” na trasie odcinka „La Cabanette – Col de Castillon”. Niestety, za kłopotami wielu załóg stoją kibice, którzy polewali nawierzchnię wodą z… okolicznych kałuży!

Pewnym synonimem Rajdu Monte-Carlo jest… śnieg. Przez dekady ta zimowa eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata WRC jak na dłoni wskazywała nam najlepszych kierowców. Prawdziwych herosów, którzy poradzą sobie w każdych warunkach. Oblodzona, asfaltowa trasa wijąca się po zboczach francuskich Alp wywoływała podniecenie wśród kibiców oraz strach wśród startujących tam załóg. Niestety, od pewnego czasu najstarsza impreza na świecie ma w sobie coraz mniej zimowego charakteru, a opony z kolcami coraz częściej zostają w parku serwisowym. Podobnie jest i w tym sezonie. Pojawiła się jednak grupa… „kibiców”, która postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i… zapewnić „atrakcje” na OS2.


Udostępniony wyżej materiał wideo pojawił się w sieci dziś w nocy. Widać na nim grupkę „kibiców”, którzy pobierają wodę z okolicznej kałuży i… wylewają ją tuż obok, na asfalt. Naturalnie nie znamy wszystkich szczegółów tych idiotycznych zachowań. Jeśli wierzyć w doniesienia innych osób, winowajcy pochodzili z Włoch lub Francji, zaś na próby słownego powstrzymania ich działań reagowali agresją. Najprawdopodobniej jeden z pracowników bezpieczeństwa został uderzony. Jesteśmy zdziwieni, ze na miejsce nie zostały wezwane odpowiednie służby i miejscowi żandarmi. Zwłaszcza, że „kibice” mieli być pod wpływem alkoholu. Istnym kuriozum zaistniałej sytuacji jest fakt, że jeśli faktycznie teren owego procederu pokrywa się z feralną lokalizacją na „La Cabanette – Col de Castillon”, ludzie, którzy polewali wodę i stworzyli lodową taflę… sami wyciągali stamtąd pechowe załogi.

Sebastien Ogier
fot. Sebastien Ogier – oficjalny profil Facebook

Wspierać fanów, eliminować patologię

Aby postawić sprawę całkowicie jasno, jako redakcja w pełni wspieramy… prawdziwych kibiców. Nawet takich, których rajdowe emocje skłoniły do… miłosnych zbliżeń na trasie rajdu. Piętnujemy jednak zachowanie głupców, których pijane wybryki spowodować mogą tragedię i niechęć władz do dalszej organizacji takich imprez. Trzeba jednak przyznać, iż tegoroczni fani potrafili pokazać, że rajdy nie zginęły. A atmosfera na Monte jest wybitna!

Zobacz też: Pierre-Louis Loubet odpada z gry po uderzeniu w most

Korzystając z okazji, zachęcamy Was do sprawdzenia oferty Motowizji. Po raz pierwszy w historii impreza rangi Rajdowych Mistrzostw Świata WRC transmitowana jest przez polską stację, na żywo, z komentarzem ekspertów. Motowizja pokaże wszystkie odcinki specjalne, nie tylko 91. Rajdu Monte-Carlo, ale też… pozostałych eliminacji rajdowej kampanii 2023! Na stronie internetowej kanału znajdziecie komplet informacji odnośnie zasad transmisji.

Klasyfikację generalną 91. Rajdu Monte-Carlo znajdziecie na oficjalnej stronie czempionatu.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here