poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościMówią po Memoriale

Mówią po Memoriale

Zapraszamy na wypowiedzi zawodników po wielickim Memoriale Janusza Kulga i Mariana Bublewicza, który był także pierwszą rundąMotul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski:

1. Grzegorz Olchawski Udany początek sezonu 2017

  • Szef zespołu GO+ Cars Atlas Ward, Grzegorz Olchawski zakończył start w pierwszej rundzie Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Platinum Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej
  • Załoga Olchawski/Jucewicz jadąca pięknym Audi Quattro zajęła 2. miejsce w klasie G1, tracąc do zwycięzców w klasyfikacji generalnej zaledwie 16,6 sekundy
  • Zawodnicy startujący w Motul HRSMP mieli do pokonania pięć odcinków specjalnych podzielonych na dwa dni rywalizacji

W pierwszy kwietniowy weekend w okolicach Wieliczki nastąpiło tradycyjne rozpoczęcie sezonu, Platinum Rajd Memoriał J. Kuliga i M. Bublewicza. Impreza na cześć dwóch wielkich polskich rajdowców była jednocześnie pierwszą rundą cyklu Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w którym Grzegorz Olchawski wraz ze swoim pięknym Audi Quattro A2 planuje przejechać pełen sezon broniąc barw zespołu GO+ Cars Atlas Ward.
Warunki atmosferyczne rozpieszczały przez cały weekend zarówno kierowców, jak i licznie zgromadzonych wokół Wieliczki kibiców. Rywalizacja w cyklu Motul HRSMP rozpoczęła się od sobotnich nocnych odcinków specjalnych w samym sercu małopolskiego miasta. Zawodnicy mieli do przejechania jeden odcinek specjalny Wieliczka Rynek dwukrotnie. Na liczącej 1,8 km próbie Grzegorz Olchawski wspólnie z Michałem Jucewiczem zajęli odpowiednio szóste i piąte miejsce w stawce liczącej 25 zawodników.
Dzięki dobrej i solidnej dyspozycji Olchawski przystąpił do drugiego dnia rywalizacji na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Podczas pięknej, słonecznej niedzieli stawka Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski miała do pokonania trzykrotnie próbę Brzegi – Jeziora,liczącą 6,61 km. Grzegorz Olchawski już podczas pierwszego przejazdu popisał się czwartym czasem w klasyfikacji generalnej, który pozwolił mu na wyprzedzenie Tomasza Wikieła jadącego Subaru Imprezą EGC8. Olchawski tym samym awansował na czwartą pozycję, której nie oddał aż do samej mety. Na czwartej próbie kierowca Audi Quattro A2 odnotował trzeci czas, wyprzedzając m. in. Piotra Zaleskiego w Porsche 911 RS. Na finałowej próbie reprezentant zespołu GO+Cars Atlas Ward nie podejmował zbędnego ryzyka, spokojnie dowożąc rezultat do mety.

goplus
Grzegorz Olchawski: –  To był dla nas dobry rajd, poznaliśmy naszą tegoroczną konkurencję i wiemy już, na co wszystkich stać. Wciąż walczymy z bolączkami wieku dziecięcego naszego Audi Quattro, jednak w sportach motorowych zdobywanie wiedzy i doświadczenia zawsze musi być okraszone swego rodzaju trudnościami. Był to mój pierwszy start w Platinum Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza i z całą pewnością będę chciał tu wrócić w przyszłym roku. Już dziś nie mogę doczekać się startu w drugiej rundzie cyklu Motul HRSMP, czyli Rajdu Świdnickiego, w którym wystartujemy wspólnie z drugim zawodnikiem zespołu GO+ Cars Atlas Ward Jakubem „Colinem” Brzezińskim. 
 goplus2

 2. Załogi EvoTech ze zmiennym szczęściem, ale z dobrym tempem i na mecie Rajdu Memoriał 2017

EvoTech - Foto 01 - Aukasz Kos
Szóste i siódme miejsce w klasyfikacji generalnej – takie miejsca zajęły ostatecznie w XI Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, załogi obsługiwane przez mechaników firmy EvoTech. Damian Łata i Michał Grudziński uplasowali się 2,5 sekundy za zwycięzcami Klasy 1 – Markiem Bugajskim i Adamem Gładyszem (Citroen C2 R2 Max). Jedno miejsce niżej linię mety przekroczyli Rafał Kręcioch i Marcin Drewniak (Peugeot 208 R2).

