sobota, 28 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMorderczy tydzień BASENHURT A&T RT

Morderczy tydzień BASENHURT A&T RT

Morderczy tydzień treningowy zapowiada się dla ekipy BASENHURT A&T RT, która w tym sezonie wspierana jest przez firmy BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy. Od 20 do 27 marca poznański zespół wyścigowy będzie trenował na 4 europejskich torach.


Tydzień otwiera dwudniowa wizyta na niemieckim torze Oschersleben w dniach 21-22 marca, gdzie za miesiąc Adam Rzepecki weźmie udział w I rundzie VW Golf Cup. Na Oschersleben Adam pojawi się swoim Seatem Leonem Supercopa, który specyfiką jazdy bardzo przypomina pucharowe Golfy.

– Przede mną tydzień treningów na 4 torach. Na każdy z nich przygotowałem sobie plan, który będę realizował z moim helperem i trenerem Zbyszkiem Szwagierczakiem. Przez tą przerwę między sezonami przygotowywałem się intensywnie jak tylko mogłem.
Prosto z Niemiec pojedzie na 2 dniowe testy pucharu Golfa na słowacki tor Slovakiaring, które odbywają się w dniach 23-24 marca, a następnie na belgijski tor Spa Francorchamps, gdzie 25 marca odbędzie trening w czasie którego pozna tor i jego tajemnice.

– To będzie dla Adama pierwszy kontakt w tym legendarnym torem – mówi Marek Rzepecki, manager i zawodnik zespołu. Następnego dnia, czyli 26 marca przenosimy się na kolejny legendarny tor Nurburgring GP, aby tam zakończyć „morderczy tydzień” treningów.

– Najważniejsze dla mnie w tym tygodniu są oficjalne testy VW Golf Cup, ale oprócz tego mam zamiar dobrze się bawić i pracować na innych torach. Większość stawki składa się z nowych zawodników, których nie znam i dlatego te dwa dni na Slovakiaringu są dla mnie ważne. Będę musiał „zapoznać się” z każdym, aby stwierdzić, z kim się ściga fair-play, a kto się po prostu rozbija o innych. Jestem pewny swego. W zeszłym sezonie walczyłem o przebicie się do pierwszej 10, a w tym sezonie ta dziesiątka będzie za moimi plecami…
W treningach oprócz Adama Rzepeckiego wezmą też udział pozostali dwaj kierowcy zespołu Marek i Tomek, którzy będą jeździli Renault Clio RS III CUP. Obaj startują w tym roku w bardzo dobrze i mocno obsadzonym pucharze ESET TWC CLIO CUP.

– Będziemy przygotowywali się do sezonu, który dla nas rozpoczyna się 25 kwietnia na torze Hungaroring – mówi Rzepecki. Właśnie niedawno zdałem egzamin na instruktora sportów motorowych, jednak treningi nadal odbywać się będą pod okiem trenera zespołu, doświadczonego Zbyszka Szwagierczaka. Tydzień 20-26 marca zapowiada się intensywnie, ale nie nazwałbym go morderczym – kończy.

– Został tydzień do naszego treningowego tygodnia i nie mogę się doczekać, żeby znowu pojeździć – zapowiada Tomek Rzepecki. Najbardziej jestem podekscytowany belgijskim torem Spa. Jeździłem na nim w grze i bardzo mi się podobał. Na pewno będę żałował, że nie jadę żadnej rundy w tym roku na tym obiekcie, tak jak i na Hockenheimie.

Kierowcy podczas każdego dnia treningu będą odbywać przynajmniej po 5 sesji 45 minutowych. Łącznie w ciągu tygodnia zespół Basenhurt A&T Racing Team wyjedzie na tor 78 razy aby odbyć 45 minutowe sesje. To prawie 60 godzin jazdy i ponad 7000 km.
Tygodniowe wyzwanie wymaga od zawodników doskonałego przygotowania fizycznego, nad którym pracują już od zakończenia sezonu 2014. Również samochody, będą musiały zostać przygotowane na ekstremalne warunki.

– Wiemy jak po treningu, wieczorem regenerować siły i stosować zabiegi odnowy biologicznej, aby na drugi dzień być gotowi do kolejnych sesji – stwierdza Marek Rzepecki. Zresztą po powrocie z tych treningów kolejne zaplanowane są na 2 i 4 kwietnia na Slovakiaringu i Imoli. Mam nadzieję, że maszyny i kierowcy dadzą radę. Podczas treningów wypełniamy też obowiązki wobec naszych sponsorów. W Belgii na Spa zaproszeni są ich klienci, którzy będą uczestniczyć w jazdach i obserwować pracę zespołu. Jak sami mówią, przeżycia są niecodzienne i godne poświęcenia czasu.

mordy tydz.

Zapraszamy wszystkich sympatyków naszego zespołu do śledzenie naszych zmagań w sezonie 2015 na profilu Facebook: https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

Inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Znamy składy Race of Champions 2023

Race of Champions 2023
Mattias Ekstrom uzupełnił skład kierowców Race of Champions 2023, dołączając do zespołu Szwecji. Impreza odbędzie się na...

Fiat Punto w wersji amfibia. Czego to ludzie nie wymyślą

Fiat Punto w wersji amfibia
Fiat Punto to samochód, który ma swoją historię w motorsporcie. Tymczasem powstała wersja, która potrafi pływać. Fiat Punto...

BMW M3 CS oficjalnie zaprezentowane. Jeszcze więcej mocy i karbonu

BMW M3 CS
BMW M3 CS w końcu zadebiutowało. Bawarska marka pochwaliła się najmocniejszym wariantem M3 w historii. BMW M3 CS...

Oficjalnie: Orlen zostaje w F1, ale zmienia „barwy klubowe”

Orlen
Koniec plotek. Orlen pozostanie w Formule 1 na sezon 2023, ale zmieni swoje "barwy klubowe''. Koncern rozstał...

Hubert Laskowski opowiada nam o roli kierowcy rozwojowego Fiesty Rally4

Bez cienia wątpliwości, Hubert Laskowski jest jednym z największych, rajdowych talentów ostatnich lat. Umiejętności i szybki rozwój...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here