Morderczy tydzień BASENHURT A&T RT

Morderczy tydzień treningowy zapowiada się dla ekipy BASENHURT A&T RT, która w tym sezonie wspierana jest przez firmy BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy. Od 20 do 27 marca poznański zespół wyścigowy będzie trenował na 4 europejskich torach.


Tydzień otwiera dwudniowa wizyta na niemieckim torze Oschersleben w dniach 21-22 marca, gdzie za miesiąc Adam Rzepecki weźmie udział w I rundzie VW Golf Cup. Na Oschersleben Adam pojawi się swoim Seatem Leonem Supercopa, który specyfiką jazdy bardzo przypomina pucharowe Golfy.

– Przede mną tydzień treningów na 4 torach. Na każdy z nich przygotowałem sobie plan, który będę realizował z moim helperem i trenerem Zbyszkiem Szwagierczakiem. Przez tą przerwę między sezonami przygotowywałem się intensywnie jak tylko mogłem.
Prosto z Niemiec pojedzie na 2 dniowe testy pucharu Golfa na słowacki tor Slovakiaring, które odbywają się w dniach 23-24 marca, a następnie na belgijski tor Spa Francorchamps, gdzie 25 marca odbędzie trening w czasie którego pozna tor i jego tajemnice.

– To będzie dla Adama pierwszy kontakt w tym legendarnym torem – mówi Marek Rzepecki, manager i zawodnik zespołu. Następnego dnia, czyli 26 marca przenosimy się na kolejny legendarny tor Nurburgring GP, aby tam zakończyć „morderczy tydzień” treningów.

– Najważniejsze dla mnie w tym tygodniu są oficjalne testy VW Golf Cup, ale oprócz tego mam zamiar dobrze się bawić i pracować na innych torach. Większość stawki składa się z nowych zawodników, których nie znam i dlatego te dwa dni na Slovakiaringu są dla mnie ważne. Będę musiał „zapoznać się” z każdym, aby stwierdzić, z kim się ściga fair-play, a kto się po prostu rozbija o innych. Jestem pewny swego. W zeszłym sezonie walczyłem o przebicie się do pierwszej 10, a w tym sezonie ta dziesiątka będzie za moimi plecami…
W treningach oprócz Adama Rzepeckiego wezmą też udział pozostali dwaj kierowcy zespołu Marek i Tomek, którzy będą jeździli Renault Clio RS III CUP. Obaj startują w tym roku w bardzo dobrze i mocno obsadzonym pucharze ESET TWC CLIO CUP.

– Będziemy przygotowywali się do sezonu, który dla nas rozpoczyna się 25 kwietnia na torze Hungaroring – mówi Rzepecki. Właśnie niedawno zdałem egzamin na instruktora sportów motorowych, jednak treningi nadal odbywać się będą pod okiem trenera zespołu, doświadczonego Zbyszka Szwagierczaka. Tydzień 20-26 marca zapowiada się intensywnie, ale nie nazwałbym go morderczym – kończy.

– Został tydzień do naszego treningowego tygodnia i nie mogę się doczekać, żeby znowu pojeździć – zapowiada Tomek Rzepecki. Najbardziej jestem podekscytowany belgijskim torem Spa. Jeździłem na nim w grze i bardzo mi się podobał. Na pewno będę żałował, że nie jadę żadnej rundy w tym roku na tym obiekcie, tak jak i na Hockenheimie.

Kierowcy podczas każdego dnia treningu będą odbywać przynajmniej po 5 sesji 45 minutowych. Łącznie w ciągu tygodnia zespół Basenhurt A&T Racing Team wyjedzie na tor 78 razy aby odbyć 45 minutowe sesje. To prawie 60 godzin jazdy i ponad 7000 km.
Tygodniowe wyzwanie wymaga od zawodników doskonałego przygotowania fizycznego, nad którym pracują już od zakończenia sezonu 2014. Również samochody, będą musiały zostać przygotowane na ekstremalne warunki.

– Wiemy jak po treningu, wieczorem regenerować siły i stosować zabiegi odnowy biologicznej, aby na drugi dzień być gotowi do kolejnych sesji – stwierdza Marek Rzepecki. Zresztą po powrocie z tych treningów kolejne zaplanowane są na 2 i 4 kwietnia na Slovakiaringu i Imoli. Mam nadzieję, że maszyny i kierowcy dadzą radę. Podczas treningów wypełniamy też obowiązki wobec naszych sponsorów. W Belgii na Spa zaproszeni są ich klienci, którzy będą uczestniczyć w jazdach i obserwować pracę zespołu. Jak sami mówią, przeżycia są niecodzienne i godne poświęcenia czasu.

mordy tydz.

Zapraszamy wszystkich sympatyków naszego zespołu do śledzenie naszych zmagań w sezonie 2015 na profilu Facebook: https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

Inf.pras.