RKr_cioch - Foto 03 - Aukasz Kos

Obydwie załogi od początku drugiego etapu rana prezentowały bardzo dobre tempo osiągając czasy w czołowej siódemce, ale niestety na łącznym wyniku ciążyły przygody z sobotniego etapu – wypadnięcie z drogi Rafała i kara czasowa naniesiona na Damiana. Mimo bardzo dobrej postawy i zaciętej walki, na tak krótkim dystansie takich strat nadrobić się nie dało. Pozostaje się cieszyć z wyników poszczególnych odcinków i liczyć na to, że limit pecha już się wyczerpał.

RKr_cioch - Foto 02 - Aukasz Kos

Paweł Wisełka (EvoTech): „Ilością przygód, jakie przytrafiły się naszym załogom w ten weekend można by spokojnie podzielić na kilka startów. Najpierw pech dopadł Rafała, a potem Damiana, co praktycznie pozbawiło ich szans na dobry wynik. Po raz kolejny jednak mieliśmy przykład tego, że mamy przyjemność pracować z bardzo szybkimi i ambitnymi załogami. Wynik sumaryczny jest daleki od możliwości i umiejętności, ale poszczególne próby to doskonały pokaz umiejętności naszych zawodników.

RKr_cioch - Foto 01 - Aukasz Kos

Damian Łata i Michał Grudziński na 5 z 7 odcinków osiągnęli czas w pierwszej czwórce, trzykrotnie stając na podium i wygrywając na zakończenie soboty drugi przejazd odcinka Rynek.

EvoTech - Foto 04 - Aukasz Kos

Rafał Kręcioch i Marcin Drewniak już na pierwszym przejeździe zanotowali stratę, która zepchnęła ich na koniec klasyfikacji, ale od OS 2 na dobre wrócili do walki. W pojedynku ze swoimi bezpośrednimi rywalami z Klasy 1, duetem Bugajski / Gładysz, wygrali cztery odcinki specjalne, a w tym wszystkie niedzielne i zostali drugą na mecie najszybszą załogą w samochodzie 2WD. Rafał po raz kolejny pokazał, że dobrze czuje się w Peugeocie 208 R2.

EvoTech - Foto 03 - Aukasz Kos

Cieszy też fakt, że obydwa samochody, bez większych problemów spisywały się przez te dwa dni rajdu, a co do wyniku to w przyszłym roku będzie w Wieliczce będzie już dużo lepiej. Nie zawiedli kibice i obok pięknej słonecznej pogody zgotowali naprawdę wyjątkową atmosferę. Dziękujemy i z przyjemnością wrócimy na Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza za rok!”

EvoTech - Foto 02 - Aukasz Kos

3. Historyczny wynik Ćwięczków w Memoriale

XI edycja Platinum Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza przeszła do historii. Do historii przeszedł też wynik jaki uzyskał Radosław Ćwięczek pilotowany przez swojego brata Rafała. Po zaciętej walce krakowska załoga zakończyła rywalizację w wielickim rajdzie na drugim miejscu w klasie 2 i dziewiątym w klasyfikacji generalnej. Vice Mistrz Polski w cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie N-2000, na trzech z siedmiu rozegranych odcinków specjalnych uzyskał najlepszy czas w klasie i przez cztery odcinki prowadził w stawce. Niestety problemy ze skrzynią biegów w jego Hondzie Civic Type-R i dwa ostatnie bardzo szybkie odcinki specjalne nie pozwoliły na dowiezienie zwycięstwa do mety rajdu.

Radek Cwieczek, Rafal Cwieczek - Rajd MemoriaB Kuliga i Bublewicza 2017(1)

Radek Ćwięczek: Bardzo długo czekałem na ten rajd i warto było! Po sobotnich dwóch oesach w Brzegach byłem 0,4 sekundy przed czerwonym M3. Bardzo mocno cisnąłem w Wieliczce, zdając sobie sprawę, że muszę właśnie na dwóch kończących dzień próbach wypracować maksymalną przewagę przed szybkimi niedzielnymi odcinkami. Czasy były bardzo dobre i zakończyliśmy sobotnie ściganie 6 sekund przed Andrzejem Borkowskim. W niedzielę jednak nasz konkurent świetnie jechał, a nam powróciły problemy ze skrzynią biegów. Ostatecznie ukończyliśmy Memoriał na drugim miejscu w klasie 2 z czego bardzo się cieszę. Zaliczyliśmy kilometry testowe i teraz czekamy na kłową skrzynie biegów. W Wieliczce przez oba dni jak zwykle pojawiło się mnóstwo naszych przyjaciół, którzy nas dopingowali, za co bardzo dziękujemy! Ten rajd, choć krótki, jest niepowtarzalny i już odliczam czas do kolejnej edycji!

