Motorsport Trophy – kalendarz 2022 – Track Day Trophy, Time Attack Trophy

1612

Motorsport Trophy wrzuca trzeci bieg! Trwają przygotowania do nowego sezonu popularnych cykli torowych Track Day Trophy i Time Attack Trophy. Pierwsza z tych serii wjedzie na kolejne dwa lubiane przez kierowców tory.

Kalendarz wydarzeń MOTORSPORT TROPHY w sezonie 2022:

WINTER TROPHY

06.02 Runda 1 Lotnisko Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu (II obiekt ODTJ MotoPark)

TRACK DAY TROPHY

27.02 Runda 0 MotoPark Toruń (przedsezonowy trening z pomiarem czasu)
10.04 Runda 1 Autodrom Pomorze (Pszczółki k. Gdańska)
09.10 Runda 2 Tor Łódź (Kiełmina k. Łodzi)
03.12 Runda 3 Toruń (torowo-uliczny superoes + Nocne Kryterium Asów MotoPark)

TIME ATTACK TROPHY

04.06 Runda 1 MotoPark Toruń
23.07 Runda 2 MotoPark Toruń
11.11 Runda 3 MotoPark Toruń

AUTO MOTO SHOW TORUŃ 2022

04.09 MotoPark Toruń

Grupa Motorsport Trophy została założona na początku 2018 roku i to pierwotnie zajmowała się organizacją wydarzeń driftingowych, w tym ligi Drift Trophy. Dopiero w 2020 roku rozpoczęła prowadzenie dwóch cykli dla fanów jazdy na czas po torach, które dziś są jej główną wizytówką. Wiosną ruszą trzecie sezony Track Day Trophy i Time Attack Trophy. – My dopiero zaczynamy się porządnie rozpędzać – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor organizacji. – Można metaforycznie powiedzieć, że teraz wrzucimy trzeci bieg, stąd stopniowo wjeżdżamy na coraz dłuższe i szybsze tory. Liczymy, że dopiero na piątce czy nawet szóstce dopiero zbliżymy się do naszej prędkości maksymalnej.

Sezon Track Day Trophy tradycyjnie rozpocznie się od rundy zerowej, czyli przedsezonowego treningu z pomiarem czasu, który jak co roku jest zaplanowany w MotoParku Toruń na ostatnią niedzielę lutego, jednakże już 10. kwietnia seria zadebiutuje na kolejnym obiekcie. Pierwsza pełna runda cyklu odbędzie się bowiem na Autodromie Pomorze w Pszczółkach koło Gdańska. Kierownictwo organizacji liczy, że będzie to naprawdę spektakularne wydarzenie z udziałem dużej grupy zawodników z różnych zakątków Polski. Druga runda TDT odbędzie się dopiero jesienią, a konkretnie 09 października na Torze Łódź. To także nowy obiekt dla grupy Motorsport Trophy.

– To dwa kolejne lubiane przez zawodników tory, poza tym zarówno z Łodzi i jej okolic oraz
Trójmiasta mamy naprawdę sporą grupę zawodników, stąd goszcząc na tych obiektach jeszcze bardziej staramy się wyjść w ich stronę – podkreśla Tomasz Niejadlik.

Finał sezonu ponownie zaplanowany jest w Toruniu. Ostatnia runda cyklu, która szykowana jest na 03 grudnia, będzie jednocześnie kolejną edycją Toruńskiej Barbórki. Organizatorzy chcieliby, żeby w tym roku zawody odbyły się nie tylko na terenie MotoParku. Mają koncepcję zorganizowania ich w formie superoesu, który ma przebiegać zarówno nitką Toru Toruń, jak i otaczającymi go ulicami. Po zmroku wystartuje kolejna edycja kończącego sezon TDT Nocnego Kryterium Asów MotoPark.

Okres późnej wiosny i lata to jednak dla ekipy Motorsport Trophy bynajmniej nie czas próżnowania. 04 czerwca nastąpi inauguracja kolejnego sezonu cieszącego się bardzo dużą popularnością cyklu Time Attack Trophy. Do udziału w pierwszej rundzie ubiegłorocznej serii zgłosiło się aż 150 kierowców, co jest rekordem Toru Toruń dla sportowych imprez samochodowych odbywających się na tym obiekcie. Wówczas ze względów organizacyjnych, wynikających głównie z krótkiej asfaltowej pętli MotoParku, organizatorzy listę startową musieli zawęzić do „zaledwie” 100 uczestników. W tym roku także spodziewana jest wysoka frekwencja.

Druga runda TAT zaplanowana jest 23 lipca, trzecia, będąca jednocześnie kolejną edycją Pucharu Niepodległości, 11. listopada. W przeciwieństwie do TDT wszystkie rundy Time Attack Trophy odbywają się w toruńskim MotoParku, gdyż uczestnicy tej ligi walczą nie tylko o tytuły, trofea i nagrody, ale też o oficjalne rekordy Toru Toruń w różnych klasyfikacjach, w tym dla poszczególnych marek aut.

Kalendarz Motorsport Trophy to jednak nie tylko rundy TDT i TAT. Już w najbliższą niedzielę, 06 lutego, grupa planuje zorganizowanie na toruńskim lotnisku, a konkretnie na drugim obiekcie ODTJ MotoPark, kolejnego zimowego superoesu pod hasłem Winter Trophy. Wydarzenie ma odbyć się nawet, jeżeli tym razem zabranie śniegu. W ubiegłym roku wszystkie trzy eventy WT zorganizowano w typowo zimowych warunkach.
Ponownie szczególnym wydarzeniem z całego kalendarza Motorsport Trophy jest duży event AUTO MOTO SHOW Toruń, który odbędzie się 04 września w toruńskim MotoParku. Tam również nie zabraknie wielu motorsportowych akcentów. Poza tym zespół w tym roku będzie uczestniczył w organizacji kilku dużych wydarzeń zlotowych.

Kalendarz motorsport trophy 2022

Więcej na oficjalnej stronie oraz fanpage’u organizacji

Tekst i fot.: Motorsport Trophy – Serie Samochodowe