Motorsport Trophy 2023 z pełnym kalendarzem i nominacją

672
fot.: Joanna Głowik

Zmodernizowany Tor Toruń i słynny Tor Poznań będą arenami tegorocznych zawodów cykli „Trophy”. Organizacja po raz kolejny została uhonorowana za swoją działalność, tym razem nominacją do bardzo prestiżowej Nagrody Biznesu Sportowego DEMES.

40 zawodów zorganizowanych w ciągu pięciu lat działalności grupy, w których wzięło udział już blisko 1000 kierowców. Ten imponujący wynik w rozpoczynającym sezonie może zostać jeszcze znacznie poprawiony, co zwiastuje kalendarz tegorocznych serii Track Day Trophy i Time Attack Trophy. Pierwszy z tych cykli organizacja Motorsport Trophy zainauguruje wspólnie z zaprzyjaźnioną ligą Interia Drive Cup na najważniejszym obiekcie wyścigowym w naszym kraju, czyli rzecz jasna na Torze Poznań. Dwa tygodnie później, 15 kwietnia, nowy sezon na nieco przebudowanym i zmodernizowanym Torze Toruń otworzy bliźniacza seria Time Attack Trophy. W jej ramach będą bite kolejne rekordy okrążenia tego obiektu, także na nowych dłuższych pętlach. Wszystkie pozostałe rundy TDT i TAT również odbędą się w toruńskim MotoParku.

Motorsport Trophy kalendarz 2023

– Mocno zabiegaliśmy o rozbudowę Toru Toruń, który jest dla nas domowym obiektem, aktualni zarządcy obiektu zdecydowali się na tę inwestycję, stąd w tym sezonie koncentrujemy się głównie na własnym podwórku – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor organizacji Motorsport Trophy. – To w tej sytuacji kwestia pewnej lojalności, ale trzeba też wyraźnie podkreślić, że obiekt po zmianach, mimo że nadal niewielki, to jednak już da nam całkiem spore możliwości, chociażby w zakresie różnych konfiguracji pętli i przebiegu trasy prób sportowych. Stąd całkiem sporo obiecujemy sobie po tym sezonie, też w zakresie frekwencji uczestników. Bardzo dużym zainteresowaniem już w tym momencie, mimo że do zawodów mamy jeszcze dwa miesiące cieszy się połączona runda TDT i IDC na Torze Poznań.

Nieco wcześniej, bo 19 marca kierowcy spotkają się na przedsezonowym treningiem zpomiarem czasu, czyli rundzie zerowej Track Day Trophy. Sezon zamknie 4. Toruńska Barbórka, która od tej edycji będzie zupełnie odrębną imprezą, nie wliczaną do cyklu TDT. Mają to być zawody w konwencji torowo-ulicznego superoesu, którego trasa będzie przebiegała nie tylko po terenie MotoParku, ale też okolicznymi ulicami biegnącymi w stronę stadionu żużlowego Motoarena. Tuż po tej imprezie ma odbyć się uroczyste podsumowanie sezonu „Trophy”.

Wysiłki toruńskich organizatorów mają swoje odzwierciedlenie też w kolejnych przyznawanych im nagrodach i wyróżnieniach. Tomasz Niejadlik, szef organizacji, pod koniec roku został oficjalnie nagrodzony przez Prezydenta Miasta Torunia, a cykle prowadzone przez Motorsport Trophy raptem kilka dni temu znalazł się w gronie 12 nominowanych do prestiżowej Nagrody Biznesu Sportowego w kategorii Małe Wydarzenie Sportowe. Statuetki DEMES przyznawane są najlepszym projektom, organizacjom i instytucjom ze świata polskiego sportu, a także osobom mający szczególny wpływ na jego rozwój. To najważniejsze wyróżnienia w branży marketingu sportowego i zarządzania sportem. W gronie tegorocznych nominowanych w innych kategoriach są m.in.: Iga Świątek, Adam Małysz, Anita Włodarczyk, Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska, TVP Sport, Totalizator Sportowy, prezes PZPN Cezary Kulesza, Ekstraklasa S.A. i ubiegłoroczne mistrzostwa świata w siatkówce. Rozstrzygnięcia tegorocznego konkursu zostaną ogłoszone 7 marca na Gali Sportu i Biznesu w Warszawie.

Track Day Trophy:

19.03 – Runda 0 – Tor Toruń (trening z pomiarem czasu)
01.04 – Runda 1 – Tor Poznań (+ Interia Drive Cup)
28.05 – Runda 2 – Tor Toruń
17.09 – Runda 3 – Tor Toruń
11.11 – Runda 4 – Tor Toruń (Święto Mocy 2023)
10.12 – 4. Toruńska Barbórka (torowo-ulicny superoes)

Time Attack Trophy:

15.04 – Runda 1 – Tor Toruń
22.07 – Runda 2 – Tor Toruń
14.10 – Runda 3 – Tor Toruń

(informacja prasowa)
Tekst: Motorsport Trophy, fot.: Joanna Głowik, Łukasz Pilarski (kalendarz)