Radek Cwieczek, Rafal Cwieczek - Rajd MemoriaB Kuliga i Bublewicza 2017(3)

Teraz skupiamy się na przygotowaniach do Załuża, gdzie w połowie maja zaczniemy walkę w GSMP. Dziękuje moim partnerom CATKOP, FINISH-A, MOTOLOGIC za kolejny sezon naszej współpracy. Wszystkich już dziś zapraszam w okolice Sanoka, gdzie jestem przekonany, że emocji nie zabraknie!

Radek Cwieczek, Rafal Cwieczek - Rajd MemoriaB Kuliga i Bublewicza 2017(4)

Śledźcie mój profil na facebook’u – Radek Ćwięczek Sport i bądźcie na bieżąco z informacjami o moim zespole! Do zobaczenia!

Partnerami zespołu Ćwięczek Sport w sezonie 2017 są CATKOP, Finish-A, Motologic oraz Słodko Słone Catering. Patroni medialni: portal TopRally.pl, telewizja TVP Kraków, radio Eska oraz gazeta AutoMoto Biznes.

Radek Cwieczek, Rafal Cwieczek - Rajd MemoriaB Kuliga i Bublewicza 2017(2)

Informacja prasowa: Robert Duszyk

4. Robert Luty i Darek Gurdziołek po Memoriale.

17757246_1885023611752442_543952012211480907_n

Robert Luty – Możliwość wzięcia udziału w Memoriale to dla mnie przede wszystkim oddanie hołdu dwom wielkim kierowcom. Janusza Kuliga podziwiałem jako kibic, a niesamowita walkę do końca
i wojowniczy charakter zapamiętałem na dawnym Rajdzie Kormoran ,kiedy walczył z Krzysztofem Hołowczycem o ułamki sekund. O Marianie Bublewiczu słyszałem wiele niesamowitych opowieści
i wiem ze jego rajdowe umiejętności, życiowa oraz przyjacielska  postawa jest godna naśladowania. Walka na 1szej rundzie Motul HRSMP była niezwykle zacięta do samego końca kiedy
to prowadząc 0,7s przed ostatnim odcinkiem, straciliśmy na nim 1,4s  ,co w efekcie dało  0,7s przewagi na mecie Krzyśkowi Głowali któremu jeszcze raz gratuluje! Myślę ze nie tylko nam ale i kibicom taka walka o ułamki sekund się podobała . Dla mnie jako szutrowego kierowcy był to praktycznie debiut na asfalcie i obiecuję poprawę. 🙂 Cieszy nas również wygrana w klasie K4 i wywiezienie kompletu punktów do klasyfikacji generalnej sezonu  Motul HRSMP 2017. Dziękuje wszystkim za piękną walkę
oraz atmosferę w HRSMP, a w szczególności dla Mirka Miernika ( ojca koordynatora cyklu ) .


Do zobaczenia na Rajdzie Świdnickim. Partnerzy załogi :   POWERON , NGK , ODS, MOTUL , DRUMS&RALLY

Darek Gurdziołek – Pierwsza runda Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski za nami. Rajd krótki i niezwykle kompaktowy. Poza znanym odcinkiem w centrum miasta Wieliczka, odcinek w Brzegach nie był jakiś arcytrudny, ale walka na nim głównie z Krzyśkiem i Mateuszem Głowala oraz paroma innymi kolegami, którzy podgryzali nasze czasy, sprawiła, że nawet na tak prostym odcinku w otwartym terenie, byliśmy zmuszeni do ciągłej analizy każdego naszego przejazdu w poszukiwaniu sekund. I to przynosiło zamierzony efekt do tego stopnia, że wynik rozstrzygnął ostatni przejazd na korzyść chłopaków w Mazdzie o zaledwie 0,7sek… To jest niemal jak mrugniecie okiem. Tuż za metą odcinka zatrzymaliśmy się aby sobie pogratulować i spontanicznie uścisnąć. Jestem zachwycony taką rywalizacją i postawą. Cieszę się również, że Robert robi postępy. Cały czas analizuje swoja jazdę i opis. To jego pierwszy rajd asfaltowy!!! Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza pokazał, że nikt tanio skóry nie odda. Dlatego wszystkich sympatyków rajdów i aut historycznych zapraszam do Świdnicy na emocjonującą rywalizację w Motul HRSMP.

5. Rajdowe przygody Pawła i Marcina – czyli rajd polonezem po Wieliczce – 1 Runda MOTUL HRSMP 2017

Memoriał Kuliga - fot Kozera - Hoffman Barłoga Polonez (1) Memoriał Kuliga - fot Kozera - Hoffman Barłoga Polonez (3) Memoriał Kuliga - fot Kozera - Hoffman Barłoga Polonez (4) Memoriał Kuliga - fot Kozera - Hoffman Barłoga Polonez (8) Memoriał Kuliga - fot Kozera - Hoffman Barłoga Polonez (9) Memoriał Kuliga - fot Kozera - Hoffman Barłoga Polonez (12)

Na starcie do Memoriału Kuliga i Bublewicza stanęły 52 załogi, w tym 30 ścigało się w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Wśród tych drużyn z numerem 71 wystartowali Paweł Hoffman i Marcin Barłoga. Kolejny raz zasiedli za sterami Poloneza 2000 Rally Walter Wolf reprezentując także Dieselland, Firmę Hoffman i Berner. Dla Hoffmana i Barłogi był to pierwszy start w sezonie. Początek rajdu to 1 kwietnia – Prima Aprilis, niektórzy zastanawiali się czy ten rajd wpisuje się w ten schemat i czy zaraz nie zostanie odwołany. A jednak nie. Rajd się rozpoczął oczywiście formalnościami i zapoznaniem z trasą. Przed godziną dwudziestą Polonez wystartował do pierwszego odcinka prowadzącego przez ciasne i kostkowe drogi wokół centrum Wieliczki. Resztę posłuchajmy od samych zawodników.
Dwa pierwsze OS-y „jechały” po wąskich uliczkach Wieliczki. Pierwszy przejazd był słaby, ale drugi był już przyzwoity, mówi Paweł Hoffman. Niestety podczas końcówki na takim szybkim przejściu prawy-lewy uderzyłem przednim kołem w krawężnik. Wydawałoby się że nic się nie stało. Po powrocie na serwis chłopaki sprawdzili… otarcie na feldze i lekko przecięta opona. Zauważyli także iż jest luz na łożysku, dokręcili. Luz powstał jeszcze większy. Po chwili już wszystko było wiadomo. Łożysko pod wpływem uderzenia rozpadło się. Minęła wtedy już 22, a w zapasie nie mieliśmy łożysk. Zaczęło się nocne poszukiwanie po warsztatach i okolicznych sklepach. Nie udało się. Trzeba było pojechać do Rzeszowa. Więc szybka decyzja. Załoga do spania, aby na drugi dzień mogli jechać, a obsługa serwisu do Rzeszowa. W Rzeszowie ściągnęli łożyska z dawcy organów i z powrotem do Wieliczki. Usterkę usunęli, a do hotelu powrócili o 5:01. Rano spokojnie wystartowaliśmy.

Memoriał Kuliga - fot Kozera - Hoffman Barłoga Polonez (13)

W kolejnym dniu zmagań organizator zaplanował jeden odcinek specjalny (Os Brzegi: 6,61 km), który przejeżdżaliśmy trzykrotnie, opowiada Marcin Barłoga. Biorąc pod uwagę fakt, iż rajd był bardzo kompaktowy od samego początku nie mogliśmy pozwolić sobie na jazdę zachowawczą. Auto sprawowało się bardzo dobrze a my byliśmy maksymalnie skupieni. To wszystko sprawiało, że jechało się nam wyśmienicie. Na trasie odcinka było kilka miejsc by rozpędzić naszego „Wolfa” do 150 km/h. Nagłe hamowania z takich prędkości też nie stanowiły dla niego problemów. Pomimo drobnych błędów jakie popełniliśmy, myślę, że plan na ten rajd wykonaliśmy należycie. Zaowocowało to 2 miejscem w klasie i 15 w generalce. Po tym rajdzie nasz wysłużony Polonez wędruje garażu a my wyjeżdżamy z niego świeżo zbudowanym Saabem. Myślę, że nasza dziewiędziesiątka szóstka zawstydzi nie jednego konkurenta.

Memoriał Kuliga - fot Kozera - Hoffman Barłoga Polonez (17)
Współpraca

www.kronikarajdow.pl
Fot. Grzegorz Kozera

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jeremy Clarkson – kompilacja dzwonów świeżo upieczonego dziadka [wideo]

Jeremy Clarkson dzwony crash compilation
Jeremy Clarkson - postać, ikona, celebryta. Kiedyś po incydencie na planie "wyleciał" z BBC, ostatnio wyrzucił go...

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here